تصور پزشکان از لنزهای تماسی

تصور پزشکان از لنزهای تماسی

تصور پزشکان از لنزهای تماسی

ممکن است وقت زیادی را صرف فکر کردن در مورد لنزهای تماسی نکنید، اما سالم نگه داشتن چشم شما اولویت اصلی پزشک چشم شماست. این فناوری همیشه در حال پیشرفت است، اما هنوز بسیاری از متخصصان مراقبت از چشم (ECP) اعتراف می كنند كه نگران چشمان بیماران خود هستند، حتی اگر آنها از لنزهای یکبار مصرف روزانه استفاده كنند. در حقیقت، ۷۷٪ از متخصصان مراقبت از چشم گاه نگران این هستند، لنزهای یکبار مصرف هایدروژل، تمام اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت نكنند.

مزایای لنزهای تماسی یکبار مصرف روزانه

لوازم یکبار مصرف روزانه، به عنوان لنزهای یک روزه شناخته می شوند، این لنزها دارای ویژگی هایی هستند که ممکن است بسیاری از نگرانی پزشکان را در مورد عادات استفاده از لنز تماسی شما کاهش دهد. به عنوان مثال، همه بیماران، لنزهای قابل استفاده مجدد خود را به طور مرتب یا به همان اندازه که باید، تمیز نمی کنند، که می تواند منجر به مشکلات بسیار جدی شود.

همچنین ممکن است برخی از افراد سعی نکنند عمر لنزهای خود را طولانی تر کنند و هر چند وقت یکبار جایگزین برای آنها تهیه نکنند. این دقیقاً همان نوعی است که شما را در معرض خطر قرار داده است. با تجویز لنزهایی که روزانه تعویض می شود، پزشک می تواند اطمینان داشته باشد، به این دلیل که نگهداری از لنز، سلامت شما را به خطر نمی اندازد.

همه لنزهای یکبار مصرف روزانه یکسان نیستند

متأسفانه، چند بار تعویض لنزهای شما، تنها متغیری نیست که بر سلامت چشم تأثیر می گذارد. بیشتر لنزهای جایگزینی (لنزهایی که نیاز به تمیز کردن دارند) از هایدروژل سیلیکون ساخته شده اند. در واقع، به طور متوسط، متخصصان مراقبت از چشم ۸۸٪ از لنزهای تماسی ماهانه و دو هفته ای را با مواد سیلیکون هایدروژل توصیه می کنند.

چرا باید در انتخاب خود دقت و صبر داشته باشیم؟

۸۵ درصد از متخصصان مراقبت از چشم بر این باورند که لنزهای تماسی هایدروژل سیلیکون باید استاندارد با لنزهای تماسی یکبار مصرف روزانه باشد و ۸۷ درصد می گویند مواد هایدروژل سیلیکونی باید اولین انتخاب مواد برای لنزهای یکبار مصرف روزانه باشد. زیرا برخی از افراد برای شرایط خاص چشم، نیازهای بینایی خاص یا خارج از اشکال معمولی قرنیه، به لنزهای سفارشی نیاز دارند.

با این وجود، بیشتر اوقات، دلیل عدم دسترسی بیماران به لنزهای هایدروژل روزانه سیلیکون به این دلیل است که پزشکان از بیماران خواسته اند که از یک لنز ارتقا یابند، که ممکن است کمی بیشتر هزینه داشته باشد. گفته می شود، تقریباً تمام (۹۵٪) متخصصان مراقبت از چشم موافق هستند كه اگر هزینه معادل باشد، لنزهای هایدروژل سیلیكون را برای بیمارانی که از لنزهای یکروزه استفاده میکنند، ایده آل بدانند.

در نهایت، لنزهای تماسی هایدروژل سیلیکون روزانه، با اینکه از نظر هزینه، نسبت به لنزهای معمولی هزینه بیشتری دارد اما پزشکان، استفاده از این نوع لنز را توصیه می کنند، زیرا این لنزها می توانند نیازهای افرادی که مشکلات بینایی دارند را برطرف کند و از خطرات بیشتر جلوگیری کنند.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *