پرسش و پاسخ

پرسش های متداول در مورد لنز های طبی و رنگی

پر تکرارترین پرسش ها

1آیا لنز 100 ساعته و یا دو ساله وجود دارد؟

گاها از دوستان به نقل از مراکز فروش نامعتبر لنز می شنویم که لنز دائمی خریداری نموده اند و یا لنز 100 ساعته و گاهی هم اذعان میدارند که اگر از لنزشان خوب استفاده کنند لنزشان 2 ساله است.
تمامی این عبارات غلط و باعث بروز مشکل در استفاده از لنز می شوند.

2اگر کالای تحویل شده مغایر با سایت باشد میتوانم آن را برگردانم؟

وجود مغایرت، باید حداکثر 24 ساعت پس از دریافت کالا اطلاع رسانی گردد.

3چگونه رسوبات روی لنز را از بین ببریم؟

با ماساژ دادن لنز با دست می توان لنز را تمیز کرد به این صورت که لنز را در وسط دست خود قرار دهید و مایع لنز تمییز بروی آن بریزید سپس  به صورت دورانی لنز را پولیش می کنیم. فقط نکته مهم در این باره این است که لنزهای تماسی بسیار نازک و حساس هستند و براحتی پاره می شوند، پس باید در انجام این کار نهایت دقت را به کار بگیرید. همچنین میتوانید با استفاده از دستگاه لنز شور براحتی رسوبات روی لنز را از بین ببرید.

4آيا لنزهاي تماسي باعث عوارض چشمي ميگردند؟

خير. در صـورتـي کـه شما تمامی نکات و دستورالعمل هاي ارائه شده توسط پزشک و یا بروشور موجود در بسته لنز را که شامل اطلاعاتی از قبیل طـريـقـه نـگـهـداري صـحيـح و نحوه استفاده از لنزها می باشد را بخوبي مطالعه و پيروي کنيد مشکلات ناشی از لنز بوجود نخواهد آمد. مشکلات نادري هم که اتفاق مي افتند معمولا بدلیل الرژیک بودن محلول شستشوي لنز است.

5آیا میتوانم هم زمان با استفاده از لنز طبی یا رنگی آرایش کنم؟

بله- تنها مراقب باشید مواد آرایشی با لنز شما تماس پیدا نکند. همیشه پس  از گذاشتن لنز آرایش کنید و پیش از پاک کردن آرایش لنز را بردارید. اگر چشم حساس دارید، از مواد آرایشی خاصی که برای چشم های حساس تهیه می شوند استفاده کنید، همچنین در صورت استفاده از لنز از ریمل واترپروف استفاده کنید.اگر هم از محصولات دور چشم استفاده میکنید حنما از مرطوب کننده های با پایه آب که از نوع کم حساسیت باشند استفاده کنید

6منظور از لنز پانسمانی چیست؟

این لنزها بروی قرنیه قرار می گیرند و به عنوان محافظ برای کسانی که عمل های جراحی بروی قرنیه انجام داده اند و یا دچار زخم قرنیه هستند به کار گرفته می شوند و مانع از سایش قرنیه با پلک ها می شوند.

7چرا در بعضی برند ها نمیتوانم برای هر چشم نمره را انتخاب کنم؟

برخی از لنزهای طبی و رنگی که دارای بسته بندی برای هر نمره هستند، امکان فروش به صورت مجزا وجود ندارد و هر بسته به یک نمره اختصاص دارد به همین دلیل میبایست اینگونه محصولات را به صورت دو باکس با نمره های متفاوت برای هر چشم خریداری کنید.

8با کدام لنزها می توان خوابید؟

هنگام خواب چشم در یک محیط بسته، تاریک و مرطوب قرار میگیرد که محیطی مناسب برای رشد انواع میکروب ها، قارچ هاو آمیب هاست. از آنجا که قرنیه رگ ندارد و اکسیژن لازم خود را مستقیما از هوا میگیرد، اگر مانعی مانند لنز تماسی در چشم قرار بگیرد این اکسیژن رسانی کمتر خواهد شد و بسته به شدت عوامل فوق ممکن است قرنیه دچار تورم، التهاب، عفونت و یا حتی کدورت شود.

بستگی به نوع لنز انتخابی دارد. این موضوع درباره لنزهای رنگی صادق نیست یعنی به هیچ عنوان نباید در هنگامی که لنز رنگی بر روی چشمان شماست با آن بخوابید، چرا که باعث عفونت های شدید چشمی خواهد شد. دلیل این موضوع هم این است که لنز های رنگی دارای لایه ی رنگی میباشند که اکسیژن به خوبی از آنها عبور نمیکند.

*نکته: در حال حاضر تنها لنز رنگی که قابلیت عبور اکسیژن از خود را به خوبی داراست لنز رنگی ایراپتیکس کالر با اکسیژن رسانی 138 واحد  میباشد که میتوان با این لنز خوابید.
اما لنزهای طبی که دارای قدرت عبور دهی اکسیژن بالا (استاندارد FDA امریکا برای عبوردهی اکسیژن در لنز طبق آخرین تحقیقات 125 می باشد) و همچنین از مواد سیلیکون هایدروژل هستند، قابل خوابیدن هستند.
لنز هایی که DK/t) قدرت عبوردهی اکسیژن) بالای 125 را دارند این امکان را به شما می دهند که لنز را تا یک هفته بر روی چشم خود نگه دارید.البته اکثر متخصصان خوابیدن با لنز را به بیماران خود توصیه نمی کنند.

*نکته: لنز های طبی از قبیل رینبو – مورنینگ کیو – بونو – کلیرویژن – هرا – فرشکن و برخی دیگر به دلیل عدم عبور اکسیژن کافی از لنز و رسیدن اکسیژن کافی به سطح قرنیه به هیچ وجه مناسب جهت خوابیدن نمیباشند.

9آیا در هنگام سرماخوردگی می توان لنز گداشت؟

بله البته در شرایط خاص. در مواقع سرماخوردگی به دلیل اینکه از مواد آنتی بیوتیک استفاده می شود، چشم ها دچار خشکی چشم می شوند و در نتیجه التهاب، خارش و قرمزی چشم را بدنبال خواهند داشت، پس پیشنهاد می کنیم پس از بهبودی کامل و یا در مواقع ضروری از لنز تماسی استفاده کنید

10میخواهم لنز هارد(سخت) خریداری نمایم، اما نمیدانم به چه صورت است، راهکار چیست؟

بیمارانی عزیزی که دچار مشکل قوز قرنیه هستند و قصد تهیه لنز هارد را دارند، میبایست نسخه خود را برای کارشناسان مشاوره و فروش ما در واتس اپ ارسال نمایند.

11آ ت خ چیست؟

آ ت خ به ترتیب  مخفف کلمات آلودگی تحریک و خشکی میباشد که هر کدام از آنها میتواند بینایی شمارا به خطر بیندازد، و به چشم هایتان آسیب برساند و یا لنز های تماسی نرم شمارا خراب کند.

*آلودگی از 3 منبع اصلی بدست می آید

  1. رسوبات اشکی  مانند چربی ها- روغن ها- پروتئیین ها- نمک ها-
  2. رسوبات انگشت مانند روغن- باکتری ها- نیکوتین
  3. رسوبات اتفاقی مانند دود- ریمل- اسپری مو- سایه چشم

*تحریک غالبا در نتیجه تراکم مواد زائد ایجاد میشود که باعث بسته شدن روزنه های لنز تماسی نرم میشود.

 *خشکی هنگامی رخ می دهد که اشک طبیعی و مایعات چشمی دیگر از لنز تبخیر میشود         

12تفاوت بسته های تک جفتی با سه جفتی در چیست؟ آیا با انتخاب بسته سه جفتی تخفیف میگیرم؟

تفاوت بسته تک جفتی و سه جفتی علاوه بر تعداد بیشتر در داخل باکس سه جفتی شامل تخفیف 5 تا 20 درصدی میشود.

13اگر لنزمان عفونی شد، چه کنیم؟

در صورتي که لنزهاي تماسي در اثر عوامل فیزیکی مانند دست آلوده و یا آلودگی جالنزی، براي چشمان شما آزار دهنده شدند، فورا به دنبال درمان باشيد. اگر شما هر علامت عفونی در حین استفده از لنز، مانند تاري ديد، درد، ترشح ، تورم، سوختگي يا حساسيت به نور را مشاهده نمودید، فورا لنز تماسي خود را خارج کنيد و ديگر درون چشم قرار ندهيد و در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید

14آیا در استخر و حمام می توان از لنز اسنفاده کرد؟

خیر. چون احتمال وجود عوامل میکروبی در آب وجود دارد بایستی از انجام این عمل حتی برای مدت کوتاه خودداری نمایید.

15آیا در فروشگاه دیالنز لنز کور رنگی موجود میباشد؟

بله بیمارانی که در تشخیص رنگ ها دچار مشکلاتی هستند، میتوانند لنز کور رنگی ایمیز محصول کشور کانادا را تهیه نمایند.

16برای انتخاب لنز چه شرایطی را باید در نظر گرفت؟

  1. محل سکونت فرد و دسترسی وی به تجویز کننده لنز در مواقعی که مشکل حادی برای فرد ایجاد شده باشد
  2. توانایی فرد در نگهداری لنز مهم است
  3. شغل فرد و محیط کاری فرد در استفاده از لنز تماسی اهمیت دارد
  4. شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر

17در چه صورت به چشم پزشک مراجعه کنیم؟

هنگامی که قصد تهیه لنز تماسی داریم می بایست برای گرفتن نمره چشم نزد چشم پزشک برویم. همچنین هر ساله بدلیل تغییرات نمره چشم و یا در مواقعی خاص که واکنش های غیر طبیعی مانند سوزش، خارش، تورم قرنیه ویا عفونت(درد یا قرمزی غیر طبیعی) رخ داد، سریعا به چشم پزشک مراجعه نمایید.

18تفاوت لنز هایدروژل با سیلیکون هایدروژل در چیست؟

در لنزهای هایدروژل مشکل اصلی آبدوست بودن لنز می اشد و فردی که از این دسته لنزها استفاده می کند گاها دچار خشکی می شود. اما لنز سیلیکون هایدروژل دارای محیطی کاملا آب گریز می باشد و به هیچ عنوان فرد دچار خشکی چشم نمی شود، همچنین درصد عبور اکسیژن در این لنزها بسیار بالاست و کاملا نرم می باشد و در نتیجه فرد احساس کاملا راحتی خواهد داشت.

19برای خرید از دیالنز، حتما باید در سایت عضو باشم ؟

خیر. شما میتوانید از طریق کاربر مهمان نیز در سایت دیالنز خرید خود را انجام دهید. اما به منظور دسترسی به پنل کاربری و پیگیری مرسولات خود، توصیه میکنیم که حتما قبل از خرید در سایت دیالنز ثبت نام خود را انجام دهید. 

20چطور میتوانم مشخصات کاربری خود را ویرایش کنم؟

با وارد کردن ایمیل (یا شماره ی همراه ) وارد حساب کاربری خود شوید.روی گزینه "پروفایل " کلیک کرده و در بخش‏" تنظیمات" اطلاعات خود را ویرایش کرده و در نهایت روی “ویرایش پروفایل " کلیک کنید.

21ویژگی های یک لنز تماسی خوب چیست؟

از نظر مصرف كنندگان، لنزی مناسب است که علاوه بر اینکه کاملا راحت باشد، از آبرسانی و اکسیژن رسانی خوبی برخوردار باشد. همچنین ديد مناسبي را برای مصرف کننده فراهم  كند و گذاشتن و برداشتن آن آسان باشد.

22چرا بایستی قبل از خرید استعلام لنز مورد نظرم رو بگیرم؟

دلیل اینکه شما باید قبل از خرید، استعلام نمره و رنگ لنز مورد نظرتون رو بگیرین، وجود تنوع بسیار بالای نمرات و رنگ های موجود در یک برند هستش و امکان تعریف جزئیات  برای هر محصول با این دقت وجود نداره 

.پس ما به شما پیشنهاد میکنیم که قبل از تکمیل سفارشتون از کارشناسان ما استعلام دقیق موجودی رنگ و نمره لنز خودتونو بگیرین

23روند رسیدگی به درخواست مرجوعی کالا چگونه است؟

پس از بررسی علت مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش هماهنگی لازم با شما جهت عودت وجه، صورت میگیرد. لازم بذکر است که امکان تعویض کالا در این مرحله وجود دارد.

24تاثیر قطره های چشمی بروی لنز چیست؟

بعضی مواقع خشکی های چشمی ناشی از لنز را می توان به کمک قطره های چشمی برطرف کرد. از جمله قطره های چشمی می توان به اویزور، مویست دراپ و رنیو اشاره کرد.

25چه نکاتی را بایستی در مورد مایع لنز لحاظ کنیم؟

از سرم شستشو ، آب اشامیدنی و  قطره های چشمی به عنوان محلول نگهداری لنز خودداری کنید.

از مصرف همزمان داروهای چشمی و محلول شستشوی لنز جدا خودداری کنید.

در صورت احساس سوزش و قرمزی چشم پس از استفاده از محلول شستشوی لنز از استفاده مجدد محلول خودداری نموده و بلافاصله مارک محلول خود را تغییر دهید.

به تاریخ انقضای روی جعبه محلول دقت کنید.

 در صورتی که از لنزهای سیلیکون هایدروژل (شبانه روزی) استفاده می کنید میبایست از محلول مناسب با همان لنز استفاده نمائید.

 از قرار دادن محلول در جای گرم اکیدا خودداری کرده و محلول را در دمای اتاق نگهداری کنید.

26چگونه میتوانم سفارش خود را حضوری دریافت کنم ؟

دیالنز جهت تسهیل فرآیند دریافت سفارش، برای مشتریانی که به دلایل مختلف، شرایط حضور در آدرس خود برای دریافت مرسوله را ندارند، امکان دریافت حضوری کالا را در فروشگاه دیالنز با هماهنگی قبلی فراهم کرده است.

27جالنزی خود را هر چند وقت تعویض کنیم؟

جا لنزی خود را هر یک ماه یکبار حتما با آب گرم و صابون بشوئید و اجازه دهید به صورت طبیعی در معرض هوای آزاد خشک شود.

همچنین جالنزی خود را مرتبا هر 3 ماه یکبار حتما تعویض نمایید تا از خطرات احتمالی ناشی از آلودگی جالنزی پیشگیری نمایید

28آیا می توان از سرم فیزیولوژی به جای مایع لنز برای شستشوی لنز استفاده کرد؟

خیر. شستشوی لنز با سرم شستشونه تنها باعث از بین رفتن رسوبات نمی شود بلکه باعث تثبیت این رسوبات و در نتیجه کاهش دید نیز می شود. استفاده از محلول های چندمنظوره به کاهش حداکثری رسوبات کمک شایانی می کند.

29کدام محلول با کدام لنز سازگارتر است؟

لازم به ذکر است که تا حد امکان از محلول های سایز کوچک و مطابق با نیازتان استفاده کنید. نکته مهم در استفاده از محلول شستشوی لنز تاریخ مصرف آن بعد از باز شدن درب آن است. جالب است بدانید که تمامی محلول های شستشوی لنز در همه سایزها بین سه ماه تا شش ماه بعد از باز شدن درب آن قابل استفاده می باشند.

اگر از لنزهایی مانند ایراپتیکس(airoptix)-بایوفینیتی(biofinity)-بوش اند لومب(Bausch & lomb)-زایس(zeiss) و ... که دارای فناوری سیلیکون هایدروژل میباشند استفاده میکنید میبایست از مایع لنز هایی مانند اپتی فری-مولتی آپشن-زایس-آل کلینیونیورسال و .... که مختص این لنز ها هستند استفاده کنید.

همچنین اگر از لنزهایی مانند مورنینگ کیو(morning-q)-آرین(Aryan)-رینبو(rainbow)-فرشکن(freshkon) و ... که دارای فناوری هایدروژل میباشند استفاده میکنید میبایست از مایع لنزهایی مانند آیکر-نئوپلاس-هرا- زیروسون ایس کلین - کلیول و .... که مختص این لنزها هستند استفاده کنید.

30چطور در دیالنز سفارش خود را ثبت کنم ؟

شما میتوانید به دو روش "خرید با حساب کاربری" و "خرید به عنوان میهمان" خرید خود را انجام دهید. اما نکته قابل توجه این است که در حالت دوم امکان تغییر در سفارش خود را نخواهید داشت و ما پیشنهاد میکنیم که قبل از ثبت سفارش حتما در دیالنز حساب کاربری خود را ایجاد نمایید.

اما در حالت کلی، کالای مدنظر خود را به سبد خرید اضافه کنید، پس از انتخاب آدرس میتوانید نوع پرداخت خود را انتخاب کنید. بعد از اتمام ثبت سفارش، سیستم کد سفارش شما را نمایش خواهد داد.