تمام مقالات

لنزهای تماسی چند منظوره ماهانه

در این مقاله، به ۳ نوع طرح لنز تماسی چند کانونی ماهانه که پزشک ممکن است برای ما تجویز کند، می پردازیم و در مورد برخی از محصولات مختلف موجود در بازار ایران اطلاعات قابل قبولی به شما می دهیم.

از لنزهای تماسی چند کانونی ماهانه برای حل وضعیت چشمی از جمله پیرچشمی، وابسته به سن برای عدم امکان تمرکز بینایی بین فواصل مختلف استفاده می شود. معمولا این اتفاق بعد از ۴۰ سالگی صورت میگیرد. زیرا لنزهای طبیعی داخل چشم ما ضخیم تر و انعطاف پذیر هستند. بنابراین ممکن است کارهایی از قبیل خیاطی ، خواندن متن یا دیدن منو در یک رستوران با نور کم انجام شود.

انواع لنزهای تماسی ماهانه

گزینه اول: لنزهای چند کانونی ماهانه پیورویژن مدل Bausch + Lomb است که برای افراد مبتلا به پیرچشمی، مناسب خواهد بود. این لنز از ۳ نوع ناحیه نوری ساخته شده که به منظور شفافیت برای فاصله کانونی نزدیک، میانی و دور طراحی شده است. لنزهای تماسی چند کانونی بوش اند لومب، مخصوص پیرچشمی با لبه های باریک و گرد طراحی شده که باعث استفاده راحت از لنز می شود. این لنز، دارای مجوز از FDA امریکاست و به مدت ۳ ماه (فصلی) تایید شده است. توصیه می کنیم برای استفاده لنز در شب، از پزشک اپتومتریست خود مشاوره دریافت کنید.

گزینه دوم: لنزهای چند کانونی ماهانه Air Optix Aqua برای افراد مبتلا به پیرچشمی هم تجویز می شود تا بتوانند دید شفاف و واضحی داشته باشند. این لنز از ۳ نوع ناحیه نوری تشکیل شده و به منظور فاصله کانونی نزدیک، میانی و دور ساخته شده است. سازنده این لنز آلکان می باشد که قبلا به اسم سیباویژن معروف بوده است. این لنزها را بر اساس واکنش بیومتریک مردمک طراحی کرده اند، به گونه ای که وقتی مردمک در فاصله ای روی جسمی تمرکز می کند، گشاد شده و با لایه بیرونی هم تراز می شود. از طرفی، اگر روی یک جسم نزدیک متمرکز شود، مردمک دچار انقباض شده و اندازه آن کاهش میابد.

گزینه سوم: لنزهای تماسی چند کانونی ماهانه بایوفینیتی است که توسط کوپرویژن ساخته شده و برخلاف لنزهای ایراپتیکس و پیورویژن، برای هر فاصله کانونی اختصاص داده شده است. حرف D به معنای فاصله و حرف N به منظور نزدیکی روی جعبه که هر کدام طراحی با مرکزیت می باشد درج شده است. طراحی لنز بر اساس تکنولوژی Aquaform اختصاصی کوپرویژن است که باعث ماندگاری رطوبت، داخل لنز شده و حالت مرطوب آن را برای مدت طولانی حفظ می کند.

مزایای استفاده از لنزهای چند کانونی:

بینایی مطلوب در هنگام استفاده

عدم استفاده از عینک

امکان خواندن متن های ریز بدون استفاده از عینک

توانایی حفظ فاصله بین دور و نزدیک

کلام آخر، به این نکته توجه داشته باشید که روند درمان چشم هر فرد متفاوت است و بهترین کار، ادامه روند درمان با ذهن باز است، معمولا در طول دوره آزمایش لنزهای تماسی، برای شما کاملا روشن خواهد شد، اما توصیه می کنیم از اپتومتریست خود در مورد مناسب ترین لنزهای چند کانونی ماهانه بر اساس نیاز خود، مشورت دریافت کنید.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.