گل مژه چیست؟

گل مژه چیست؟

گل مژه چیست؟

اگرچه بیشتر گل مژه ها در حدود یک هفته بی ضرر هستند و به خودی خود بهبود می یابند، اما اگر تا به حال یکی از آنها را تجربه کرده اید، می دانید که این توده های پلک قرمز چه مزاحمتی دارند.

این بیماری عفونت استافیلوکوکی غدد پلکی است. در غده آبسه ای تشکیل شده، چرک هک به وجود می آید. ۲ نوع گل مژه وجود دارد. یکی نوع داخلی که غدد میبومیوم را گرفتار می کند و شدیدتر است، یکی هم نوع خارجی که خفیف تر بوده و بیشتر غدد کوچک سطحی را مبتلا می کند.

نوع آخر شایع تر است و در بیشتر اتفاق میافتد. خوشبختانه، چند داروی خانگی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند کمی سریعتر از شر این بیماری خلاص شوید، یا حداقل برخی از ناراحتی ها و تورم که اغلب با آنها همراه است را کاهش دهید.

برای درمان هر دو نوع بایستی روزی ۳ مرتبه هر دفعه به مدت ۱۵ دقیقه از کمپرس آب گرم استفاده نمود و در صورتی که تا ۴۸ ساعت سرباز نکرد باید آن را باز کرده و چرک آن را خالی کرد. در مرحله حاد از پمادهای آنتی بیوتیک چشمی مانند کلرومیستین هر ۳ ساعت یکبار در چشم می گذاریم.از کمپرس های گرم و مرطوب استفاده کنید

کمپرس گرم استفاده کنید. شما می توانید با اعمال کمپرس گرم ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، سه یا چهار بار در روز، بهبودی یک گل مژه را تسریع کنید. گرما از کمپرس غالباً باعث می شود که گل مژه بدون اینکه باعث صدمه به پلک شود یا احتمالاً با فشار دادن آن، عفونت را باز کند، تخلیه و التیام یابد.

درمان را آسان کنید

مسکن ها

مسکن های بدون نسخه مانند استامینوفن و ایبوپروفن احتمالاً برای تسریع در بهبودی، کار زیادی نخواهند کرد، اما این داروها ممکن است ناراحتی را کاهش دهند.

جراحی چشم

پزشک چشم شما همچنین می تواند درد ناشی از گل مژه را برطرف کند. بعضی اوقات ممکن است پزشک چشم شما برای رفع ناراحتی و جلوگیری از یک عفونت جدی اقدام به باز کردن آن برای جراحی کند.

اگرچه این نکات به شما کمک می کند تا گل مژه ها به سرعت پاک شوند، اما برای مشاوره بیشتر با پزشک چشم خود درنگ نکنید. پزشک شما ممکن است یک پماد چربی یا دیگر درمان های چسبندگی را تجویز کند تا این بیماری سریعتر برطرف شود.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *