لنزهای اسکلرال بعد از پیوند قرنیه

لنزهای اسکلرال بعد از پیوند قرنیه

لنزهای اسکلرال بعد از پیوند قرنیه

جان نستو اهل شارلوت، نیویورک است. وی به دلیل مراقبت از مشکلات پیچیده بینایی، به درمان کامل چشم در بلمونت، نیویورک مراجعه کرد. جان در هر دو چشم کراتوکونوس داشت و برای پیگیری درمان کراتوکونوس، پیوند قرنیه را در چشم چپ خود انجام داد. جان قادر نبود به وضوح ببیند به همین دلیل، لنزهای اسکلرال برای کراتوکونوس و پیوند قرنیه برای او تجویز شد.

جان، به شارلوت رفت تا دکتر باربارا مارکوسن را ببیند، او با لنزهای تماسی اسکلروال بیماری بینایی را درمان می کند. دکتر مارکوسن یک طراح معتبر است که به طور جداگانه هر عدسی اسکلر را برای هر بیمار که می بیند طراحی می کند. او ابتدا با خواندن توپوگرافی از ۱۱۰۰۰ نقطه در هر قرنیه و سپس طراحی لنزها را به صورت جداگانه با ۱۱۰۰۰ نقطه قرنیه مطابقت می دهد.

دستگاه OCT

دکتر مارکوسن از دستگاه OCT برای اندازه گیری میکرون های سطح پشت در لنزهای اسکلرال و سطح جلوی قرنیه استفاده می کند. این دستگاه در هنگام استفاده از لنزهای تماسی، پیوند سالم را تضمین می کند.

لنزهای اسکلرال بعد از پیوند قرنیه

لنزهای اسکلرال مناسب برای افراد زیر:

افرادی که پیوند قرنیه انجام داده اند، برای دید واضح به لنزهای اسکلرال نیاز دارند.

افرادی که کراتوکونوس دارند، باعث آستیگماتیسم نامنظمی می شوند که با عینک های سنتی قابل درمان نیست. بنابراین، افرادی که کراتوکونوس دارند، به وضوح با عینک نمی بینند، اما با لنزهای تماسی اسکلر، بینایی خیلی بهتر دارند.

عدسی اسکلرال

عدسی اسکلرال به امن ترین روش برای درمان آستیگماتیسم نامنظم پس از پیوند قرنیه است، زیرا به دلیل پیوند قرنیه انجام شده و هیچ بخشی از قرنیه را نباید با لنز تماسی لمس کرد.

لنزهای اسکلر کاملاً بی خطر هستند زیرا می توان آنها را اندازه گرفت تا از طاق های بالای قرنیه اطمینان حاصل کرد. به همین دلیل است که دکتر مارکوسن فاصله میکرون بین لنزهای قرنیه جان و لپه را اندازه گیری کرده تا با دقت ۱۰۰ درصد اطمینان حاصل کند که چشم دارای کراتوکونوس توسط لنزها لمس نمی شود.

او همچنین چشم را با پیوند قرنیه اندازه گرفت تا مطمئن شود كه چشم پیوند یافته توسط لنزهای اسكلر لمس نشده است.

در نهایت، جان با داشتن قوز قرنیه و پیوند قرنیه در هر دو چشم، توانست به دید ۲۵/۲۵ برسد. وی تمام روز دارای بینایی واضح و راحت است و از لنزهای تماسی اسکلرال بسیار رازی است.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *