عوامل لنزهای اسکلرال که نمیدانید

عوامل لنزهای اسکلرال که نمیدانید

عوامل لنزهای اسکلرال که نمیدانید

لنزهای تماسی اسکلر بر روی پوسته و طاق روی قرنیه قرار می گیرند. این لنزها برای حل مسائل مربوط به بینایی قرنیه ثانویه تا نامنظم، خطاهای انکسار و بسیاری شرایط دیگر مؤثر هستند.
با این حال، لنزهای اسکلرال معمولاً در روش های پیشرفته لنزهای تماسی عادی هستند، اما تمایل دارند که برای بینایی سنج های مراقبت های اولیه، قلمرویی ناآشنا باشند.

برای کمک به شما جهت درک این لنزها، که چگونه آنها کار می کنند و به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرند، ما عواملی از واقعیت های لنز کوچک شناخته شده اسکلرال را برای شما تهیه کردیم.

لنزهای Scleral لنزهای تماسی سخت دیگری هستند که برای قرنیه های نامنظم و خطاهای انکساری مورد استفاده قرار میگیرند. اگرچه لنزهای تماسی نرم معمولاً استاندارد تلقی می شوند، اما لنزهای اسکلر دارای سابقه طولانی تری هستند.

اندازه مناسب

لنزهای اسکلر با وجود اندازه مناسب راحت هستند. برای اولین بار کاربران لنزهای اسکلرال نگران هستند که لنزها راحت نباشند، بیشتر به دلیل اندازه و استحکام آنها است. در حالی که لنزهای اسکلر نسبت به لنزهای نرم معمولی به طور قابل توجهی بزرگتر هستند، اما خیلی بیشتر از آنچه که تصور کنید راحت هستند.
لنزهای اسكلرال بطور خاص براساس فرم چشم فرد ساخته می شود. آنها به گونه ای طراحی شده اند که به آرامی روی چشم قرار میگیرند، بدون اینکه هیچ گونه فشار خاصی به بافت زیرین وارد شود.

هر لنز تماسی اسکلری برای بیمار ساخته می شود. برای حفظ یک مخزن ثابت مایعات بین لنز و قرنیه، لنزها باید به صورت طاق روی قرنیه قرار بگیرند. این طراحی تضمین می کند که چشم در تمام مدت توسط لنز پوشیده نمی شود. علاوه بر این، لایه مایع به جبران هرگونه بی نظمی در شکل قرنیه کمک می کند، که باعث بهبود بینایی می شود.

عواملی در مورد لنز اسکلرال که نمیدانید

هزینه لنزهای اسکلرال

لنزهای اسکلر هزینه بسیار بالایی ندارد. یکی از اسطوره های متداول در مورد لنزهای اسکلر این است که آنها فقط گران تر از لنزهای نرم استاندارد هستند. از آنجا که لنزها باید متناسب و سفارشی ساخته شوند تا متناسب با هر چشم شخص باشد، کارهای بیشتری در تجویز لنزهای اسکلرال انجام می شود، که بسیاری از بیماران تصور می کنند منجر به هزینه بالاتر می شوند.

درمان بیماری های چشمی

لنزهای اسکلرال می توانند باعث بهبود سطح چشم شوند. درمان دید تنها بخشی از کارهایی است که لنزهای اسکلر انجام می دهند. آنها همچنین با قرار گرفتن در محفظه پر از مایعات با اکسیژن، از چشم محافظت می کنند. این تنظیم رطوبت و اکسیژن مورد نیاز برای سالم ماندن چشم مناسب است، اما همچنین از آن در برابر تهدیدات یا محرک های خارجی چشم محافظت می کند. در نتیجه، لنزهای اسکلر برای تقویت بهبود سطح چشم، چه پس از پیوند قرنیه و چه در دوره ریکاوری ناشی از آسیب شیمیایی یا سوختگی، فوق العاده هستند.

در نهایت، مزایای استفاده از لنزهای تماسی اسکلر، برای بسیاری از بیماران که به دنبال دید واضح و راحت هستند، آنها را به یک انتخاب محبوب و رضایت بخش تبدیل می کند. از مزایای لنزهای اسکلر غافل نشوید. آنها بالاترین سطح تکنولوژیکی هستند که امروزه برای بیماران در دسترس است.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *