پرسش و پاسخ

پرسش های متداول در مورد لنز های طبی و رنگی

پر تکرارترین پرسش ها

1چطور میتوانم با بخش پشتیبانی فروش دیالنز در ارتباط باشم؟

شما میتوانید علاوه بر تماس تلفنی، از طریق پنل کاربری خود با واحد فروش دیالنز در ارتباط باشید. به این صورت که در ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید، سپس در منو، "پشتیبانی" را انتخاب و بروی ارسال تیکت کلیک نمایید. در پایان در بخش "ارسال به" گرینه "فروش" را انتخاب نموده و تیکت خود را با عنوان و متن درخواستی ارسال نمایید.

2چطور میتوانم با بخش پشتیبانی مشاوره دیالنز در ارتباط باشم؟

شما میتوانید علاوه بر تماس تلفنی، از طریق پنل کاربری خود با واحد مشاوره دیالنز در ارتباط باشید. به این صورت که در ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید، سپس در منو، "پشتیبانی" را انتخاب و بروی ارسال تیکت کلیک نمایید. در پایان در بخش "ارسال به" گرینه "بخش مشاوره قبل و بعد از خرید" را انتخاب نموده و تیکت خود را با عنوان و متن درخواستی ارسال نمایید.

3سفارشم را بصورت اینترنتی پرداخت نمودم ، وجه از حسابم کسر شده اما پرداخت سفارشم تایید نشده است؟

ممکن است بدلیل اختلال در درگاه بانکی انتقال وجه به بانک ناقص باشد – در اینصورت وجه بصورت خودکار طی 72 ساعت کاری مجدد بحساب شما برمیگردد.تاکید می شود، در این مورد نیازی به تماس با پشتیبانی ندارید.

4آیا در فروشگاه دیالنز لنز کور رنگی موجود میباشد؟

بله بیمارانی که در تشخیص رنگ ها دچار مشکلاتی هستند، میتوانند لنز کور رنگی ایمیز محصول کشور کانادا را تهیه نمایند.

5چرا بایستی قبل از خرید استعلام لنز مورد نظرم رو بگیرم؟

دلیل اینکه شما باید قبل از خرید، استعلام نمره و رنگ لنز مورد نظرتون رو بگیرین، وجود تنوع بسیار بالای نمرات و رنگ های موجود در یک برند هستش و امکان تعریف جزئیات  برای هر محصول با این دقت وجود نداره 

.پس ما به شما پیشنهاد میکنیم که قبل از تکمیل سفارشتون از کارشناسان ما استعلام دقیق موجودی رنگ و نمره لنز خودتونو بگیرین

6چطور میتوانم رمز عبور خود را تغییر دهم؟

با وارد کردن ایمیل (یا شماره ی همراه ) وارد حساب کاربری خود شوید.روی گزینه "پروفایل " کلیک کرده و در بخش‏" تغییر رمز ورود" رمز خود را تغییر دهید در نهایت روی “تغییر رمز ورودی پنل " کلیک کنید.

7تاریخ انقضاء درج گردیده روی بسته لنز مدت زمان مصرف آن است؟

خیر،تاریخ انقضاء، مدت زمان مصرف لنز نیست بلکه مدت زمانی است که کارخانه سازنده از استاندارد استریل بودن آنها پشتیبانی کرده و آنرا  به مصرف کننده پیشنهاد می کند. همچنین منظور از تاریخ انقضا لنز فاسد شدن محلولی است که لنز در آن قرار گرفته و خود لنز را میتوان پس از باز شدن بر اساس مدت استفاده آن استفاده کرد

لنزها بسته به ماده سازنده و تکنولوژی ساخت آن مدت استفاده متفاوتی دارند.لطفا دقت کنید که روی کاتالوگ برگه ای موجود در داخل جعبه لنز و یا در سایت کمپانی سازنده لنز، مدت استفاده از لنز رنگی یا مدت استفاده از لنز طبی قید شده است.
به طور کلی لنزها به پنج دسته تقسیم می گردند.

 • دسته اول: لنزهای روزانه  (لنزطبی روزانه ایراپتیکس – لنزطبی روزانه اکسل – لنزطبی روزانه مورنینگ کیو)
 • دسته دوم: لنزهای دو هفته ای
 • دسته سوم: لنزهای ماهیانه
 • دسته چهارم: لنزهای سه ماهه  (لنزطبی فصلی ایراپتیکس – لنزطبی فصلی بایوفینیتی – لنزرنگی فصلی فرشلوک)

دسته پنجم: لنزهای سالانه      (لنز طبی سالانه رینبو – لنز رنگی سالانه کلیرویژن – لنز رنگی سالانه لورنس)

8کدام دسته لنزها از نظر دوره زمانی بهتر است؟

در حال حاضر در اکثر کشورهای اروپایی از لنز یک روزه استفاده میگردد، بدین صورت که بیمار، در ابتدای روز لنز را در چشم خود می گذارد و در هنگام خواب آنها را از چشم خود درآورده و دور می اندازد.

علت استفاده از لنزهای روزانه، نازکی و وجود ضخامت مرکزی بسیار کم، بالا بودن اکسیژن رسانی و آبرسانی می باشد.

9چرا در بعضی برند ها نمیتوانم برای هر چشم نمره را انتخاب کنم؟

برخی از لنزهای طبی و رنگی که دارای بسته بندی برای هر نمره هستند، امکان فروش به صورت مجزا وجود ندارد و هر بسته به یک نمره اختصاص دارد به همین دلیل میبایست اینگونه محصولات را به صورت دو باکس با نمره های متفاوت برای هر چشم خریداری کنید.

10تفاوت لنز هایدروژل با سیلیکون هایدروژل در چیست؟

در لنزهای هایدروژل مشکل اصلی آبدوست بودن لنز می اشد و فردی که از این دسته لنزها استفاده می کند گاها دچار خشکی می شود. اما لنز سیلیکون هایدروژل دارای محیطی کاملا آب گریز می باشد و به هیچ عنوان فرد دچار خشکی چشم نمی شود، همچنین درصد عبور اکسیژن در این لنزها بسیار بالاست و کاملا نرم می باشد و در نتیجه فرد احساس کاملا راحتی خواهد داشت.

11لنز رنگی مارک خوب کدام است؟

بسیاری از عزیزان از ما می پرسند که لنز رنگی مارک خوب کدام است،برای کسانی که به دنبال لنز رنگی خوب هستند پیشنهاد میکنم به برند لنز و کمپانی سازنده لنز بسیار دقت کنند. لنزهای رنگی اروپایی و لنزهای رنگی امریکایی به دلیل نظارت شدید سازمان FDA در اروپا  امریکا برای ساخت لنز استاندارد های بالایی را رعایت  می کنند.

همچنین یک لنز رنگی مناسب میبایست شرایط زیر را ذاشته باشد

 1. رنگ بندی متنوع
 2. پوشش دهی بالا
 3. کیفیت مناسب و آبرسانی خوب
 4. ضخامت و نازکی لنز

 

*با توجه به شرایط فوق لنزهایی رنگی که کیفیت متناسب را دارا میباشند

1- لنز رنگی و طبی رنگی ایراپتیکس کالر

2- لنز رنگی و طبی رنگی فرشلوک

3- لنز رنگی و طبی رنگی سولکو

4-لنز رنگی و طبی رنگی آیسکالر

5- لنز رنگی و طبی رنگی سافلنز

12با کدام لنزها می توان خوابید؟

هنگام خواب چشم در یک محیط بسته، تاریک و مرطوب قرار میگیرد که محیطی مناسب برای رشد انواع میکروب ها، قارچ هاو آمیب هاست. از آنجا که قرنیه رگ ندارد و اکسیژن لازم خود را مستقیما از هوا میگیرد، اگر مانعی مانند لنز تماسی در چشم قرار بگیرد این اکسیژن رسانی کمتر خواهد شد و بسته به شدت عوامل فوق ممکن است قرنیه دچار تورم، التهاب، عفونت و یا حتی کدورت شود.

بستگی به نوع لنز انتخابی دارد. این موضوع درباره لنزهای رنگی صادق نیست یعنی به هیچ عنوان نباید در هنگامی که لنز رنگی بر روی چشمان شماست با آن بخوابید، چرا که باعث عفونت های شدید چشمی خواهد شد. دلیل این موضوع هم این است که لنز های رنگی دارای لایه ی رنگی میباشند که اکسیژن به خوبی از آنها عبور نمیکند.

*نکته: در حال حاضر تنها لنز رنگی که قابلیت عبور اکسیژن از خود را به خوبی داراست لنز رنگی ایراپتیکس کالر با اکسیژن رسانی 138 واحد  میباشد که میتوان با این لنز خوابید.
اما لنزهای طبی که دارای قدرت عبور دهی اکسیژن بالا (استاندارد FDA امریکا برای عبوردهی اکسیژن در لنز طبق آخرین تحقیقات 125 می باشد) و همچنین از مواد سیلیکون هایدروژل هستند، قابل خوابیدن هستند.
لنز هایی که DK/t) قدرت عبوردهی اکسیژن) بالای 125 را دارند این امکان را به شما می دهند که لنز را تا یک هفته بر روی چشم خود نگه دارید.البته اکثر متخصصان خوابیدن با لنز را به بیماران خود توصیه نمی کنند.

*نکته: لنز های طبی از قبیل رینبو – مورنینگ کیو – بونو – کلیرویژن – هرا – فرشکن و برخی دیگر به دلیل عدم عبور اکسیژن کافی از لنز و رسیدن اکسیژن کافی به سطح قرنیه به هیچ وجه مناسب جهت خوابیدن نمیباشند.

13آیا لنز برای چشمان آستیگمات لنز هم وجود دارد؟

بله. لنزهای توریک برای اصلاح آستیگماتیسم طراحی شده اند. این لنزها به صورت یکنواختی سطح قرنیه را به حالت کروی بازمی گرداند. لنزهای توریک دارای سه مشخصه نمره چشم- نمره آستیگمات چشم و محوری که آستیگمات یا همان نامنطمی قرنیه در آن بوجود آمده است، می باشد.

14آیا می توان از سرم فیزیولوژی به جای مایع لنز برای شستشوی لنز استفاده کرد؟

خیر. شستشوی لنز با سرم شستشونه تنها باعث از بین رفتن رسوبات نمی شود بلکه باعث تثبیت این رسوبات و در نتیجه کاهش دید نیز می شود. استفاده از محلول های چندمنظوره به کاهش حداکثری رسوبات کمک شایانی می کند.

15علت چسبندگی لنزهای طبی و رنگی به چشم چیست؟

عامل بسیار مهم در چسبندگی لنز، فاسد شدن محلول شستشوی آن است. اغلب استفاده کنندگان لنز و حتی فروشندگان به این نکته توجه ندارند که از زمان باز شدن هر نوع محلول شستشوی لنز، تنها شش ماه می توان از آن محلول استفاده نمود. این موضوع به سایز محلول خریداری شده بستگی نداشته و در مورد تمامی محلول های شستشوی لنز صادق است.لازم به ذکر است خیس بودن دست ها نیز موجب چسبندگی لنزها میشوند .

16اگر کالای تحویل شده مغایر با سایت باشد میتوانم آن را برگردانم؟

وجود مغایرت، باید حداکثر 24 ساعت پس از دریافت کالا اطلاع رسانی گردد.

17چرا برخی از لنزها در دیالنز امکان مرجوع شدن را ندارند؟

برخی از شرکت های تامین کننده شرایط مرجوعی را ندارند و به همین دلیل فروشگاه دیالنز نیز امکان مرجوعی این کالاها را ندارد.

18چگونه پشت و رو بودن لنز را تشخیص دهیم؟

کسانی که استفاده از لنزهای تماسی را به تازگی شروع کرده اند ممکن آن را پشت و رو در چشم بزارند و تشخیص صحیح بودن لنز برایشان کمی دشوار است. در این صورت این افراد پس از گذشت چند دقیقه دچار چشم درد شدید خواهند شد.

بهترین راهکار جهت تشخیص صحیح قرار دادن لنز در چشم این است که لنز را روی نوک انگشتان خود بگذارید و سپس به شکل آن نگاه کنید اگر مطابق شکل به مانند یک نیم کره بود، درست است، اما اگر لبه های آن ناصاف بود، یعنی لنز شما پشت و رو است.

19ویژگی های یک لنز تماسی خوب چیست؟

از نظر مصرف كنندگان، لنزی مناسب است که علاوه بر اینکه کاملا راحت باشد، از آبرسانی و اکسیژن رسانی خوبی برخوردار باشد. همچنین ديد مناسبي را برای مصرف کننده فراهم  كند و گذاشتن و برداشتن آن آسان باشد.

20هزینه ارسال کالای مرجوعی بر عهده کیست؟

اگر مرجوعی از جانب دیالنز باشد، هزینه ارسال کالای مرجوعی برعهده دیالنز میباشد و اگر مرجوعی از جانب مشتری باشد تمام هزینه ارسال مرجوعی بر عهده مشتری است.

21در چه سنی می توان از لنز استفاده نمود؟

اگر قصد خرید لنز طبی دارید را باید بدانید حداقل سن استفاده از لنزهای طبی 13 سال می باشد. اما اگر خواهان استفاده از لنزهای رنگی هستید باید بدانید که این لنزها بدلیل وجود یک لایه رنگی بروی لنز، اکسیژن رسانی پایین تری را دارا هستند و حداقل سنی که می توان از این دسته از لنزها استفاده کرد 18 سال می باشد.

22چطور میتوانم سفارش خود را بصورت اینترنتی پرداخت کنم ؟

هنگام ثبت سفارش میتوانید پرداخت اینترنتی را انتخاب نمایید و بعد از وارد شدن به درگاه ،اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید.

برای پرداخت اینترنتی شما نیاز دارید به ;

شماره کارت (شماره 16 رقمی روی عابر بانک )

رمز دوم کارت (رمز پویا)

(CCV2) کد ۳ یا ۴ رقمی است که روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج شده

تاریخ انقضاء مندرج روی عابر بانک

23چگونه لنز رنگی مناسب خود را انتخاب کنیم؟

در ابتدا پس از این که اطلاعاتی درباره لنز خود از جمله برند و رنگ آن یافتید باید این اطلاعات را محدودتر کنید.

 باید لنز را در نورپردازی های مختلف آزمایش و نتیجه را بررسی کرد.

باید در انتخاب لنز رنگی به رنگ پوست، مو و رنگ اصلی چشم هم توجه کرد چرا که لنزهای رنگی تأثیر زیادی در چهره وفرم صورت خواهد داشت بنابراین نباید ساده از کنار آن گذشت.

لنزهای تماسی در افراد مختلف تأثیرات متفاوتی خواهد داشت.

باید این نکته را در نظر گرفت که می خواهید لنز را به چه منظور و در چه بازه زمانی استفاده کنید. اگر برای استفاده روزانه قصد خرید لنز رنگی را دارید باید از رنگی طبیعی تر استفاده کنید ولی برای استفاده کوتاه مدت لنز در یک مهمانی یا عروسی می توان از رنگ های خاص تر، روشن تر و فانتزی تر استفاده کرد.

در انتخاب لنز به تن پوست خود توجه کنید. برای تشخیص تن پوست باید به رنگ های روی ساعد توجه کرد. اگر رگ های روی ساعد به آبی است تن پوست شما سرد است و در مقابل اگر رگ های روی ساعد شما سبز است تن پوستتان گرم می باشد

با توجه به این نکات می توانید به یک انتخاب درست در مورد لنز رنگی مناسب برای خود برسید.

24چه نکاتی را بایستی در مورد مایع لنز لحاظ کنیم؟

از سرم شستشو ، آب اشامیدنی و  قطره های چشمی به عنوان محلول نگهداری لنز خودداری کنید.

از مصرف همزمان داروهای چشمی و محلول شستشوی لنز جدا خودداری کنید.

در صورت احساس سوزش و قرمزی چشم پس از استفاده از محلول شستشوی لنز از استفاده مجدد محلول خودداری نموده و بلافاصله مارک محلول خود را تغییر دهید.

به تاریخ انقضای روی جعبه محلول دقت کنید.

 در صورتی که از لنزهای سیلیکون هایدروژل (شبانه روزی) استفاده می کنید میبایست از محلول مناسب با همان لنز استفاده نمائید.

 از قرار دادن محلول در جای گرم اکیدا خودداری کرده و محلول را در دمای اتاق نگهداری کنید.

25آیا کالاهایی که در سایت دیالنز بفروش می رسد اصل هستند؟

بله – کالاهایی که در دیالنز بفروش میرسد، دارای اصالت است و تمامی محصولات دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا – صحت و سلامت اروپا و وزارت بهداشت ایران میباشد.

26تفاوت بسته های تک جفتی با سه جفتی در چیست؟ آیا با انتخاب بسته سه جفتی تخفیف میگیرم؟

تفاوت بسته تک جفتی و سه جفتی علاوه بر تعداد بیشتر در داخل باکس سه جفتی شامل تخفیف 5 تا 20 درصدی میشود.

27چطور میتوانم مشخصات کاربری خود را ویرایش کنم؟

با وارد کردن ایمیل (یا شماره ی همراه ) وارد حساب کاربری خود شوید.روی گزینه "پروفایل " کلیک کرده و در بخش‏" تنظیمات" اطلاعات خود را ویرایش کرده و در نهایت روی “ویرایش پروفایل " کلیک کنید.

28آیا در هنگام سرماخوردگی می توان لنز گداشت؟

بله البته در شرایط خاص. در مواقع سرماخوردگی به دلیل اینکه از مواد آنتی بیوتیک استفاده می شود، چشم ها دچار خشکی چشم می شوند و در نتیجه التهاب، خارش و قرمزی چشم را بدنبال خواهند داشت، پس پیشنهاد می کنیم پس از بهبودی کامل و یا در مواقع ضروری از لنز تماسی استفاده کنید

29آیا از روی نمره عینک می توان لنز سفارش داد؟

بله. با استفاده از دستگاه تشخیص نمره عینک می توان نمره چشم را درآورد و با کمک جدول تبدیل نمره عینک به لنز، این کار را انجام داد

30در چه صورت مرجوعی کالا مورد تایید کارشناسان دیالنز میباشد؟

 1. در صورتی که تناقض بین نسخه چشم شما و لنز ارسال شده از طرف دیالنز باشد
 2. لنز از حالت پلمپ خارج شده باشد
 3. تاریخ انقضای لنز مصرفی گذشته باشد

در غیر این صورت به هیچ عنوان کالای مصرفی پس گرفته نخواهد شد.