لنزهای تماسی هیبریدی

لنزهای تماسی هیبریدی

لنزهای تماسی هیبریدی

این لنزها برای اکثر بیماران مبتلا به آستیگماتیسم قرنیه عالی هستند. انواع مختلفی از Hybrids موجود است، از جمله Multifocals یا همان لنزهای چند کانونی می باشد. از خصوصیات ویژه لنزهای تماسی ترکیبی این است که آنها برای درمان آستیگماتیسم از لنزهای نفوذپذیر با گاز سفت و سخت (GP) برخوردار هستند، اما با دامن یک لنز نرم احاطه شده است. این امر باعث می شود دید روشن لنزهای GP راحتی لنز تماسی نرم را به همراه داشته باشد.

ممکن است بپرسید، “آیا من کاندیدای خوبی برای لنزهای هیبریدی هستم؟” بیماران دارای بهترین موفقیت در لنزهای هیبریدی هستند:

بیماران مبتلا به آستیگماتیسم منظم قرنیه
بیمارانی که از حرکت لنزهای تماسی با لنزهای تماشای توریکی نرم شکایت دارند.
بیمارانی که کیفیت دید را از لنزهای GP می خواهند، اما از احساس آن نگران هستند.
مبتلایان به پیر چشمی و آستیگماتیسم.
بیماران چند کانونی که در حال حاضر لنزهای تماسی نرم دارند که دید بهتری دارند.
بیماران دارای قرنیه نامنظم که به گزینه های دیگر لنز علاقه مند هستند.

لنزهای تماسی ترکیبی PRO و CON

PRO
لنزهای تماسی هیبریدی PRO برای افرادی که دارای آستیگماتیسم هستند بسیار عالی است. آنها بینایی شفاف، واضح و عالی ارائه می دهند و اغلب مانند عینک عمل می کنند. با استفاده از دامن لنز نرم، راحتی یک لنز نرم را تجربه خواهید کرد و همچنین به دلیل استفاده نکردن از عینک احساس بهتری دارید.

CON
لنزهای تماسی هیبریدی CON برای آستیگمات ها مناسب نیستند. اگر نیاز به تولید این لنز داشتید، این کار زمان بیشتری می برد و قیمت آن از یک لنز معمولی بیشتر خواهد بود.

لنزهای هیبریدی جهت استفاده صحیح نیاز به آموزش درج، حذف و مراقبت از لنزهای تماسی دارند. اگر بیمار از یادگیری این تکنیک های جدید رضایت نداشته باشد، لنزهای هیبریدی ممکن است انتخاب ایده آلی نباشد. حتی اگر لنز مناسبی باشد، به دلیل نگهداری اشتباه از لنز، احتمال صاف شدن لنزهای هیبریدی با گذشت زمان وجود دارد.

administrator

مقالات مرتبط

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *