درباره لنزهای تماسی بیشتر بدون

درباره لنزهای تماسی بیشتر بدون

درباره لنزهای تماسی بیشتر بدون

خوب همراهان دیالنز، همونطور که می دونین لنزهای تماسی یک نوع دستگاه پزشکی هستش که شما میتونین با استفاده از اونها دید بسیار واضح و شفافی رو تجربه کنین. لنزهای تماسی رو از یک پلاستیک نرم ساختن و طرح های مختلفی رو پیاده کردن. لنزهای تماسی هم طبی دارن و هم رنگی.

لنزهای تماسی طبی

لنزهای تماسی طبی، همانطور که از اسمش معلومه تماما برای درمان بیماری های چشمی مثل: نزدیک بینی، دوربینی و آستیگمات هستن که شما میتونین توسط اون نسخه ای که از پزشک مخصوص لنزهای تماسی، تهیه کردین، نمره لنزهای تماسی خودتون رو خریداری کنید و از دید واضح خودتون لذت ببرین.

علاه بر اینها، کسانی که عینک استفاده می کنن اما براشون مهمه که چهره شون توسط عینک تغییر نکنه و تاثیر منفی نداشته باشه، می تونن از لنزهای تماسی استفاده کنن و درضمن از خطرات عینک در اماکنی مانند فعالیت های ورزشی جلوگیری کنن.

لنزهای تماسی رنگی

لنزهای تماسی رنگی، بیشتر جهت تغییر رنگ چشم در مراسم ها و مهمونی های خاص استفاده میشه و فروش بسیار زیادی داره. لنزهای تماسی رنگی از طرح های مختلفی درست شده که شامل دور خط دار و بدون دور هستش که بسته به سلیقه خریدار در بازار موجوده. اما حالا منظور از دور خط دار و بدون دور چیه؟

ببینین لنزهای رنگی دور دار، لنزهای رنگی هستن که یک حلقه دور مشکی محو دور لنز رو احاطه کرده و وقتی تو چشم میزارید، چشماتون بزرگتر و درشت تر نشون داده میشه. اما لنزهای بدون دور علاوه بر تغییر رنگ چشم، تنها می تونه به چشماتون فرم و حالت بده و خیلی طبیعی به نظر می رسه.

خوب، اما باید بدونین که لنزهای رنگی از دو نوع تشکیل شدن، لنزهای طبی رنگی (نمره دار) و لنزهای رنگی معمولی (بدون نمره).

لنزهای طبی رنگی

لنزهای طبی رنگی مثل لنزهای طبی معمولی که در بالا براتون توضیح دادم شامل نسخه و نمره های مختلف هستش که توسط پزشک به شما داده شده و شما می تونین به وسیله اون نسخه لنز مورد نظر خودتون رو خریداری کنید. لنزهای طبی رنگی، علاوه بر اینکه رنگ چشمتون رو تغییر میده می تونه بیماری های چشمی، نزدیک بینی، دوربینی و آستیگمات رو درمان کنه و شما از تغییر رنگ چشم و وضوح دیدتون لذت میبرین.

لنزهای رنگی بدون نمره

لنزهای رنگی بدون نمره، همونطور که از اسمش پیداس هیچ نمره چشمی نداره و صرفا برای تغییر رنگ چشم استفاده میشه، که به اینجور لنزها، لنزهای رنگی Plano گفته می شه. اینطور لنزها هم از طرح های بدون دور و دوردار برخوردارن.

خوب حالا یه مورد دیگه که مونده براتون بگم اینه که، خرید لنزهای طبی و رنگی شاید برای یک سری از افراد مقدور نباشه و حتی به دلیل تعویض زیاد لنزهای تماسی نتونن از پس هزینه های لنز بربیان. اما نگران نباشید! لنزهای تماسی از مدت زمان استفاده مختلفی برخورداره که شامل روزانه، فصلی و سالانه می شه.

لنزهای روزانه

روزانه عمدتا از لنزهای فصلی و سالانه گرون تر هستش به این دلیل که این لنزها یکبار مصرف هستن و شما در ابتدای روز که اونها رو تو چشم میزارید باید در آخر شب از چشم بردارید و دور بندازین و روز بعد از یک لنز جدید استفاده کنین.

لنزهای فصلی

لنزهای فصلی از قیمت مناسبی برخورداره و اینکه شما اگر لنز فصلی خریداری کردین باید حتما در پایان روز پس از استفاده اونها رو ضدعفونی کنین و طبق دستور پزشک مراقب لنزهاتون باشین.

لنزهای سالانه (دائمی)

لنزهای سالانه مثل لنزهای فصلی، قیمت خرید مناسبی داره، اما مانند لنزهای فصلی نیاز به مراقبت و ضدعفونی کردن و نگهداری داره که باز هم میتونین طبق دستور پزشک چشمتون مراقب اونها باشین و طبق گفته پزشک عمل کنین تا از خطرهای جبران ناپذیر بتونین جلوگیری کنین.

درنهایت هم برای اینکه بیشتر متوجه مطلب بشید براتون ویدیویی تهیه کردیم و به طور خیلی کامل براتون از لنزهای تماسی توضیح دادیم، می تونین ویدیوی زیر رو ببینین و برای خرید لنزهای تماسی طبی و خرید لنزهای رنگی بهتر تصمیم بگیرین. امیدوارم با دیدن ویدیوی زیر، از خرید لنزهای تماسی غفلت نکنین.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *