برگزاری جلسه بخش چشم مطالعه هم گروهی سلامت در بیمارستان فارابی

برگزاری جلسه بخش چشم مطالعه هم گروهی سلامت در بیمارستان فارابی

برگزاری جلسه بخش چشم مطالعه هم گروهی سلامت در بیمارستان فارابی

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، طبق بررسی فرایند اجرای شاخه چشم کوهورت ملی سلامت، ملاقاتی با حضور دکتر رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر سید حسن هاشمی، مجری اصلی شاخه چشم کوهورت روز دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ در بیمارستان فارابی صورت گرفت.

دکتر فاطمه علی پور، عضو هیئت علمی بیمارستان و دبیر ستاد مرکزی بخش چشم کوهورت ملی با اعلام این خبر افزودند:

مطالعه هم گروهی چشم، زیر مجموعه مطالعه کوهورت ملی سلامت چشم پرشین قرار گرفته که از سال ۹۳ در ۶ شهر، تبریز، رشت، یزد، زاهدان، رفسنجان و اهواز آغاز شده است. هم اکنون مطالعه با محوریت بیمارستان فارابی به عنوان ستاد مرکزی و با مسئولیت دکتر سید حسن هاشمی در حال انجام است.
وی با بیان اینکه پیش بینی اولیه طرح انجام معاینات و تصویربرداری به طور متوسط برای ۱۰هزار نفر در هر مرکز بوده است عنوان کرد: در بعضی از مراکز به اتمام رسیده است و در بعضی مراکز همچنان نمونه گیری ادامه دارد.

دبیر ستاد مرکزی اجرای بخش چشم کوهورت ملی هدف از برگزاری جلسه روز دوشنبه تصمیم گیری در مورد ملاحظات اجرایی و راهکارهای تسهیل راه اندازی کوهورت چشم اعلام کرد:

با توجه به پیشرفت کار نیاز است روند تفسیر داده ها و تصاویر نزدیک به ۶۰ هزار نفری که در مراکز اجرای کوهورت برایشان معاینات ابتدایی چشم پزشکی و تصویربرداری شبکیه و سگمان قدامی انجام شده است، به طور متمرکز و در ستاد مرکزی آغاز گردد.

شرح اینکه در این جلسه دکتر حسین پوستچی مجری کشوری پرشین کوهورت و مشاور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر محمدرضا اکبری، رئیس بیمارستان فارابی، دکتر سید حسین صدرالسادات، مدیر گروه بیهوشی بیمارستان فارابی، دکتر حمید ریاضی و فاطمه جعفری همکاران طرح حضور داشتند.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *