سارا نصری 06 شهریور ماه 1398 174

افسانه های برتر درباره سلامت چشم

۸۰% از اختلالات بینایی به راحتی قابل درمان و یا قابل پیشگیری است. از آنجایی که مراقبت از سلامت چشم و سلامت کلی، برای اطمینان از سلامت چشم مهم است، نکاتی در مورد سلامت چشم، در اختیارتان گذاشتیم، به یاد داشته باشید، بهترین راه برای اطمینان از سالم بودن چشم، معاینات منظم چشم تحت نظر پزشک چشم خود می باشد.

افرادی که غالبا در گشت و گذار، اسکی، ماهیگیری، کشاورزی و… در نزدیکی رودخانه، اقیانوس ها و کوه ها، ساعاتی طولانی را زیر آفتاب میانه روز میگذرانند، بیشتر در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار میگیرند، در نتیجه دچار مشکلات چشمی می شوند.

بیماری هایی مانند آب مروارید و سرطان چشم که از آسیب دیدن اشعه ماوراء بنفش ناشی می شوند، می توانند سالها طول بکشد. با این حال، هر بار که در معرض آفتاب قرار بگیریم، می توانیم به آسیب هایی که خطر ابتلا به یکی از این اختلالات جدی را افزایش می دهد، اضافه کنیم. استفاده از عینک آفتابی و کلاه، این خطر را به ویژه در نوزادان و کودکان کاهش می دهد. افراد در هر سنی، هر زمان که خارج از منزل باشند باید احتیاط کنند.

ویژگی های عینک آفتابی

باورهای غلط درباره چشم

هویچ چشم شما را بازیابی می کند

بله، هویج حاوی ویتامین A بوده که برای داشتن چشم های سالم لازم است، اما این یک مثال قدیمی است که هویج باعث احیاء بینایی می شود، متاسفانه، این ویتامین بیماری انکسار را ترمیم نمی کنند یا آسیب دائمی چشم را درمان نمی کنند.

نشستن نزدیک تلویزیون برای شما بد است

تصور اشتباه دیگر این است که نشستن نزدیک تلویزیون از حد لازم، به چشم شما آسیب می رساند. به طور دائم به آنها آسیب نمی زند، اما تواضع چشم و عوارض قبلی ممکن است یک واقعیت واقعی باشد.

نور کم به چشم آسیب می رساند

به ما همیشه گفته اند خواندن در نور کم به چشم آسیب می رساند. این مورد اشتباه است، خواندن در نور کم به چشم آسیب نمی زند، اما به احتمال زیاد آنها را خسته می کند. برای جلوگیری از این امر، باید سعی کنید همه چیز را برای راحتی چشم خود فراهم کنید و در حد امکان در نور کافی کار کنید.

عینک های مخصوص

عینک محافظ را در صورت لزوم استفاده کنید. این شامل شرایط صنعتی، کارگاه های ورزشی و سرگرمی در فضای باز می باشد. از عینک آفتابی در شرایط تابش اشعه ماوراءبنفش استفاده کنید.

مواد مغذی

رژیم غذایی سالم با مقدار زیادی میوه و سبزیجات به همراه ویتامین ها استفاده کنید.

در آخر به شما میگوییم، سلامت چشم شما، هم برای ما و هم برای خودتان بسیار اهمیت دارد. اگر نکات فوق را به طور کامل انجام دهید می توانید از دید طبیعی خود لذت ببرید.

 

 

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- چگونه در چشم قطره بریزیم ؟

طریقه مصرف قطره های چشمی هم مانند تمام داروها هم مهم است و هم بی توجهی در شیوه مصرف، می تواند عواقب ناخوشایند و گاه غیر قابل جبرانی داشته باشد. پس لاز...ادامه مطلب

- چگونه در دوران کرونا با خیال راحت لنز چشم بزاریم؟!

همه ما در دوره کرونا به جهت جلوگیری از انتقال ویروس و آلوده شدن مجبور به استفاده از ماسک شده ایم، افرادی که از عینک استفاده میکنند نیز ازین قاعده مستث...ادامه مطلب

- اختلال های چشمی که ممکنست خطرناک باشد!

اختلال چشم عموما نشانه ای از بیماری های خطرناک دیگر است. در این مقاله با ۱۰ اختلال چشم آشنا خواهید شد که هر یک بر بیماری خطرناکی دلالت دارد. شاید ا...ادامه مطلب

- خشکی چشم ، علل و درمان آن

خشکی چشم چیست؟ خشکی چشم یکی از شایع ترین علت های مراجعه افراد به درمانگاه چشم پزشکی است . این بیماری ناشی از تغییر در کیفیت و یا کمیت اشک چشم م...ادامه مطلب

- چگونه بینایی چشم را به طور طبیعی تقویت کنیم؟

چشم حساس ترین عضو بدن است و در عین حساسیت زیاد در معرض تهدیدات محیطی فراوانی است . این در حالی است که بیش از 70 درصد اطلاعات زندگی ما از طریق چشم دریا...ادامه مطلب