سارا نصری 06 شهریور ماه 1398 1,000

افسانه های برتر درباره سلامت چشم

۸۰% از اختلالات بینایی به راحتی قابل درمان و یا قابل پیشگیری است. از آنجایی که مراقبت از سلامت چشم و سلامت کلی، برای اطمینان از سلامت چشم مهم است، نکاتی در مورد سلامت چشم، در اختیارتان گذاشتیم، به یاد داشته باشید، بهترین راه برای اطمینان از سالم بودن چشم، معاینات منظم چشم تحت نظر پزشک چشم خود می باشد.

افرادی که غالبا در گشت و گذار، اسکی، ماهیگیری، کشاورزی و… در نزدیکی رودخانه، اقیانوس ها و کوه ها، ساعاتی طولانی را زیر آفتاب میانه روز میگذرانند، بیشتر در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار میگیرند، در نتیجه دچار مشکلات چشمی می شوند.

بیماری هایی مانند آب مروارید و سرطان چشم که از آسیب دیدن اشعه ماوراء بنفش ناشی می شوند، می توانند سالها طول بکشد. با این حال، هر بار که در معرض آفتاب قرار بگیریم، می توانیم به آسیب هایی که خطر ابتلا به یکی از این اختلالات جدی را افزایش می دهد، اضافه کنیم. استفاده از عینک آفتابی و کلاه، این خطر را به ویژه در نوزادان و کودکان کاهش می دهد. افراد در هر سنی، هر زمان که خارج از منزل باشند باید احتیاط کنند.

ویژگی های عینک آفتابی

باورهای غلط درباره چشم

هویچ چشم شما را بازیابی می کند

بله، هویج حاوی ویتامین A بوده که برای داشتن چشم های سالم لازم است، اما این یک مثال قدیمی است که هویج باعث احیاء بینایی می شود، متاسفانه، این ویتامین بیماری انکسار را ترمیم نمی کنند یا آسیب دائمی چشم را درمان نمی کنند.

نشستن نزدیک تلویزیون برای شما بد است

تصور اشتباه دیگر این است که نشستن نزدیک تلویزیون از حد لازم، به چشم شما آسیب می رساند. به طور دائم به آنها آسیب نمی زند، اما تواضع چشم و عوارض قبلی ممکن است یک واقعیت واقعی باشد.

نور کم به چشم آسیب می رساند

به ما همیشه گفته اند خواندن در نور کم به چشم آسیب می رساند. این مورد اشتباه است، خواندن در نور کم به چشم آسیب نمی زند، اما به احتمال زیاد آنها را خسته می کند. برای جلوگیری از این امر، باید سعی کنید همه چیز را برای راحتی چشم خود فراهم کنید و در حد امکان در نور کافی کار کنید.

عینک های مخصوص

عینک محافظ را در صورت لزوم استفاده کنید. این شامل شرایط صنعتی، کارگاه های ورزشی و سرگرمی در فضای باز می باشد. از عینک آفتابی در شرایط تابش اشعه ماوراءبنفش استفاده کنید.

مواد مغذی

رژیم غذایی سالم با مقدار زیادی میوه و سبزیجات به همراه ویتامین ها استفاده کنید.

در آخر به شما میگوییم، سلامت چشم شما، هم برای ما و هم برای خودتان بسیار اهمیت دارد. اگر نکات فوق را به طور کامل انجام دهید می توانید از دید طبیعی خود لذت ببرید.

 

 

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- چگونه متوجه ضعیفی چشم کودک شویم؟

بینایی بهینه برای فرایند یادگیری کودکان ضرورری است ولی بسیاری از والدین نمی دانند که ضعف بینایی چه علائمی را در کودکان ایجاد می کند. بنابراین مهم است ...ادامه مطلب

- لنز وایت پوپیل

لنز های وایت پوپیل برای ایجاد ظاهری طبیعی در چشمان استفاده می شود. این نوع از لنز های تماسی می توانند کدورت عنبیه و حالت غیر عادی آن را پوشش دهند و جل...ادامه مطلب

- باید موقع خرید لنز ارزان قیمت مراقب باشید!

همه ما دوست داریم تا جایی که می توانیم در زندگی پس انداز کنیم و همواره به دنبال خرید اجناس ارزان و خوب هستیم. اما جنس ارزان، همیشه بهترین نیست و لنز ه...ادامه مطلب

- نشانه های ضعیف شدن چشم

چشم های شما از مهمترین اندام های حسی بدن تان است که علاوه بر ایجاد حس بینایی به بهبود تمرکز مغز کمک می کند. امروزه ضعف بینایی یک مشکل رایج است و به دل...ادامه مطلب

- سن ثابت شدن نمره چشم و راه های ثابت نگهداشتن آن

نمره چشم به توانایی دیدن جزئیات کوچک اشاره دارد. این نمره به صورت یک عدد کسری نشان داده می شود و برای تعیین نسخه عینک شما کارایی دارد. سن ثابت شدن نمر...ادامه مطلب