تمام مقالات

۸ نکته اساسی برای استفاده از لنز های تماسی در حالی که مشغول سفر هستید

۸ نکته اساسی برای استفاده از لنز های تماسی در حالی که مشغول سفر هستید

چنانچه بخواهید از سفر خود لذت ببرید و تحمل همراه بردن وسایل اضافی را ندارید ، قبل از هر چیزی باید بدانید لنز طبی یا عینک طبی جزو وسایل مورد نیاز با اهمیت شما هستند ، شما می توانید از لنز روزانه استفاده کنید زیرا مجبور نیستید لنز را تمیز کنید و پس از هر بار مصرف میتوانید آن را به بیرون بیندازید. در بعضی مواقع شما لنز طبی یا لنزهای سالانه را خریداری نموده اید و قصد هزینه اضافی را ندارید پس به خاطر داشته باشید که کلیه وسایل و تجهیزات مورد نیاز و نگداری لنز باید همراهتان باشد. استفاده از لنزهای تماسی در هنگام مسافرت خیلی راحت تر از عینک می باشد زیرا فضای کمتری اشغال میکند و شما میتوانید به راحتی آن را حمل کنید ، هنگامی که قصد سفر دارید یا حتی در سفر هستید باید برای مراقبت از لنز در هنگام سفر به نکات زیر توجه کنید تا اتفاقی برای لنزهایتان در آن شرایط رخ ندهد و سفر خوبی را تجربه کنید:

۱- سایش لنزهای تماسی را در طول پرواز محدود کنید

لنزهای تماسی یکبار مصرف عمدتا از آب ساخته شده ، در حالی که برخی از لنزهای تماسی نهایتا دارای ۶۹% محتوای آب هستند. همانطور که احتمالا تجربه کرده اید ، در طول سفر به دلیل هوای خشک در هواپیما ، پوست و چشم شما خشک میشود. در اکثر ساختمانهای دارای تهویه مطبوع ، رطوبت نسبی بین ۴۰ تا ۷۰ درصد قرار دارد ، در حالی که در هواپیما متوسط رطوبت تا ۲۰ درصد کند می شود. بنابراین لنزهای تماسی شما هنگام پرواز خشک و تحریف می شوند. توصیه کلی ما این است که لنزهای تماسی خود را در یک مسافت طولانی استفاده نکنید و اگر قصد خواب داشتید در یک پرواز طولانی آنها را از چشم خود خارج نمایید. اگر در حال پرواز کوتاه هستید و نمی خواهید لنزهای خود را استفاده کنید ، توصیه می کنیم برای حفظ لنزهای خود در حالت مرطوب از لکه های بازنویسی مانند بایوفینیتی یا اولترا استفاده کنید.

۲ برخی از لنزهای تماسی را در کیف یک شبه خود قرار دهید.

اگر چمدانی را با خود حمل می کنید ، همیشه ایده خوبی است که مقداری از لنزهای تماسی خود را به کیف حمل خود اختصاص دهید. بدتر از این نیست که زمانی به مقصد خود می رسید که لنزهای تماسی شما و سایر چمدانهای شما به مقصد دیگری رسیده اند. در صورتی که از تامین کامل خود جدا شوید ، باید به فکر نگه داشتن برخی لنزهای تماسی در کنار خود به عنوان نوعی بیمه مسافرتی همراه داشته باشید.

۳ لنزهای تماسی روزانه فضای بسته بندی را آزاد می کنند

هنگام مسافرت ، لنزهای تماسی روزانه احتمالا راحت ترین راه برای استفاده می باشد. به دلایل ایمنی ، در بیشتر کشورها مسافران به مقادیر بسیار کمی مایع لنز موجود در چمدان خود ، محدود می شوند معمولا بیش از ۱۰۰ میلی لیتر به همراه دارند. بنابراین سفر با لنزهای تماسی روزانه به جای لنزهای قابل استفاده مجدد ، به این معنیست که شما نگران ذخیره محلول لنزهای تماسی در چمدان خود نباشید و فضای اضافی به شما می دهد که می توانید به عنوان مثال یک عطر یا محصول مو جایگزین کنید.

۴ راه حل ها در هر شکل و اندازه ای ارائه می شوند.

اگر متوجه شدید که نسخه لنزهای تماسی شما در لنزهای روزانه موجود نیست و به یک لنز تماسی ماهانه یا دو هفته ای نیاز دارید که نیاز به پاک کننده محلول لنز تماسی دارد ، محلول چند منظوره زایس یا اوته هیدرو شیلد انتخاب ایده آلی می باشد

۵ نام های تجاری ، ارزشمند هستند

لنزهای تماسی با مارک خانگی ممکن است به راحتی در مقصد شما در دسترس نباشند. خرده فروشان تقلبی در حال آغاز فروش بیشتر لنزهای تماسی با نام های تجاری شرکتشان هستند تا بتوانند وفاداری مشتریان خود را نسبت به عملکرد خود پیوند دهند. اگر یک لنز تماسی با نام تجاری شرکت برای شما تجویز شده است ، ممکن است بخواهید قبل از سفر بدانید که معادل مارک تجاری چیست ، همیشه خوب است از اپتومتریست بخواهید معادل مارک را در نسخه شما ثبت کند و همچنین در صورت نیاز به ارائه نسخه لنزهای تماسی به اپتومتریست در مقصد سفر خود برای صرفه جویی در سردرگمی ، همیشه توصیه می کنیم نسخه مارک شده محصول را خریداری کنید.

۶ آنها را تمیز نگه دارید

شما ممکن است در یک مکان خارجی باشید اما این بهانه ای نیست که اجازه دهید مواد خارجی روی دستان شما بنا شود. در هنگام مسافرت در اماکن عمومی بسیار آلودگی بیشتری وجود دارد که باکتری ها یا مواد خارجی دیگر را بر روی نوک انگشتان و دستان خود جمع کنید. همانطور که قبلا اشاره کردیم ، قرار گرفتن در معرض محیط های دارای تهویه هوا می تواند لنزهای شما را خشک کند. این خشکی می تواند وسوسه سازگاری لنزهای شما را در قسمت میانی ایجاد کند ، که می تواند باعث شود هر میکروبی که روی دستان شما بود به چشم شما منتقل شود. برای حفظ استایل محیط چشم شما ، ایده خوبی است که هنگام مسافرت همیشه مقداری ضد عفونی کننده دست و بافت ها را با هم نگه دارید تا قبل از استفاده از لنزهای خود دستتان را بشویید تا انگشتان شما تا حد امکان تمیز شود. برای کمک به کاهش تماس غیر ضروری انگشتان با چشمان ، حمل یک لنز پک که دارای یک آینه جمع و جور برای کمک به قرار دادن لنزها در چشم و استخراج و تنظیم با دقت و بهداشت بیشتر می تواند مفید باشد.

۷ به چشمانتان استراحت بدهید

در حالی که سفر می کنید ، ممکن است تعطیلات را در نظر بگیرید. در رقابت با مناطق مختلف و محیط اطراف ، بسیاری از مسافران کمیت و کیفیت کمتری از خواب به دست می آورند ، که می تواند بر راحتی و سلامتی چشم شما تاثیر بگذارد. خواب خوب ۸ ساعته ، یک روز عدم استفاده از لنزهای تماسی و مرطوب نگه داشتن بدن ، می تواند در هنگام دور بودن از محیط ، تفاوت عمده ای را در تجربه لنزهای تماسی شما ایجاد کند.

۸-عینک آفتابی به همراه داشته باشید

هنگامی که از لنز رنگی یا لنز طبی رنگی در سفر استفاده می کنید باید حتما عینک آفتابی برای جلوگیری از ورود اشعه فرا بنفش خورشید همراهتان داشته باشید. این لنزها باعث رساندن اشعه خورشید به سطح چشم شده و هم باعث خشک شدن سطح چشم می شود و از طرفی دیگر ، مقاومت عینک های آفتابی در مقابل اشعه خورشید متفاوت می باشد. پس ابتدا مطمئن شوید که حتما عینک آفتابی خود را به همراه دارید و از سویی دیگر نسبت به مقاومت عینک به اندازه ۹۹ تا ۱۰۰ درصد در برابر اشعه خورشید اطمینان حاصل نمایید.

آیا متوجه شدید که چطور با لنزهای تماسی به سفر بروید ؟ در هر صورت چنین مراقبت هایی لازم است تا از اتفاق های احتمالی که ممکن است سفرتان را خراب کند پیشگیری کنید در نتیجه نکات فوق را دنبال نمایید تا یک سفر عالی داشته باشید.

0/5 ( 0 نظر )

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.