استفاده از لنز بیش از توصیه

استفاده از لنز بیش از توصیه

استفاده از لنز بیش از توصیه

آیا تا به حال وسوسه شده اید که مدت زمان طولانی تر از زمان توصیه شده، همان جفت لنزهای تماسی را استفاده کنید؟ استفاده از لنزهای تماسی، طولانی تر از حد ممکن، همچنین به عنوان “کشش لنزهای تماسی” شناخته می شود.

هیچ کس نمی خواهد این را بشنود، اما باید گفت کشش لنزهای تماسی شما منجر به ایجاد پروتئین، آلرژن و میکروارگانیسم در لنزهای شما می شود. این ناخالص است و ناسالم.

اگر رسوبات روی لنزهای شما ایجاد شده باشد، می توانند باعث احساس سوزش در چشم شما شوند، به طور بالقوه باعث ایجاد درد، قرمزی یا سوزش می شوند. با مراقبت صحیح از لنزهای خود، هر روز لنزهای خود را تمیز کرده و از یک جالنزی استفاده کنید. هر روز می توانید از محلول استفاده شده خودداری کنید و از محلول جدید استفاده کنید.

چشمان شما باید نفس بکشد

چشمان زیبا شما به اکسیژن احتیاج دارد و به عنوان یک لنز روزانه، میزان اکسیژن موجود در چشم شما محدود است. قرنیه های شما (قسمت واضح چشم شما) رگ های خونی برای تأمین اکسیژن به آنها ندارند، بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که آنها آن را دریافت می کنند. برای خوب نگه داشتن چشمان و اکسیژن، لنزهای قدیمی خود را در صورت لزوم دور بریزید و قبل از خواب لنزهای تماسی خود را بردارید.

شما خطر ابتلا به عفونت چشم را افزایش می دهید

اگرچه دوست داریم تصور كنیم كه لنزهای تماسی حلقه های كاملاً ساخته شده از ماده ای غیر قابل مقاومت هستند، اما در اصل آنها پلاستیكی هستند و برای سایش محدود ساخته شده اند. استفاده از آنها طولانی تر از حد معمول، می تواند خطر خشکی و تحریک چشم را افزایش دهد که منجر به عفونت چشم می شود.

این که آیا شما در آخرین صندوق خود هستید، فراموش کرده اید که آنها را تغییر دهید، یا مایل نیستید که بیشتر بخرید، بیشتر افراد مصرف کننده لنز در آنجا حضور داشته اند. می توان به راحتی در صورت ضرورت تغییر، آنها را تمیز کرد، اما نگهداری آنها مهم است و به همین دلیل است:

با استفاده از یک جفت لنز تازه طبق توصیه پزشک، چشمان خود را سالم نگه دارید و برای دور بعد از لنزهای خود در اینجا سفارش دهید.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *