نحوه استفاده از قطره چشم

نحوه استفاده از قطره چشم

نحوه استفاده از قطره چشم

قطره های چشمی، تسکین سریع و مؤثر برای چشمان خشک، خراشیده، قرمز یا تحریک کننده دارند. آنها برای بازگرداندن رطوبت به چشم شما، کمک می کنند تا چشم شما را به طور طبیعی روغنکاری کنند. استفاده صحیح از قطره های چشم می تواند برای محافظت از بینایی شما بسیار حیاتی باشد.

عدم استفاده صحیح از آنها می تواند هدف از قرار دادن آنها و همچنین هزینه های زیادی را برای شما رقم بزند. قرار گرفتن در قطره های چشمی در ابتدا کمی ترسناک به نظر می رسد، با این حال، پس از قطع کردن آن، این کار بسیار ساده است. چه این یک بطری قطره چشمی باشد یا یک ویال یکبار مصرف.

راهنمای گام به گام ما در مورد استفاده صحیح و مطمئن از قطره های چشم را دنبال کنید:

۱- دستان خود را قبل از شروع کار کاملاً بشویید و خشک کنید.

۲- در صورت استفاده از قطره های چشمی به صورت محلول، نیازی به لرزش بطری نیست.

۳- مطمئن شوید که به نوک قطره چکان نگاه می کنید تا متوجه شوید آسیب دیده نیست، اما نوک آن را لمس نکنید، زیرا این می تواند محلول را آلوده کند.

۴- سر خود را به سمت بالا خم کنید یا دراز بکشید و به سقف نگاه کنید. با دست دیگر با استفاده از انگشت نشانگر و انگشت میانی پلک پایین خود را به آرامی بکشید.

۵- بطری را در فاصله نزدیک اما بی خطر از بالای چشم خود نگه دارید و بطری را به آرامی فشار دهید تا یک قطره اعمال شود. اطمینان حاصل کنید که قطره در داخل چشم و پلک قرار می گیرد.

۶- چشم خود را به آرامی ببندید و با بسته نگه داشتن چشمان خود، برای چند ثانیه سر خود را به سمت پایین خم کنید تا قطره چشم جذب شود.

۷- این مراحل را با چشم دیگر تکرار کنید

۸- اگر بیش از یک قطره توسط پزشک خود تجویز شده است، حتماً آنها را پشت سر هم داخل چشم نچکانید. انجام این کار می تواند مانع از جذب موثر پماد چشم شود.

چه مدت قطره چشم کار می کند؟

انواع مختلف قطره چشم برای نفوذ به سطح چشم مقادیر مختلفی را صرف می کند. این بستگی به نوع قطره چشم و شرایطی که برای درمان آن ها استفاده می شود، دارد. قطره های ما محصولی عالی هستند که بلافاصله رطوبت را به چشم شما باز می گرداند. می توان از آنها با یا بدون لنزهای تماسی استفاده کرد.

چند بار در روز می توانید از قطره های چشمی استفاده کنید؟

از قطرات چشم می توان برای درمان طیف وسیعی از شرایط از جمله گلوکوم، عفونت چشم، مجرای اشک مسدود شده، آلرژی و خشکی چشم استفاده کرد. بنابراین میزان بار توصیه شده در روز برای استفاده از قطرات چشم بسته به شرایط، متفاوت است. اگر قطره چشم تجویزی دارید، باید توصیه هایی را که پزشک خود به شما توصیه می کند، مصرف کنید.

با این وجود، مهم نیست که چند قطره چشم را به شما توصیه می کنید و چند بار در روز توصیه می کند از آنها استفاده کنید، همیشه باید روش صحیح مراقبت از چشم را برای استفاده از آنها دنبال کنید. برای قطره های چشم بدون نسخه، توصیه می کنیم دستورالعمل های ارائه شده در بسته قطره چشم را دنبال کنید. خواهید فهمید که برخی قطره های چشم به گونه ای طراحی شده اند که بطور اختصاصی در صبح و برخی دیگر در شب استفاده می شوند.

آیا می توانم وقتی لنزهای تماسی در چشم دارم، از قطره چشم استفاده کنم؟

بله، بیشتر قطره های چشم به گونه ای طراحی شده اند که می توانید با داشتن لنزهای تماسی خود از آن استفاده کنید. این کار وقتی کار را برای روز می گذرانید آسان تر می شود و لنزها در چشمان شما، احساس خشکی یا تحریک شدن نمی کنند.

در نهایت، همیشه بهتر است بسته بندی قطره چشم را بررسی کنید. از طرف دیگر، می توانید با یکی از تیم خدمات مشتری آگاه و مفید ما صحبت کنید. اگر سؤال یا سؤالی دارید درباره قطره چشمان مورد نیاز شما، دریغ نکنید با ما در تیم دیالنز تماس بگیرید.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *