لنزهای تماسی منجمد

لنزهای تماسی منجمد

لنزهای تماسی منجمد

همه ما میدانیم که ماه های زمستان با روزهای کوتاه و شرایط شدید هوا می تواند خواب آور باشد، اما این برای لنزهای تماسی چه معنایی دارد؟

اگر لنزهای تماسی من یخ زده باشد، چه کاری باید انجام دهم؟

خبر خوب! لنزهای تماسی منجمد کاملا قابل نجات هستند، اما چگونه؟ بسیار ساده است، باید بسته های لنزهای تماسی یخ زده را در دمای اتاق قرار دهید تا ذوب شود.

لنزهای تماسی منجمد

چه مدت طول می کشد تا یخ لنز از بین برود؟

در طی این روند صبر کاملا ضروری است، اگر لنزها را جهت یخ زدایی در شب بگذارید، آنها باید برای صبح روز بعد آماده باشند. به هیچ عنوان لنزهای یخ زده را در محیط گرم قرار ندهید، زیرا گرما می تواند خصوصیات شیمیایی موجود در محلول را تغییر دهد و این می تواند بر کیفیت لنزهای تماسی شما تاثیر منفی داشته باشد. تا زمانی که لنزهای تماسی شما در دمای اتاق ذوب شوند، نباید لنزها آسیب ببینند. تا آن موقع، شما بایستی از عینک خود به مدت کوتاهی استفاده کنید.

هنگام ذوب شدن لنزهای تماسی چه عملی انجام دهیم؟

پس از پایان یخ زدایی، لنزهای تماسی خود را با محلول نمکی تازه، قبل از اینکه در چشم خود قرار دهید، بشویید، تا شما بتوانید دید شفافی در هنگام استفاده داشته باشید. چنان چه این اتفاق بسیار نادر است، اما اگر لنزهای تماسی شما بعد از یخ زدایی دچار نقص یا ناراحتی شده باشد، باید حتما لنزهای خود را دور انداخته و بلافاصله با ما تماس بگیرید.

لنزهای تماسی منجمد

چه نکاتی را باید در مورد استفاده از لنزهای تماسی در زمستان بدانیم؟

اگر در مناطق بسیار سرد زندگی می کنید، ممکن است از ذهن شما فکری گذشته باشد، مثل اینکه برایتان سوال شود، آیا لنزهای تماسی در چشممان یخ میزنند؟ خیر! لنزهای تماسی در هنگام استفاده یخ نمیزنند، زیرا آنها در اثر گرما و مایع موجود در قرنیه شما گرم باقی می مانند.

لنزهای تماسی منجمد

توجه داشته باشید، استفاده از لنزهای تماسی در فصل زمستان، میتواند به طور قطع احساس خشکی را به همراه داشته باشد. چشم و لنزهای شما در معرض تغییرات مختلف دما، از سرما زدگی باد، در فضای باز گرفته تا گرمای زیاد در منزل، در طول روز می باشد و می تواند باعث کمبود دید شما شود. برای اینکه چشمانتان خشک نشود، توصیه می کنیم مقداری قطره رطوبت رسان را به همراه خود داشته باشید.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *