پرسش و پاسخ

همه چیز در مورد لنز های طبی و رنگی

پر تکرارترین پرسش ها

1در چه صورت مرجوعی کالا مورد تایید کارشناسان دیالنز میباشد؟

  1. در صورتی که تناقض بین نسخه چشم شما و لنز ارسال شده از طرف دیالنز باشد
  2. لنز از حالت پلمپ خارج شده باشد
  3. تاریخ انقضای لنز مصرفی گذشته باشد

در غیر این صورت به هیچ عنوان کالای مصرفی پس گرفته نخواهد شد.

2لنز خراب چه علائمی دارد؟

لنزتماسی اگر شکاف و یا ترک داشته باشد و قسمتی از اون کنده شده باشد، دچار مشکلاتی مثل ریزش اشک، دید تار و نامطلوب و احساس وجود شن ریزه در چشم را می کند. معمولا در لنزهای آستیگمات خرابی لنز بیشتر به چشم می خورد.

3هزینه ارسال کالای مرجوعی بر عهده کیست؟

اگر مرجوعی از جانب دیالنز باشد، هزینه ارسال کالای مرجوعی برعهده دیالنز میباشد و اگر مرجوعی از جانب مشتری باشد تمام هزینه ارسال مرجوعی بر عهده مشتری است.

4چه کسانی نمی تواند از لنز تماسی استفاده کنند؟

افرادی که دچار بیماری های چشمی مانند بلفاریت، گل مژه و آب سیاه و یا خشکی چشم شدید، عفونت های شدید، قرمزی ، چسبندگی پلک ها و درد و تورم هستند، به هیچ عنوان نباید از لنزهای تماسی حتی با بهترین کیفیت استفاده کنند. همچنین کسانی که توانایی نگهداری و یا استفاده از ابزار های لازم در جهت مراقبت و سلامت چشم را ندارند و یا در محیط های کاری بسیار آلوده و غبار آلود هستند، نیز نمیتوانند از لنز های تماسی استفاده کنند.

5آیا در استخر و حمام می توان از لنز اسنفاده کرد؟

خیر. چون احتمال وجود عوامل میکروبی در آب وجود دارد بایستی از انجام این عمل حتی برای مدت کوتاه خودداری نمایید.

6اگر لنزمان عفونی شد، چه کنیم؟

در صورتي که لنزهاي تماسي در اثر عوامل فیزیکی مانند دست آلوده و یا آلودگی جالنزی، براي چشمان شما آزار دهنده شدند، فورا به دنبال درمان باشيد. اگر شما هر علامت عفونی در حین استفده از لنز، مانند تاري ديد، درد، ترشح ، تورم، سوختگي يا حساسيت به نور را مشاهده نمودید، فورا لنز تماسي خود را خارج کنيد و ديگر درون چشم قرار ندهيد و در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید

7میخواهم لنز هارد(سخت) خریداری نمایم، اما نمیدانم به چه صورت است، راهکار چیست؟

بیمارانی عزیزی که دچار مشکل قوز قرنیه هستند و قصد تهیه لنز هارد را دارند، میبایست نسخه خود را برای کارشناسان مشاوره و فروش ما در واتس اپ ارسال نمایند.

8سفارشات چگونه از طریق پست پیشتاز ارسال می شوند؟

در صورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق سرویس پست هستید، می‌توانید مرسوله را از طریق سایت شرکت پست به آدرس زیر پیگیری کنید: http://itemtracking.post.ir شماره مرسوله 24 رقمی پست برای شما از طریق پیامک ارسال شده و همچنین میتوانید اطلاعات را در اپلیکیشن واتس آپ ما  به شماره 09397811922 دریافت کنید.

9روند رسیدگی به درخواست مرجوعی کالا چگونه است؟

پس از بررسی علت مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش هماهنگی لازم با شما جهت عودت وجه، صورت میگیرد. لازم بذکر است که امکان تعویض کالا در این مرحله وجود دارد.

10آیا میتوانم هم زمان با استفاده از لنز طبی یا رنگی آرایش کنم؟

بله- تنها مراقب باشید مواد آرایشی با لنز شما تماس پیدا نکند. همیشه پس  از گذاشتن لنز آرایش کنید و پیش از پاک کردن آرایش لنز را بردارید. اگر چشم حساس دارید، از مواد آرایشی خاصی که برای چشم های حساس تهیه می شوند استفاده کنید، همچنین در صورت استفاده از لنز از ریمل واترپروف استفاده کنید.اگر هم از محصولات دور چشم استفاده میکنید حنما از مرطوب کننده های با پایه آب که از نوع کم حساسیت باشند استفاده کنید

11با کدام لنزها می توان خوابید؟

هنگام خواب چشم در یک محیط بسته، تاریک و مرطوب قرار میگیرد که محیطی مناسب برای رشد انواع میکروب ها، قارچ هاو آمیب هاست. از آنجا که قرنیه رگ ندارد و اکسیژن لازم خود را مستقیما از هوا میگیرد، اگر مانعی مانند لنز تماسی در چشم قرار بگیرد این اکسیژن رسانی کمتر خواهد شد و بسته به شدت عوامل فوق ممکن است قرنیه دچار تورم، التهاب، عفونت و یا حتی کدورت شود.

بستگی به نوع لنز انتخابی دارد. این موضوع درباره لنزهای رنگی صادق نیست یعنی به هیچ عنوان نباید در هنگامی که لنز رنگی بر روی چشمان شماست با آن بخوابید، چرا که باعث عفونت های شدید چشمی خواهد شد. دلیل این موضوع هم این است که لنز های رنگی دارای لایه ی رنگی میباشند که اکسیژن به خوبی از آنها عبور نمیکند.

*نکته: در حال حاضر تنها لنز رنگی که قابلیت عبور اکسیژن از خود را به خوبی داراست لنز رنگی ایراپتیکس کالر با اکسیژن رسانی 138 واحد  میباشد که میتوان با این لنز خوابید.
اما لنزهای طبی که دارای قدرت عبور دهی اکسیژن بالا (استاندارد FDA امریکا برای عبوردهی اکسیژن در لنز طبق آخرین تحقیقات 125 می باشد) و همچنین از مواد سیلیکون هایدروژل هستند، قابل خوابیدن هستند.
لنز هایی که DK/t) قدرت عبوردهی اکسیژن) بالای 125 را دارند این امکان را به شما می دهند که لنز را تا یک هفته بر روی چشم خود نگه دارید.البته اکثر متخصصان خوابیدن با لنز را به بیماران خود توصیه نمی کنند.

*نکته: لنز های طبی از قبیل رینبو – مورنینگ کیو – بونو – کلیرویژن – هرا – فرشکن و برخی دیگر به دلیل عدم عبور اکسیژن کافی از لنز و رسیدن اکسیژن کافی به سطح قرنیه به هیچ وجه مناسب جهت خوابیدن نمیباشند.

12چطور میتوانم نسخه چشم خود را برای شما ارسال نمایم؟

شما میتوانید نسخه چشم خود را از طریق اپلیکیشن واتس آپ به شماره 09397811922 برای ما ارسال نمایید

13میخواهم لنز رنگی خریداری نمایم اما نمیدانم چه رنگی به من می آید، راهکاری در این موضوع دارید؟

بله شما میتوانید با مراجعه به بخش لنزیاب و پاسخ به پرسش ها رنگ لنز مورد نظر خود را پیدا کنید و خرید خود را براحتی انجام دهید.

14منظور از لنز پانسمانی چیست؟

این لنزها بروی قرنیه قرار می گیرند و به عنوان محافظ برای کسانی که عمل های جراحی بروی قرنیه انجام داده اند و یا دچار زخم قرنیه هستند به کار گرفته می شوند و مانع از سایش قرنیه با پلک ها می شوند.

15ویژگی های یک لنز تماسی خوب چیست؟

از نظر مصرف كنندگان، لنزی مناسب است که علاوه بر اینکه کاملا راحت باشد، از آبرسانی و اکسیژن رسانی خوبی برخوردار باشد. همچنین ديد مناسبي را برای مصرف کننده فراهم  كند و گذاشتن و برداشتن آن آسان باشد.

16چطور میتوانم از محصولات، مطالب و تخفیف های جدید دیالنز باخبر شوم؟

با وارد کردن ایمیل (یا شماره ی همراه ) وارد حساب کاربری خود شوید.

با ورود به بخش "تنظیمات" در بخش "پروفایل" و زدن تیک گزینه های موردنظر میتوانید از تمامی محصولات، مطالب و تخفیف های جدید دیالنز آگاه شوید.

17آیا با وجود خشکی چشم می توان از لنز تماسی استفاده نمود؟

بله. به طور کلی خشکی چشم در نتیجه کمبود لایه آب بوجود می آید. لنزهای تماسی که دارای آبرسانی بالا هستند به دلیل آبدوست بودن مایع مخاط اشکی چشم را به مانند اسفنج می گیرند تا میزان آب موجود در آنها کم نشود، بنابراین استفاه از لنزهای سیلیکون هایدروژل که دارای آبرسانی پایین(زیر40%) و  خاصیت آب گریز بودن (نیازی به تامین آب از مخاط اشکی چشم ندارند)، می توانند براحتی بروی چشم های خشک قرار  بگیرند و گاها تسلی بخش چشمان خشک نیز خواهند بود

18چطور میتوانم کالای مرجوعی خود را برای شما ارسال کنم ؟

میتوانید کالای خود را با پست برای ما ارسال نمایید. هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب شما واریز می‌شود.

19کدام دسته از لنزها را می توان به صورت مداوم استفاده نمود؟

لنزهای طبی که دارای قدرت عبور دهی اکسیژن بالا (استاندارد FDA امریکا برای عبوردهی اکسیژن در لنز طبق آخرین تحقیقات 125 می باشد) و همچنین از مواد سیلیکون هایدروژل هستند، قابل خوابیدن هستند.
لنز هایی که DK/t) قدرت عبوردهی اکسیژن) بالای 125 را دارند این امکان را به شما می دهند که لنز را تا یک هفته بر روی چشم خود نگه دارید.البته اکثر متخصصان خوابیدن با لنز را به بیماران خود توصیه نمی کنند.

20آيا لنزهاي تماسي باعث عوارض چشمي ميگردند؟

خير. در صـورتـي کـه شما تمامی نکات و دستورالعمل هاي ارائه شده توسط پزشک و یا بروشور موجود در بسته لنز را که شامل اطلاعاتی از قبیل طـريـقـه نـگـهـداري صـحيـح و نحوه استفاده از لنزها می باشد را بخوبي مطالعه و پيروي کنيد مشکلات ناشی از لنز بوجود نخواهد آمد. مشکلات نادري هم که اتفاق مي افتند معمولا بدلیل الرژیک بودن محلول شستشوي لنز است.

21تفاوت بسته های تک جفتی با سه جفتی در چیست؟ آیا با انتخاب بسته سه جفتی تخفیف میگیرم؟

تفاوت بسته تک جفتی و سه جفتی علاوه بر تعداد بیشتر در داخل باکس سه جفتی شامل تخفیف 5 تا 20 درصدی میشود.

22تفاوت لنز هایدروژل با سیلیکون هایدروژل در چیست؟

در لنزهای هایدروژل مشکل اصلی آبدوست بودن لنز می اشد و فردی که از این دسته لنزها استفاده می کند گاها دچار خشکی می شود. اما لنز سیلیکون هایدروژل دارای محیطی کاملا آب گریز می باشد و به هیچ عنوان فرد دچار خشکی چشم نمی شود، همچنین درصد عبور اکسیژن در این لنزها بسیار بالاست و کاملا نرم می باشد و در نتیجه فرد احساس کاملا راحتی خواهد داشت.

23چطور میتوانم با بخش پشتیبانی فروش دیالنز در ارتباط باشم؟

شما میتوانید علاوه بر تماس تلفنی، از طریق پنل کاربری خود با واحد فروش دیالنز در ارتباط باشید. به این صورت که در ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید، سپس در منو، "پشتیبانی" را انتخاب و بروی ارسال تیکت کلیک نمایید. در پایان در بخش "ارسال به" گرینه "فروش" را انتخاب نموده و تیکت خود را با عنوان و متن درخواستی ارسال نمایید.

24در چه سنی می توان از لنز استفاده نمود؟

اگر قصد خرید لنز طبی دارید را باید بدانید حداقل سن استفاده از لنزهای طبی 13 سال می باشد. اما اگر خواهان استفاده از لنزهای رنگی هستید باید بدانید که این لنزها بدلیل وجود یک لایه رنگی بروی لنز، اکسیژن رسانی پایین تری را دارا هستند و حداقل سنی که می توان از این دسته از لنزها استفاده کرد 18 سال می باشد.

