جوانب مثبت و منفی لنزهای رنگی

جوانب مثبت و منفی لنزهای رنگی

جوانب مثبت و منفی لنزهای رنگی

آیا به این فکر کرده اید که از لنزهای تماسی رنگی استفاده کنید، اما مطمئن نیستید که آنها مناسب شما هستند؟ برای کمک به شما در تصمیم گیری، جوانب مثبت و منفی آن را ارزیابی کرده ایم. این مقاله مملو از مشاوره متخصصان اپتومتریست است که می تواند در انتخاب آگاهانه به شما کمک کند.

۳ دلیل استفاده از لنزهای تماسی رنگی

  • لنزهای تماسی به آرامی می توانند رنگ چشم شما را طبیعی تر جلوه دهد.
  • اپتومتریست می تواند در انتخاب لنزهای رنگی که برای چشم شما مناسب است و برای راحتی بهینه و ریسک کمتر، به شما کمک کند.
  • در صورت پیروی از قوانین اساسی بهداشت، خطر عفونت را با لنزهای رنگی کاهش می دهید.

۳ دلیل برای جلوگیری از استفاده لنزهای رنگی

  • استفاده از لنزهای رنگی بدون مشورت با پزشک در ابتدا می تواند خطرناک باشد.
  • لنزهای تماسی رنگی همیشه نتیجه مطلوب را نمی دهند.
  • در صورت استفاده نادرست، لنزهای رنگی می توانند باعث عفونت جدی چشم شوند.

ما معمولاً لنزهای رنگی را بدون دستور پزشک، توصیه نمی کنیم زیرا تهیه لنزهای رنگی بدون نسخه پزشک، می توانند خطرات جبران ناپذیری برای چشم داشته باشند. به علاوه، ما تمایل داریم از لنزهای رنگی به جای یک دستگاه اصلاحی، به عنوان لوازم جانبی استفاده کنیم. با این وجود، از طریق تهیه محصولات با کیفیت و بهداشت خوب می توان از شگفتی های ناخوشایند جلوگیری کرد.

جوانب مثبت و منفی لنزهای رنگی

اگر تصمیم دارید لنزهای رنگی استفاده کنید، این نکات را از طرف متخصصان با دقت دنبال کنید:

نکته ۱: قبل از خرید لنزهای رنگی با یک اپتومتریست و بینایی سنج مشورت کنید.

اپتومتریست و بینایی سنج اطمینان حاصل خواهند کرد که لنزهای شما متناسب با بینایی و شکل چشم شما هستند. این آزمایش برای جلوگیری از خشکی چشم، ناراحتی، تحریک و التهاب جدی ضروری است.

نکته ۲: به جای لنزهای مات، لنزهای کم رنگ یا تقویت شده را انتخاب کنید.

به دلایل داشتن زیبایی، مگر اینکه به دنبال لنزهای هالووین باشید، ما لنزهای رنگی مات را توصیه نمی کنیم زیرا رنگ چشم واقعی شما را کاملاً پنهان کرده و جلوه ای غیر طبیعی می دهند. توصیه می کنیم لنزهای رنگی ملایم را استفاده کنید. برای طبیعی ترین ظاهر، رنگ لنزهای شما نباید با رنگ طبیعی چشم شما تفاوت چندانی داشته باشد.

توجه داشته باشید که اگر لنزهای رنگی بیش از حد ضخیم باشند، لنزهای رنگی می توانند چشم شما را محو کنند. بدیهی است که لنزهای مات باعث افزایش تاری دید می شوند، زیرا کل مردمک را در یک فیلتر قرار می دهند.

نکته ۳: دستورالعمل سایش و مراقبت را با دقت دنبال کنید.

لنزهای تماسی رنگی به اندازه لنزهای معمولی به مراقبت نیاز دارند. برای استفاده از لنزهای تماسی می توانید با کارشناسان ما مشورت کنید. اصولاً قبل از دست زدن به لنزها دست های خود را به درستی بشویید، آنها را بیش از دوازده ساعت استفاده نکنید و مهمتر از همه، هرگز لنزهای خود را به کسی قرض ندهید. در صورت بروز هرگونه درد یا سوزش، فورا با پزشک معالج خود مشورت کنید.

در نهایت، برای اطلاعات بیشتر در مورد خطرات استفاده از لنزهای رنگی، می توانید با پزشک مراقبت از چشم خود یا کارشناسان لنزهای تماسی ما مشورت کنید تا بتوانید خطرات احتمالی توسط لنزهای رنگی را کاهش یا پیشگیری کنید.

administrator

مقالات مرتبط

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *