پرسش و پاسخ

همه چیز در مورد لنز های طبی و رنگی

پر تکرارترین پرسش ها

1روند رسیدگی به درخواست مرجوعی کالا چگونه است؟

پس از بررسی علت مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش هماهنگی لازم با شما جهت عودت وجه، صورت میگیرد. لازم بذکر است که امکان تعویض کالا در این مرحله وجود دارد.

2از چه روشهایی میتوانم سفارش خود را پرداخت کنم ؟

به سه صورت پرداخت در محل (کارتخوان سیار) که ویژه شهر تهران میباشد - پرداخت آنلاین و پرداخت به صورت کارت به کارت  میتوانید سفارش خود را پرداخت نمایید.

3کدام دسته لنزها از نظر دوره زمانی بهتر است؟

در حال حاضر در اکثر کشورهای اروپایی از لنز یک روزه استفاده میگردد، بدین صورت که بیمار، در ابتدای روز لنز را در چشم خود می گذارد و در هنگام خواب آنها را از چشم خود درآورده و دور می اندازد.

علت استفاده از لنزهای روزانه، نازکی و وجود ضخامت مرکزی بسیار کم، بالا بودن اکسیژن رسانی و آبرسانی می باشد.

4هر چندوقت یکبار بایستی مایع لنز را تعویض نمود؟

پیشنهاد می کنیم مایع لنز خود را هر شب تعویض نمایید اما اگر برایتان مقدور نبود حتما هر 3 شب یکبار مایع لنز جالنزی را تعویض کنید.

5چگونه میتوانم یک پروفایل ایجاد کنم؟

در وب سایت روی گزینه "ثبت نام" کلیک کنید. میتوانید با استفاده از ایمیل و شماره موبایل ثبت نام خود را انجام دهید. (کد فعال سازی از طریق ایمیل و یا پیامک برای شما ارسال میشود .) بعد از وارد نمودن کد فعالسازی ، ثبت عضویت انجام می شود. با تکمیل نمودن اطلاعات براحتی میتوانید به پنل کاربری خود دسترسی داشته باشید.

6محصولات چه زمانی در طرح فروش ویژه یا شگفت انگیز قرار می‏‌گیرند؟

زمان دقیق قرار گرفتن کالا در طرح شگفت انگیز مشخص نیست. اما شما میتوانید هنگام قرار گرفتن کالا در فروش ویژه از طریق عضویت در خبرنامه یا پیامک از آن باخبر شوید.

7با کدام لنزها می توان خوابید؟

هنگام خواب چشم در یک محیط بسته، تاریک و مرطوب قرار میگیرد که محیطی مناسب برای رشد انواع میکروب ها، قارچ هاو آمیب هاست. از آنجا که قرنیه رگ ندارد و اکسیژن لازم خود را مستقیما از هوا میگیرد، اگر مانعی مانند لنز تماسی در چشم قرار بگیرد این اکسیژن رسانی کمتر خواهد شد و بسته به شدت عوامل فوق ممکن است قرنیه دچار تورم، التهاب، عفونت و یا حتی کدورت شود.

بستگی به نوع لنز انتخابی دارد. این موضوع درباره لنزهای رنگی صادق نیست یعنی به هیچ عنوان نباید در هنگامی که لنز رنگی بر روی چشمان شماست با آن بخوابید، چرا که باعث عفونت های شدید چشمی خواهد شد. دلیل این موضوع هم این است که لنز های رنگی دارای لایه ی رنگی میباشند که اکسیژن به خوبی از آنها عبور نمیکند.

*نکته: در حال حاضر تنها لنز رنگی که قابلیت عبور اکسیژن از خود را به خوبی داراست لنز رنگی ایراپتیکس کالر با اکسیژن رسانی 138 واحد  میباشد که میتوان با این لنز خوابید.
اما لنزهای طبی که دارای قدرت عبور دهی اکسیژن بالا (استاندارد FDA امریکا برای عبوردهی اکسیژن در لنز طبق آخرین تحقیقات 125 می باشد) و همچنین از مواد سیلیکون هایدروژل هستند، قابل خوابیدن هستند.
لنز هایی که DK/t) قدرت عبوردهی اکسیژن) بالای 125 را دارند این امکان را به شما می دهند که لنز را تا یک هفته بر روی چشم خود نگه دارید.البته اکثر متخصصان خوابیدن با لنز را به بیماران خود توصیه نمی کنند.

*نکته: لنز های طبی از قبیل رینبو – مورنینگ کیو – بونو – کلیرویژن – هرا – فرشکن و برخی دیگر به دلیل عدم عبور اکسیژن کافی از لنز و رسیدن اکسیژن کافی به سطح قرنیه به هیچ وجه مناسب جهت خوابیدن نمیباشند.

8آیا امکان افزودن کالا(ادغام) به سفارش قبل وجود دارد؟

درصورتی که سفارشی را به صورت کامل ثبت نکردید و در حال اماده سازی دارید و قصد افزودن تعداد کالای خریداری شده و یا خرید کالای جدید دیگری را دارید ، میتوانید کالا را به سبد خرید جدیدتان اضافه کنید و روی "ادامه خرید" کلیک کنید.

9چطور میتوانم کلمه عبور ( رمز ) خود را بازیابی کنم؟

روی گزینه "بازیابی رمز عبور" کلیک کنید. جهت یادآوری کلمه ی عبور ایمیل یا شماره موبایل خود را وارد نمایید. پس از دریافت پیامک و یا  لینک بازیابی می توانید رمز عبور جدید وارد نمایید.

10میتوانم بجای خودم ، شخص دیگری برای تحویل سفارش معرفی کنم ؟

بله .هنگام وارد نمودن آدرس شما میتوانید نام شخص مورد نظر خود را در قسمت توضیحات وارد کنید، شخص تحویل گیرنده میبایست کارت شناسایی خود را هنگام تحویل همراه داشته باشد.

11در چه صورت مرجوعی کالا مورد تایید کارشناسان دیالنز میباشد؟

 1. در صورتی که تناقض بین نسخه چشم شما و لنز ارسال شده از طرف دیالنز باشد
 2. لنز از حالت پلمپ خارج شده باشد
 3. تاریخ انقضای لنز مصرفی گذشته باشد

در غیر این صورت به هیچ عنوان کالای مصرفی پس گرفته نخواهد شد.

12شرایط بازگشت کالا به چه شکل میباشد؟

تنها در صورتی میتوانید کالا را عودت دهید که پلمپ لنز را باز نکرده باشید و بسته بندی به مانند روز اول باشد. همچنین تمامی متعلقاتی که به عنوان هدیه ارسال گردیده نیز میبایست عودت داده شود.

13درصد آب لنز چه تاثیری بروی خشکی چشم دارد؟

لنزهای تماسی بر اساس برندهای مختلف دارای مقداری آب متفاوتی در خود می باشند و اگر سطح آب آنها از میزان مشخصی کمتر شود از اطراف خود آب از دست رفته را تامین می کنند. کسانی که خشکی چشم دارند بایستی از لنزهایی با آبرسانی کمتر از 40 درصد استفده کنند زیرا اگر این مقدار بالاتر باشد(به عنوان مثال 55%) هنگامی که لنز را در چشم خود می گذارند سریع تر سطح آب آنها تبخیر شده و به مانند اسفنج شروع به تامین آب از دست رفته از مایع اشکی چشم می کنند و در نتیجه فرد دچار خشکی چشم شدیدتری می شود

14در چه صورت به چشم پزشک مراجعه کنیم؟

هنگامی که قصد تهیه لنز تماسی داریم می بایست برای گرفتن نمره چشم نزد چشم پزشک برویم. همچنین هر ساله بدلیل تغییرات نمره چشم و یا در مواقعی خاص که واکنش های غیر طبیعی مانند سوزش، خارش، تورم قرنیه ویا عفونت(درد یا قرمزی غیر طبیعی) رخ داد، سریعا به چشم پزشک مراجعه نمایید.

15تاریخ انقضاء درج گردیده روی بسته لنز مدت زمان مصرف آن است؟

خیر،تاریخ انقضاء، مدت زمان مصرف لنز نیست بلکه مدت زمانی است که کارخانه سازنده از استاندارد استریل بودن آنها پشتیبانی کرده و آنرا  به مصرف کننده پیشنهاد می کند. همچنین منظور از تاریخ انقضا لنز فاسد شدن محلولی است که لنز در آن قرار گرفته و خود لنز را میتوان پس از باز شدن بر اساس مدت استفاده آن استفاده کرد

لنزها بسته به ماده سازنده و تکنولوژی ساخت آن مدت استفاده متفاوتی دارند.لطفا دقت کنید که روی کاتالوگ برگه ای موجود در داخل جعبه لنز و یا در سایت کمپانی سازنده لنز، مدت استفاده از لنز رنگی یا مدت استفاده از لنز طبی قید شده است.
به طور کلی لنزها به پنج دسته تقسیم می گردند.

 • دسته اول: لنزهای روزانه  (لنزطبی روزانه ایراپتیکس – لنزطبی روزانه اکسل – لنزطبی روزانه مورنینگ کیو)
 • دسته دوم: لنزهای دو هفته ای
 • دسته سوم: لنزهای ماهیانه
 • دسته چهارم: لنزهای سه ماهه  (لنزطبی فصلی ایراپتیکس – لنزطبی فصلی بایوفینیتی – لنزرنگی فصلی فرشلوک)

دسته پنجم: لنزهای سالانه      (لنز طبی سالانه رینبو – لنز رنگی سالانه کلیرویژن – لنز رنگی سالانه لورنس)

16چطور میتوانم سفارش خود را بصورت اینترنتی پرداخت کنم ؟

هنگام ثبت سفارش میتوانید پرداخت اینترنتی را انتخاب نمایید و بعد از وارد شدن به درگاه ،اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید.

برای پرداخت اینترنتی شما نیاز دارید به ;

شماره کارت (شماره 16 رقمی روی عابر بانک )

رمز دوم کارت (رمز پویا)

(CCV2) کد ۳ یا ۴ رقمی است که روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج شده

تاریخ انقضاء مندرج روی عابر بانک

17کدام محلول با کدام لنز سازگارتر است؟

لازم به ذکر است که تا حد امکان از محلول های سایز کوچک و مطابق با نیازتان استفاده کنید. نکته مهم در استفاده از محلول شستشوی لنز تاریخ مصرف آن بعد از باز شدن درب آن است. جالب است بدانید که تمامی محلول های شستشوی لنز در همه سایزها بین سه ماه تا شش ماه بعد از باز شدن درب آن قابل استفاده می باشند.

اگر از لنزهایی مانند ایراپتیکس(airoptix)-بایوفینیتی(biofinity)-بوش اند لومب(Bausch & lomb)-زایس(zeiss) و ... که دارای فناوری سیلیکون هایدروژل میباشند استفاده میکنید میبایست از مایع لنز هایی مانند اپتی فری-مولتی آپشن-زایس-آل کلینیونیورسال و .... که مختص این لنز ها هستند استفاده کنید.

همچنین اگر از لنزهایی مانند مورنینگ کیو(morning-q)-آرین(Aryan)-رینبو(rainbow)-فرشکن(freshkon) و ... که دارای فناوری هایدروژل میباشند استفاده میکنید میبایست از مایع لنزهایی مانند آیکر-نئوپلاس-هرا- زیروسون ایس کلین - کلیول و .... که مختص این لنزها هستند استفاده کنید.

18لنز خراب چه علائمی دارد؟

لنزتماسی اگر شکاف و یا ترک داشته باشد و قسمتی از اون کنده شده باشد، دچار مشکلاتی مثل ریزش اشک، دید تار و نامطلوب و احساس وجود شن ریزه در چشم را می کند. معمولا در لنزهای آستیگمات خرابی لنز بیشتر به چشم می خورد.

19چطور میتوانم سفارشم را لغو کنم ؟

شما میتوانید با مراجعه به پروفایل خود سفارش یا مرسوله ایی که از ارسال آن منصرف شدید را لغو نمایید.

20چه نکاتی را بایستی در مورد مایع لنز لحاظ کنیم؟

از سرم شستشو ، آب اشامیدنی و  قطره های چشمی به عنوان محلول نگهداری لنز خودداری کنید.

از مصرف همزمان داروهای چشمی و محلول شستشوی لنز جدا خودداری کنید.

در صورت احساس سوزش و قرمزی چشم پس از استفاده از محلول شستشوی لنز از استفاده مجدد محلول خودداری نموده و بلافاصله مارک محلول خود را تغییر دهید.

به تاریخ انقضای روی جعبه محلول دقت کنید.

 در صورتی که از لنزهای سیلیکون هایدروژل (شبانه روزی) استفاده می کنید میبایست از محلول مناسب با همان لنز استفاده نمائید.

 از قرار دادن محلول در جای گرم اکیدا خودداری کرده و محلول را در دمای اتاق نگهداری کنید.

21هزینه ارسال کالای مرجوعی بر عهده کیست؟

اگر مرجوعی از جانب دیالنز باشد، هزینه ارسال کالای مرجوعی برعهده دیالنز میباشد و اگر مرجوعی از جانب مشتری باشد تمام هزینه ارسال مرجوعی بر عهده مشتری است.

22کدام دسته از لنزها را می توان به صورت مداوم استفاده نمود؟

لنزهای طبی که دارای قدرت عبور دهی اکسیژن بالا (استاندارد FDA امریکا برای عبوردهی اکسیژن در لنز طبق آخرین تحقیقات 125 می باشد) و همچنین از مواد سیلیکون هایدروژل هستند، قابل خوابیدن هستند.
لنز هایی که DK/t) قدرت عبوردهی اکسیژن) بالای 125 را دارند این امکان را به شما می دهند که لنز را تا یک هفته بر روی چشم خود نگه دارید.البته اکثر متخصصان خوابیدن با لنز را به بیماران خود توصیه نمی کنند.

23نمره چشم خود را چگونه در باکس انتخاب نمره جاگذاری نماییم؟

با توجه به نوع عیوب انکساری شما بایستی در قسمت ضعیفی چشم نمره به صورت مثبت(برای اشخاصی که نزدیک را به وضوح نمیبینند) و به صورت منفی(برای اشخاصی که دور را به وضوح نمیبینند) انتخاب نمایید.

24میخواهم لنز رنگی خریداری نمایم اما نمیدانم چه رنگی به من می آید، راهکاری در این موضوع دارید؟

بله شما میتوانید با مراجعه به بخش لنزیاب و پاسخ به پرسش ها رنگ لنز مورد نظر خود را پیدا کنید و خرید خود را براحتی انجام دهید.

25کدام برندهای لنز تماسی قابلیت تسلی خشکی چشم را دارند؟

 1. برند بوش اند لومب سری پیورویژن2 و اولترا و لنز روزانه بایوترو
 2. برند آلکان سری ایراپتیکس
 3. برند کوپرویژن سری بایوفینیتی
 4. برند اکسل سری extreme H2O

تمامی برندهای ذکر شده دارای فناوری سیلیکون هایدروژل می باشند و دارای اکسیژن رسانی بسیار بالا و پروفیل بسیار نرم هستند و باعث بهبود خشکی چشم می شوند.

26چگونه پشت و رو بودن لنز را تشخیص دهیم؟

کسانی که استفاده از لنزهای تماسی را به تازگی شروع کرده اند ممکن آن را پشت و رو در چشم بزارند و تشخیص صحیح بودن لنز برایشان کمی دشوار است. در این صورت این افراد پس از گذشت چند دقیقه دچار چشم درد شدید خواهند شد.

بهترین راهکار جهت تشخیص صحیح قرار دادن لنز در چشم این است که لنز را روی نوک انگشتان خود بگذارید و سپس به شکل آن نگاه کنید اگر مطابق شکل به مانند یک نیم کره بود، درست است، اما اگر لبه های آن ناصاف بود، یعنی لنز شما پشت و رو است.

27برای خرید از دیالنز، حتما باید در سایت عضو باشم ؟

خیر. شما میتوانید از طریق کاربر مهمان نیز در سایت دیالنز خرید خود را انجام دهید. اما به منظور دسترسی به پنل کاربری و پیگیری مرسولات خود، توصیه میکنیم که حتما قبل از خرید در سایت دیالنز ثبت نام خود را انجام دهید. 

28تفاوت بسته های تک جفتی با سه جفتی در چیست؟ آیا با انتخاب بسته سه جفتی تخفیف میگیرم؟

تفاوت بسته تک جفتی و سه جفتی علاوه بر تعداد بیشتر در داخل باکس سه جفتی شامل تخفیف 5 تا 20 درصدی میشود.

29مدتی است با لنز خود تار میبینم، مشکل چیست؟

مهم ترین دلیل تاری دید با لنز، ایجاد رسوب بروی سطح لنز است. وجود پروتئین و چربی های موجود در مایع مخاط اشکی چشم و همچنین رسوبات ناشی از گذاشتن و برداشتن لنز با دست های آلوده مهم ترین علل ایجاد رسوبات بروی سطح لنز می باشند.

30تاثیر قطره های چشمی بروی لنز چیست؟

بعضی مواقع خشکی های چشمی ناشی از لنز را می توان به کمک قطره های چشمی برطرف کرد. از جمله قطره های چشمی می توان به اویزور، مویست دراپ و رنیو اشاره کرد.