25برای خرید از دیالنز، حتما باید در سایت عضو باشم ؟

خیر. شما میتوانید از طریق کاربر مهمان نیز در سایت دیالنز خرید خود را انجام دهید. اما به منظور دسترسی به پنل کاربری و پیگیری مرسولات خود، توصیه میکنیم که حتما قبل از خرید در سایت دیالنز ثبت نام خود را انجام دهید. 

26چه نکاتی را در انتخاب رنگ لنز لحاظ کنیم؟

در ابتدا پس از این که اطلاعاتی درباره لنز خود از جمله برند و رنگ آن یافتید باید این اطلاعات را محدودتر کنید.

 باید لنز را در نورپردازی های مختلف آزمایش و نتیجه را بررسی کرد.

باید در انتخاب لنز رنگی به رنگ پوست، مو و رنگ اصلی چشم هم توجه کرد چرا که لنزهای رنگی تأثیر زیادی در چهره وفرم صورت خواهد داشت بنابراین نباید ساده از کنار آن گذشت.

لنزهای تماسی در افراد مختلف تأثیرات متفاوتی خواهد داشت.

باید این نکته را در نظر گرفت که می خواهید لنز را به چه منظور و در چه بازه زمانی استفاده کنید. اگر برای استفاده روزانه قصد خرید لنز رنگی را دارید باید از رنگی طبیعی تر استفاده کنید ولی برای استفاده کوتاه مدت لنز در یک مهمانی یا عروسی می توان از رنگ های خاص تر، روشن تر و فانتزی تر استفاده کرد.

در انتخاب لنز به تن پوست خود نیز توجه کنید. برای تشخیص تن پوست باید به رنگ های  رگ های روی ساعد توجه کرد. اگر رگ های روی ساعد به رنگ آبی است تن پوست شما سرد است و در مقابل اگر رگ های روی ساعد شما سبز رنگ است تن پوستتان گرم می باشد

با توجه به این نکات می توانید به یک انتخاب درست در مورد لنز رنگی مناسب برای خود برسید.

27تاثیر قطره های چشمی بروی لنز چیست؟

بعضی مواقع خشکی های چشمی ناشی از لنز را می توان به کمک قطره های چشمی برطرف کرد. از جمله قطره های چشمی می توان به اویزور، مویست دراپ و رنیو اشاره کرد.

28کدام دسته لنزها از نظر دوره زمانی بهتر است؟

در حال حاضر در اکثر کشورهای اروپایی از لنز یک روزه استفاده میگردد، بدین صورت که بیمار، در ابتدای روز لنز را در چشم خود می گذارد و در هنگام خواب آنها را از چشم خود درآورده و دور می اندازد.

علت استفاده از لنزهای روزانه، نازکی و وجود ضخامت مرکزی بسیار کم، بالا بودن اکسیژن رسانی و آبرسانی می باشد.

29بعد از اینکه سفارشم ثبت نهایی شد ، چه زمانی میتوانم آن را تحویل بگیرم؟

اگر ساکن شهر تهران هستید و سفارش خود را تا قبل از ساعت 15 نهایی کنید، میتوانید مرسوله خود را همان روز تحویل بگیرید. در غیر اینصورت مرسوله شما در اولین ساعات روز آتی خدمت شما ارسال خواد شد.

اما در صورتی که دریکی از شهرهای اکسپرس غیر از تهران هستید، سفارش شما از طریق پست هوایی برای شما عزیزان ارسال میگردد و در بازه یک روزه بدست شما میرسد.

و اگر در شهرستان هایی که جزو اکسپرس دیالنز نمی باشند هستید، سفارش شما از طریق اداره پست ارسال میگردد و در بازه زمانی 3 الی 5 روزه بدست شما عزیزان خواهد رسید.

30دلیل قرمزی چشم ها بعد از استفاده از لنز چیست؟

معمولا این عارضه در اثر عدم رعایت موارد بهداشتی لنز و یا مایع لنز نامناسب رخ می دهد. همچنین استفاده از لنز برای مدت طولانی(حدود 12 ساعت) می تواند عامل دیگری در قرمزی چشم باشد.