عناصر طلایی لنزهای تماسی هنگام ورزش

عناصر طلایی لنزهای تماسی هنگام ورزش

عناصر طلایی لنزهای تماسی هنگام ورزش

همانطور که همه ورزشکاران میدانند، هربار که روی زمین می روید، دید شما یکی از مهمترین جنبه های بهبود عملکرد شماست. متاسفانه، همه از مزایایی که لنزهای تماسی می توانند به مردان و زنان ورزشکار برای عملکرد بهتر در این زمینه ارائه دهند، آگاه نیستند.

در این بخش به برخی از متداول ترین سوالات در مورد لنزهای تماسی و ورزش پاسخ می دهیم.

لنزهای تماسی می توانند در هنگام بازی از چشم من بیافتند؟

به لطف شگفتی های فناوری، لنزهای تماسی اگر به درستی در چشم شما قرار گرفته باشند، نمیافتند. اگر به درستی لنز را روی چشم خود قرار دهید، لنزهای تماسی باید تقریبا در تمام مدت در جای خود باقی بمانند. اما حتی در آن شرایط هم با چند بار پلک زدن، لنز به موقعیت خود باز میگردد. در غیر این صورت، دستان خود را بشویید و به آرامی پلک خود را ماساژ دهید یا لنز را با انگشت خود حرکت داده و مجددا آن را روی چشم خود بکشید.

لنزهای تماسی شکننده هستند؟

بر خلاف عینک، لنزهای تماسی از یک ماده نرم و نفوذپذیر ساخته شده که به راحتی داخل چشم قرار می گیرد. این مواد سازنده باعث می شود لنز تماسی شکسته نشود.

آیا آنها روی دید شخصی من تاثیر خواهند گذاشت؟

در حالی که عینک ممکن است دید محیط شما را محدود کند، اما لنزهای تماسی بر عکس آن را انجام می دهند. لنزهای تماسی چشم شما را از هرگونه محدودیت در زمین بازی کاملا آزاد می کند. آنها دید وسیع تر و بینایی محیطی را به شما ارائه می دهند که عینک نمی تواند چنین قابلیتی داشته باشد و در حین انجام فعالیت های بدنی، لنز از چشم نمیافتد و یا نمیشکند. برای هر نوع ورزش، لنزهای تماسی گزینه ای بهتر از عینک خواهد بود.

من در آفتاب ورزش می کنم، آیا لنزهای تماسی روی چشم های من تاثیر منفی می گذارد؟

پرتوهای مضر ماوراء بنفش خورشید می تواند به همان اندازه به چشم شما آسیب بزند. لنزهای تماسی با اشعه ماوراء بنفش جایگزین عینک آفتابی مسدود کننده اشعه نیستند. زیرا کاملا چشم و محیط را پوشش نمی دهند. پس در نتیجه در هنگام بازی در محیط باز و آفتابی حتما از عینک های مخصوص یا آفتابی استفاده کنید.

در نهایت، برای ورزش هایی مانند فوتبال، بسکتبال، والیبال و… می توانید از لنز تماسی استفاده کنید. اما این را بدانید که هنگام شنا از لنز تماسی به هیچ عنوان نباید استفاده کرد. زیرا استفاده از لنز در آب باعث عفونت چشم و لنز می شود. لنز در اثر برخورد با آب استخر به دلیل کلر بالایی که دارد، سفت و سخت شده و می تواند منجر به ساییدگی قرنیه شود.

administrator

مقالات مرتبط

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *