تمام مقالات

لنزی مناسب برای درمان پیرچشمی

لنزی مناسب برای درمان پیرچشمی

استفاده از لنزهای تماسی در افرادی که بیماری چشمی دارند انتخاب ایده آلی است. این لنزها، برای بیمارانی که پیر چشمی و یا چشم شان نمره دار است، مناسب می باشد.

لنزهای تماسی مونوویژن
پرزبایوپیا (پیرچشمی) یک نوع بیماری پیر چشمی است که معمولا برای افراد بالای ۴۰ سال اتفاق می افتد و با افزایش سن، لنز در چشم ما دچار انعطاف پذیری کم و سخت می شود. این عدم توانایی جهت تنظیم لنز، در هنگام تمرکز روی اجسام دور و نزدیک برای ما مشکل ایجاد می کند.
لنزهای مونوویژن، برای افراد مبتلا به بیماری پرزبایوپیا مناسب است و به عنوان نوعی از درمان بیماری چشمی بر اساس سن بیمار به عمل می آید و کمک می کند بیمار، تمرکز خود را روی اجسام دور و نزدیک تنظیم کند.

علائم پرفیوپی

اگر در خواندن متن های ریز و تمرکز روی اجسام دور و نزدیک مشکل دارید، ممکن است به بیماری پرزبیوپی مبتلا شده باشید. این نشانه‌ی یک بیماری رایج در پرزبایوپیاست که باعث زمان بردن در دید شما و خواندن یک متن به مدت طولانی می شود. این علائم نشانه های بارز پرزبایوپی هستند و شما می توانید تایید این بیماری را از پزشک چشم خود دریافت کنید.

درمان پرزبایوپی

مونوویژن یکی از راه های درمان این بیماری است و با قرار دادن لنز در یک چشم در فاصله دور و یک لنز در چشم دیگر در فاصله نزدیک می تواند درمان شود. این دو لنز، در صورت استفاده به مصرف کننده اجازه می دهد تا از فاصله های دور و نزدیک بینایی دقیقی داشته باشد. همچنین انتخابی دیگر هم وجود دارد مانند استفاده از عینک Bifocal (دوکانونی) ، لنزهای تماسی پیشرفته، لنزهای تماسی چند کانونی و عینک مطالعه.

عینک بایفوکال (bifocal) در علم پزشکی، به نوعی عدسی عینک گفته می شود که از دو نمره متفاوت تشکیل شده و این نوع عدسی مخصوص افرادی است که هم در دید دور و هم در دید نزدیک خود با مشکل مواجه اند. در عدسی دو کانونی، از بخش بالایی عدسی، برای دید دور و از قسمت پایین عدسی، برای دید نزدیک استفاده می شود.

چگونگی عملکرد لنزهای تماسی مونوویژن

همه ما یک چشم مسلط و یک چشم غیر مسلط داریم، ما اکثرا به چشم مسلط خود تکیه می کنیم تا در مسافت های دور خود تمرکز کنیم. مغز ما بیشتر به اطلاعات بصری چشم مسلط توجه می کند، این بدان معنی است; هنگامی که برای بیمار، استفاده از لنزهای یکسان جهت درمان پرزبایوپی تجویز میکنیم، چشمی که مسلط نیست را با یک لنز برای مسافت های نزدیک و یک لنز تماسی برای چشم مسلط در صورت لزوم برای تصحیح دید انتخاب می کنیم، سپس مغز تصور می کند که لنزهای تماسی، به طور طبیعی بخشی از خود چشم است و این روش معمولا یک هفته زمان می برد، زیرا مغز برای پیروی از لنزهای تماسی نیاز به زمان کافی دارد.

0/5 ( 0 نظر )

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.