تاثیرات قهوه در سلامت چشم

تاثیرات قهوه در سلامت چشم

تاثیرات قهوه در سلامت چشم

قهوه نقش بزرگی از زندگی روزمره ما را بازی می کند. با مصرف حدود ۲ میلیارد فنجان روزانه در سطح جهان نوشیدنی، عادلانه است بگوییم جهان بدون آن یکسان نخواهد بود.
این میزان احتمالا کاهش می یابد، زیرا افزایش کافئینی که به همراه دارد برای زمانی که باید یک روز شلوغ را طی کنید مناسب است. در حالی که کافئین روشی طبیعی برای زمان بیداری بیشتر است. زیاده روی در مصرف آن می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود و مطالعات انجام شده می گوید که کاهش روزانه مصرف قهوه می تواند در بینایی شما تاثیر بگذارد.

آیا قهوه باعث گلوکوم می شود؟

نوشیدنی های کافئین دار باعث افزایش فشار خون و همچنین فشار در چشم شما می شود. با مصرف قهوه های کافئین دار (۹۵ میلی گرم در یک فنجان متوسط) می تواند منجر به دگرگونی سلامتی به طور کامل شود.

تاثیرات قهوه در سلامت چشم

چگونه قهوه با بینایی ارتباط دارد؟

فشار خون بالا به طور مداوم شناخته شده است که باعث ایجاد گلوکوم می شود، بنابراین می تواند به راحتی بین عادت قهوه شما و یکی از دلایل برجسته نابینایی جهان مربوط باشد.

آیا قهوه می تواند از بینایی محافظت کند؟

نوشیدن قهوه می تواند فواید مثبتی برای سلامتی چشم شما داشته باشد. دانه های قهوه خام حاوی اسید کلروژنیک، یک آنتی اکسیدان است، که به کاهش فشار خون و بهبود کاهش وزن کمک می کند. CGA (کلروژنیک) می تواند به محافظت از بدن در برابر وضعیتی به نام هیپوکسی کمک کند که ناشی از کمبود اکسیژن است.
شبکیه شما به ویژه در معرض کمبود اکسیژن آسیب پذیر است، بنابراین نوشیدن قهوه می تواند به جلوگیری از آسیب چشم و بینایی کمک کند. آزمایشات با استفاده از کلروژنیک در خالص ترین شکل خود نشان داده اند که می تواند از خراب شدن شبکیه جلوگیری کند، اما هنوز اثبات محکمی وجود ندارد که نوشیدن قهوه می تواند به این امر کمک کند.

تاثیرات قهوه در سلامت چشم

به طور کلی، هنوز مشخص نیست که چطور قهوه روی بینایی تاثیر می گذارد و به نظر می رسد چرا سایر نوشیدنی های حاوی کافئین مانند چای و نوشیدنی های انرژی زا دارای تاثیرات متفاوتی هستند. ایده خوبی است که از قهوه در حد معمول لذت ببرید و سعی کنید از روزانه ۴۰۰ میلی گرم کافئین نگه دارید.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *