عینک Persol

عینک Persol

عینک Persol

عینک Persol یک مارک عینک لوکس ایتالیایی است که در زمینه ساخت عینک آفتابی و قاب های نوری تخصص دارد. این یکی از قدیمی ترین شرکت های عینک فروشی در جهان است و متعلق به گروه Luxottica است. این نام از ایتالیایی per il sole گرفته شده است، به معنی “برای خورشید”.

پرسول در سال ۱۹۱۷ توسط جوزپه راتی تشکیل شد و در ابتدا با خلبانان و رانندگان ورزشی افتتاح شد. در حال حاضر، این شرکت عینک آفتابی ورزشی با دوام را به بازار عرضه می کند، همچنین مارک تجاری شرکت یک فلش نقره است. در حال حاضر تمام عینک های پلاستیکی پرسول در ایتالیا با استفاده از استات سلولز ساخته می شود.

در سال ۱۹۱۷ جوزپه راتی، مالک بری نوری، تولید اولین عینک و لنزهای خود را برای ورزشکاران و هوانوردی ها آغاز کرد. این شرکت یک ساقه انعطاف پذیر ایجاد کرده است، معروف به سیستم ثبت شده Meflecto، که یکی از اولین لولا های بهاری برای عینک بود. Persol در سال ۱۹۶۲ به ایالات متحده معرفی شد و اولین بوتیک خود را در Rodeo Drive در بورلی هیلز در ۱۹۹۱ باز کرد.

عینک پرسول مدل ۶۴۹

عینک Persol

عینک پرسول مدل ۶۴۹ (که هنوز هم امروزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در مجموعه ها حضور دارد) با حمایت چندین اختراع ثبت شده و علائم تجاری ثبت شده، نمادی از برتری طراحی Persol است. به لطف خاصیت آن، در كتابی فرانسوی در سال ۱۹۹۴ با عنوان “Qualità: scènes d’objets à l’italienne” در میان اشیاء نماینده ترین نبوغ خلاق ایتالیا دیروز و امروز قرار گرفت.

در سال ۱۹۹۴ پرسول در ۴۰ کشور جهان و در ۳,۵۰۰ امتیاز فروش در ایتالیا و بیش از ۱۲۰۰۰ در سایر نقاط جهان حضور داشت. موفقیت آن غیرقابل انکار بود و به دلیل پالایش مدل های خود، پرسول برای تبلیغات خود با نام های بزرگ در دنیای مد انتخاب شده است.

در آوریل ۱۹۹۵، گروه Luxottica، رهبران جهان در این بخش، مارک تجاری پرسول را بدست آورد و آن را به یک واقعیت مهم بین المللی تبدیل کرد. بنابراین پرسول با حفظ ریشه و وفاداری به سنت و کیفیت، به یکی از مهمترین برندهای تجاری در سطح عینک جهانی تبدیل شد. در واقع، Luxottica به ساخت عینک های پرسول در کارخانه تاریخی لوریانو (تورین) می پردازد، که هنوز هم امروزه با همان مراقبت و توجهی که همیشه کرده اند ساخته شده اند.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *