انتخاب لنز رنگی مطابق رنگ پوست

انتخاب لنز رنگی مطابق رنگ پوست

انتخاب لنز رنگی مطابق رنگ پوست

عضلات فعال بدن شما در بازوها، پشت یا پاها نیست. آنها در چشم شما هستند!
با بیش از دو میلیون قطعه در بدن، چشمان شما بیش از ۳۶۰۰۰ پیام تصویری در ساعت پردازش می کند. در حقیقت، بیشتر اطلاعاتی که توسط مغز ما گرفته می شود از طریق چشم است.
خوشبختانه، همیشه می توانید دید خود را با لنزهای تماسی تعیین شده درمان کنید. این لنزها با برخورداری از طیف وسیعی از رنگ ها و سایه ها، لوازم جانبی مد بسیار زیبایی را ایجاد می کنند.

در ادامه بخوانید و بدانید که چگونه می توانید بهترین لنزهای تماسی رنگی را برای مطابقت با پوست خود انتخاب کنید.

انواع مختلف لنزهای تماسی رنگی

لنزهای تماسی رنگی در اندازه های مختلف عرضه می شوند. رنگ ها نیز از الگوها و تراکم های مختلفی برخوردار هستند. برای انتخاب بهترین لنزهای تماسی برای رنگ پوست، مهم است که انواع مختلف لنزهای تماسی رنگی موجود را بدانید. لنزهای تماسی رنگی تا زمانی که به درستی تجویز و مراقبت شوند بی خطر هستند.

لنزهای مات: آنها کاملاً رنگ چشم طبیعی شما را پوشش می دهند.

رنگ های تقویت کننده رنگ چشم: این لنزها فقط رنگ چشم طبیعی شما را سایه می اندازند. به عنوان مثال، اگر چشم آبی دارید، این لنزها می توانند رنگ طبیعی چشم شما را روشن یا تیره کنند.

لنزهای اعتدال (یا لنزهای دایره ای): آنها دارای حلقه ای تیره در اطراف عنبیه هستند تا جلوه ای لطیف اما چشمگیر ایجاد کنند. آنها به ویژه در چشم های روشن موثر هستند.

لنزهای ورزشی (یا رنگ آمیزی شده): هر دو کاربرد عملی و زیبایی دارند. انتخاب رنگ ممکن است باعث کاهش درخشش و درک عمق شود. آنها بیشتر توسط ورزشکاران استفاده می شوند.

لنزهای تئاتری (یا لنزهای آرایشی): اینها جلوه های ویژه ای به چشم شما می بخشد. آنها معمولاً در مواقع خاص مانند هالووین استفاده می شوند. به عنوان مثال، می توانید چشم گربه، چشم وحشی یا حتی چشمان تمام سیاه را بدست آورید.

انتخاب لنز رنگی مطابق رنگ پوست

تن پوست خود را تعیین کنید

پوست شما می تواند “گرم”، “خنثی” یا “خنک” باشد.

پوست گرم، به معنای این است که پوست شما هلو، طلایی یا زرد رنگ دارد. از طرف دیگر، در پوست خنک، توده هایی مایل به قرمز، مایل به صورتی وجود دارد. اگرچه رایج نیست، برخی از افراد دارای پوستی خنثی هستند، که ترکیبی از هر دو تن سرد و گرم است.

یک ترفند برای تعیین تن پوست شما وجود دارد. آیا از نظر لوازم جانبی طلا یا نقره بهتر به نظر می رسید؟ اگر همیشه طلا را به عنوان بهترین لوازم جانبی مورد علاقه خود قرار داده اید، به این معنی است که شما یک تن پوست گرم دارید. اگر به سمت وسایل نقره ای پیش می روید، احتمالاً رنگ پوست خنک دارید. با این حال، اگر از نظر لوازم جانبی هر دو طلا و نقره عالی به نظر می رسید، احتمالاً رنگ پوست خنثی دارید.

در اینجا روش دیگری برای فهمیدن رنگ پوست شما وجود دارد: شما می توانید رگ های خود را بررسی کنید! اگر رگ های سبز دارید، پس احتمالاً پوست گرمی دارید. اگر رگ های کبودی دارید، به این معنی است که شما یک تن پوست خنک دارید. اما اگر رگ های شما بی رنگ به نظر می رسند یا مطابق با رنگ پوست شما هستند، یک رنگ پوستی بی طرف و خنثی دارید.

لنزهای رنگی را انتخاب کنید که با پوست شما مطابقت دارند

هنگام انتخاب لنزهای تماسی رنگی، ارزیابی نحوه نگاه آنها به چشم شما مهم است. آنها باید در اصل نامرئی باشند، اما به اندازه کافی برجسته هستند تا طبیعی ترین ظاهر را به شما نشان دهند. لازم است که لنزهای تماسی هنگام پلک زدن حرکت کنند. اما اگر لنزها بیش از حد حرکت کنند، ظاهری نه چندان طبیعی ایجاد می کنند. همچنین، اگر قسمت های رنگی لنزها به زیبایی بر روی عنبیه شما قرار نگیرند، چشمان شما طبیعی به نظر نمی رسند. توصیه می کنیم رنگ هایی را انتخاب کنید که تکمیل کننده پوست خاص شما باشد.

تن پوست خنک

آیا پوست خنک دارید؟ سپس با لنزهای تماسی رنگی خاکستری، بنفش یا آبی به خوبی ظاهر خواهید شد، زیرا آنها انتظارات شما را تکمیل می کنند. به طور کلی، توصیه می شود افرادی که دارای این تن پوست هستند، به دنبال رنگ های لنز با رنگ روشن مانند فیروزه ای، ارغوانی و آبی باشند.

تن پوست خنثی

پوست با رنگ خنثی از یک قهوه ای روشن تا یک رنگ زیتونی سبک متغیر است. اگر این رنگ پوست را دارید، می توانید هر رنگی را که دوست دارید استفاده کنید! افرادی که این رنگ پوست را دارند می توانند طیف گسترده ای از لنزهای رنگی از قهوه ای، عسلی و فندقی گرفته تا خاکستری، سبز و بنفش را امتحان کنند.

تن پوست گرم

اگر تن پوست گرم دارید، بهترین لنز تماسی رنگی برای چشم شما باید نکات برجسته ای از عسلی، فندقی، قهوه ای یا آبی روشن باشد. این رنگ ها تضاد خوبی با رنگ پوست شما ایجاد می کنند.

انتخاب لنز رنگی مطابق رنگ پوست

سایر ملاحظات هنگام انتخاب لنزهای تماسی رنگی

جدا از تن پوست شما، موارد دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام تعیین بهترین لنزهای تماسی رنگی برای چشمانتان در نظر بگیرید. آنها شامل موارد زیر هستند:

رنگ مو

موهای بلوند نه تنها متناسب با طیف گسترده ای از رنگ های چشم است، بلکه باعث می شود سایه های چشمان شما نیز تابناک تر به نظر برسد. برای بهترین نتیجه، لنزهای آبی، سبز یا بنفش را در نظر بگیرید.

بهترین لنزهای تماسی رنگی برای مطابقت با هر سایه ای از موهای قرمز، رنگ سبز است. لنزهای تماسی سبز روشن برای سایه های عمیق موهای قرمز مناسب تر است، در حالی که رنگ های سبز تیره تر با موهای قرمز روشن تر به خوبی پیش می روند. اگر نمی خواهید رنگ سبز معمولی را انتخاب کنید، می توانید لنزهای رنگی آبی را نیز در نظر بگیرید.

موهای قهوه ای، متناسب با لنزهای تماسی قهوه ای و یا فندقی می باشد. سایه های مختلف قهوه ای به خوبی در کنار هم جذاب می شوند تا ظاهری طبیعی و مؤثر به وجود بیاید. اگر می خواهید به دنبال یک نمای شدید باشید، پس لنز رنگی آبی را امتحان کنید.

موهای سیاه، دقیقاً مانند موهای بلوند، با تمام رنگ های چشم خوب جفت می شوند. از سایه های روشن تر سبز تا سایه های تیره قهوه ای، همه با موهای سیاه خارق العاده به نظر می رسند.

در نهایت، حتماً از لنزهای رنگی خود مراقبت مناسبی کنید. وقت بگذارید تا یاد بگیرید که چگونه آنها را تمیز و مرطوب نگه دارید. همچنین، دستورالعمل های پزشک چشم خود را دنبال کنید.

administrator

مقالات مرتبط

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *