تمام مقالات

۵ دلیل اساسی جهت استفاده از لنزهای تماسی یکبار مصرف

لنزهای تماسی یکبار مصرف در سالهای اخیر،محبوبیت زیادی پیدا کرده است و به زودی روند پیشرف آن از بین نمی رود. با رشد روزافزون مصرف کنندگان از لنزهای تماسی روزانه، تولید کنندگان مواد و لنزهای راحت تری را برای طیف وسیعی از نیازهای شما ارائه می دهند.

اگر تا به حال در مورد لنزهای تماسی یکبار مصرف اطلاعاتی کسب نکرده اید، به ۵ نکته ضروری که در این مقاله قید کردیم توجه داشته باشید.

۱- هرگز لازم نیست لنزهای تماسی روزانه یکبار مصرف را تمیز کنید

این لنزها نیاز به شستشو و ضدعفونی کردن ندارند، زیرا برای هر بار استفاده از لنزهای تماسی یکبار مصرف می توانید لنزهای قبلی را از چشم خود خارج کرده و دور بیندازید و یک جفت لنز تمیز جایگزین آنها کنید.

۲- استفاده از لنزهای تماسی یکبار مصرف بسیار راحت است

این لنزها با وجود مواد مرطوب کننده ای که دارند، باعث جلوگیری از خشکی چشم می شوند. علاوه بر این، تولیدکنندگان، درحال سرمایه گذاری بیشتر برای تولید مواد بهتر و مفیدتر برای انواع لنزها، مانند لنزهای سیلیکون هایدروژل هستند که اجازه می دهد اکسیژن بیشتری از لنزها از قبیل لنزهای توریک، لنزهای کروی و لنزهای چند کانونی عبور کند.

۳- مناسب هنگام پیاده روی

چنان چه لنزهای یکبار مصرف جایگزین خود را در هنگام پیاده روی فراموش کرده اید، می توانید یک جفت لنز جدید از فروشگاه های معتبر، تهیه نموده و در پایان روز آنها را از چشم خود خارج کنید. این لنزها مخصوص افرادی که به صورت پاره وقت فعالیت می کنند مناسب بوده و گاهی اوقات می توانند از عینک به جای لنز استفاده کنند. همچنین می توانید لنزهای یکبار مصرف اضافی را به راحتی بسته بندی کرده و برای استفاده در مسافرت و مکان های تفریحی به همراه خود داشته باشید.

۴- مناسب در هنگام رانندگی

اگر عموما تمیز کردن لنز هنگام رانندگی برایتان دشوار است و یا حتی فراموش می کنید آنها را تعویض کنید، سلامت چشم خود را به خطر می اندازید. داشتن یک جفت لنز یکبار مصرف روزانه، باعث جذب باکتری کمتر و احتمال به خطر افتادن سلامت چشم شما را کاهش می دهد.

۵- استفاده از لنزهای یکبار مصرف هنگام دوچرخه سواری

این لنزها در هنگام فعالیت های ورزشی از جمله دوچرخه سواری مناسب می باشد. علاوه بر این، اگر لنزتان را گم کردید یا به طور اتفاقی پاره شد، لنزهای یکبار مصرف روزانه می تواند جایگزین مناسبی برای لنزهای قبلی شما باشد.

در پایان باید بدانید، علاوه بر این که، لنزهای یکبار مصرف روزانه نیازی به ضد عفونی کردن و شستشو ندارند و پس از هربار استفاده باید انها را بیرون بیندازید، اما باید اصول بهداشتی را رعایت نموده و سپس لنزها را در چشم قرار و خارج کنید.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.