خواب با لنزهای تماسی

خواب با لنزهای تماسی

خواب با لنزهای تماسی

آیا با لنزهای تماسی خود می خوابید؟ شما نباید این کار را بکنید. اما اگر این اتفاق بیافتد، وحشت نکنید! بله خوب نیست، بیشتر ما می دانیم که نباید با لنزهای تماسی خود بخوابیم، دقیقاً مانند یکی از آن چیزهایی است که می دانیم نباید انجام دهیم، اما گاهی اوقات این اتفاق میافتد. آیا لنزهای تماسی قابل تنفس دارید؟ در زیر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

از دلایلی که خوابیدن با لنز تماسی مضر است:

قرنیه که غشای شفاف چشم را پوشش می دهد، اکسیژن را از هوا تشکیل می دهد. با وجود لنزهای تماسی، اکسیژن کمتری به چشم می رسد و با بسته شدن چشم حتی اکسیژن کمتری به چشم می رسد.
به عبارتی، قرنیه متورم می شود و باعث می شود باکتری ها نفوذ کنند. اگر با لنزهایتان بخوابید، چشمان شما دچار ناراحتی می شود.

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی برداشتن لنزهای خود در صورت خوابیدن با آنها آورده شده است:

۱- دستان خود را بشویید و آنها را خوب خشک کنید.

۲- چشمان خود را مالش ندهید. مالیدن چشم با وجود لنزهای تماسی چشم شما را خراشیده می کند.

۳- چشم را با قطره های شور یا نمکی شستشو دهید. برای مرطوب کردن لنزهای شما ممکن است چندین محلول روان کننده وجود داشته باشد. صبر کنید تا قبل از تلاش برای برداشتن آنها، لنزها مرطوب شود.

۴- اگر نمی توانید لنز تماسی خود را پیدا کنید. لکه های مشترک گوشه های چشم یا زیر پلک فوقانی مشخص است.

۵- هنگامی که لنزهای خود را برداشتید، به چشم هایتان استراحت دهید. آنها احتیاج به استراحت دارند. از استفاده لنزهای خود برای یک روز یا بیشتر خودداری کنید.

۶- اگر چشمان شما احساس راحتی نمی کنند، به متخصص مراقبت از چشم خود مراجعه کنید.

در نهایت، خوابیدن با لنزها توصیه نمی شود و فقط باید با لنزهایی انجام شود که به طور خاص برای این منظور طراحی شده اند. همیشه باید این کار تحت نظارت دقیق یک پزشک مراقبت از چشم انجام شود.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *