تمام مقالات

نحوه انتخاب مکمل های مناسب چشم و بینایی

مکمل های چربی، محصولات غذایی حاوی ویتامین ها و سایر مواد مغذی هستند که تحقیقات نشان داده برای حفظ سلامت چشم و بینایی، بسیار مفید و موثر می باشند.

همانطور که از نام آنها پیداست، مکمل های چربی به گونه ای طراحی شده اند که مواد مغذی سالم، به آنها اضافه یا مخلوط نمی شود، مصرف مکمل های غذایی به طور کامل نمی تواند کاستی های جدی در رژیم غذایی ضعیف و غذاهای ناخواسته بیش از حد را ایجاد کند، زیرا با مشکلات بسیار زیادی از جمله نابینایی همراه است.

رژیم غذایی سالم برای بینایی خوب چیست؟

بر اساس دستور العمل های رژیمی برای امریکایی ها که توسط وزارت بهداشت، خدمات انسانی و وزارت کشاورزی ایالات متحده تهیه شده است، وزارت کشاورزی یک رژیم غذایی سالم را توصیه کرده است.

میوه و سبزیجات

یک رژیم غذایی حاوی میوه و سبزیجات فراوان، باعث بینایی مطلوب و لذت بردن ما از زندگی می شود.

میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و شیر و محصولات کم چرب و یا بدون چربی را برای ما توصیه کرده اند، که مانند گوشتهای بدون چربی، مرغ، ماهی، لوبیا، تخم مرغ و آجیل می باشد.

این دانش رایج است که امریکایی ها، به اندازه کافی میوه، سبزیجات و سایز مواد غذایی غنی شده از مواد مغذی را مصرف نمی کنند، بلکه از گزینه های کم کالری و کم مواد مغذی که برای بدن مانند چشم مضر است مصرف می کنند.

مصرف یک مکمل روزانه مولتی ویتامین و مواد معدنی می تواند به پر کردن شکافهای تغذیه ای در رژیم غذایی کمتر از حد مطلوب کمک کند و ممکن است شما را در برابر بیماری هایی مانند بیماری چشمی از جمله دژنراسیون ماکولا و آب مروارید محافظت کند.

نوار جانبی مکمل های چشم

مکمل های چشمی میتوانند به جبران شکافهای تغذیه ای در یک رژیم غذایی کم تحرک، کمک کنند.

به طور کلی، مواد لوتئین و زاکزاتین، رنگدانه های گیاهی که تحقیقات نشان داده، برای چشم مفید است.

مواد اولیه توصیه شده در مکمل های ویژن

با ادامه تحقیقات در مورد فواید مکمل های بینایی در کاهش خطر بروز مشکلات چشمی و بهبود بینایی در چشم سالم، به نظر می رسد مکمل رژیم غذایی خود را، با یک مکمل روزانه چشم که دارای بسیاری از مواد غذایی می باشد تشکیل داده است، بسیاری از ویتامین ها و مواد مغذی ممکن است نقش مهمی در کاهش التهاب و تغییرات اکسیداتیو مرتبط با ایجاد بیماری های دژنراتیو از جمله مشکلات چشمی مزمن و وابسته به سن داشته باشند:

ویتامین A و بتاکاروتن، برای بینایی در شب، بهبود زخم ها و عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن، ضروری می باشد. اگر چه بتاکاروتن مکمل پرخطری جهت ابتلا به سرطان برای برخی افراد سیگاری است، اما به دست آوردن مقدار سالم بتاکاروتن از منابع غذایی طبیعی، به نظر نمی رسد این خطر را افزایش دهد.

ویتامین B کمپلکس شامل (ویتامین های B6, B5, B3, B2, B1, اسید فولیک B12, بیوتین و کولین) می باشد و این گونه ویتامین های پیچیده B ممکن است به کاهش التهاب مزمن کمک کنند و از رشد هموسیستئین جلوگیری می کند.

سطح خون، که با مشکلات عروقی همراه است، روی شبکیه تاثیر می گذارد و ویتامین B ممکن است در کاهش خطر دژنراسیون ماکولا و در معالجه یووئیت، یکی از دلایل نابینایی نقش داشته باشد.

ویتامین C، تحقیقات نشان داده که این ویتامین یک نوع آنتی اکسیدان قدرتمند، با کاهش خطر آب مروارید همراه است.

ویتامین D، تحقیقات نشان داده که کمبود ویتامین D به ویژه در ماه های زمستان در آب و هوای سرد رواج دارد و این ویتامین با خطر کمتری از تخریب ماکولا همراه می باشد.

ویتامین E، یکی دیگر از موثرترین مکمل های Areds اولیه و ثانویه، ویتامین E بوده که با کاهش ابتلا به آب مروارید همراه است.

اسیدهای چربی امگا۳ ممکن است خطر خشکی چشم را کاهش دهد و همچنین از مزایای مفیدی برای چشم برخوردار باشد.

چند نکته در مورد خرید مکمل های ویژن

به طور کلی، در هنگام خرید مکمل بینایی، به جای خرید هر ویتامین و مواد مغذی به صورت جداگانه، میتوانید مولتی ویتامین های زیر را تهیه کنید:

Icaps Alcon

مولتی ویتامین بوش اند لومب

فرمول سلامت ماکولا

بسیاری از مارک های دیگر وجود دارد. هنگام انتخاب مکمل های چشمی، حتما به برچسب آنها دقت کنید و دستورالعمل های زیر را دنبال نمایید:

برای اطمینان از اینکه مکملی را درست خریداری کرده اید، به تاریخ انقضای آن توجه کنید و دقت داشته باشید مکمل دارای مهر و موم شکسته شده نباشد.

از مکمل های چشمی که دارای لبنیات، ذرت یا گندم به عنوان پرکننده هستند، خودداری کنید، به خصوص اگر به آلرژی و مشکلات دیگر حساسیت دارید. معتبرترین شرکت ها به طور معمول مکمل های خود را بدون پرکننده های غیر ضروری توزیع می کنند.

برای اطمینان از داشتن یک برند معتبر، یکی از مکمل های محبوب چشم را که در بالل ذکر شده انتخاب کنید یا با پرشک خود مشورت نمایید.

اقدامات احتیاطی هنگام مصرف مکمل های چشم

در حالی که مکمل های غذایی، از جمله مکمل های چشم، به طور کلی بی خطر و مفید هستند، باید برخی از اقدامات احتیاطی را رعایت کنید، اگر باردار هستید یا شیرده و رقیق کننده خون مصرف می کنید، قبل از استفاده از هر نوع مکمل غذایی با پزشک خود مشورت کنید. حتی اگر مکمل های بینایی یک کالای بدون نسخه مصرف می کنید، از دستورات دوز مصرفی روی بطری فراتر نروید، تا خطر سمیت یا واکنش های دارویی را کاهش دهید.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.