سارا نصری 06 آبان ماه 1398 94

خشکی لنزهای تماسی در حساسیت فصلی

برای بسیاری، بهار بیانگر بهبود هوای ناشی از زمستان سرد است. روزها طولانی تر و روشن تر می شوند، گل و برگ شروع به شکوفا می کنند و درجه حرارت به تدریج افزایش می یابد. وقتی بهار فرا می رسد، ذهنیت به سمت خود می چرخد.

اکثر مردمی که در آب و هوای سرد زندگی می کنند در انتظار هوای گرم هستند. حساسیت این افراد در بهار می تواند مشکل ساز باشد. اگر حساسیت دارید و از لنزهای تماسی استفاده می کنید، می تواند این فصل مشکل ساز باشد. نگران آلرژی نباشید، شما تنها نیستید.

اگر از لنز تماسی استفاده می کنید، به دلایل مختلف ممکن است چشمان شما در فصل سرما بسیار خشک و تحریک شود.

نترسید! ما قصد داریم نکات حرفه ای را برای جلوگیری از علائم خشکی چشم ارائه دهیم تا بینایی شما روشن باشد و لنزهای شما حتی در طول حساسیت فصلی احساس خوبی داشته باشند.

چه عواملی باعث ایجاد آلرژی در بهار می شود؟

رایج ترین بیماری، آلرژی در فصل بهار میباشد که از ذرات ریز دانه ای که توسط درختان، چمن ها و علف های هرز به منظور بارور کردن گیاهان دیگر آزاد می شوند، در هوا تشکیل شده است. هنگامی که دانه های گرده به بینی یا سطح چشم کسی که حساسیت دارد وارد می شود، سیستم ایمنی بدن را به صورت بیش از حد به خطر می اندازد.
گلهای شکوفه در بهار به معنی تعداد زیاد گرده در هوا هستند و در نتیجه باعث عطسه، خارش و آبکی شدن چشم و گلو می شود.

تفاوت بین خشکی چشم و آلرژی چیست؟

دکتر لاهر اظهار داشت که گرچه آلرژی چشم نیز می تواند باعث قرمزی و پارگی شود، اما نشانه اصلی آن خارش است. آلرژی چشمی ناشی از حساسیت به ماده ای است که معمولاً مضر نیست. هنگامی که آلرژن با سلول هایی بنام ماست سل در تعامل باشد، ماده ای به نام هیستامین آزاد می شود که باعث خارش، قرمزی و تورم می شود.

بیشتر آلرژی ها به دلیل عوامل محیطی مانند گرده، گرده های گندم، کنه های گرد و غبار و غیره است. همچنین می توانید حساسیت های جدی تری داشته باشید که نیاز به مداخله پزشکی دارد.

خشکی چشم یک اصطلاح گسترده است که می تواند با هر دو لایه اتفاق بیفتد، که لایه روغن را آلوده می کند و باعث عفونت می شود و یا غده های دیگری که ترشح می کنند، اشک را تشکیل می دهد و بیشتر از حد در اثر التهاب اتفاق می افتد.

نکاتی برای لنزهای تماسی برای افراد مبتلا به آلرژی

دکتر لاهر پیشنهاد می کند که استفاده از لنزهای تماسی یکبار مصرف روزانه، بهترین فرصت برای مقابله با حساسیت فصلی می باشد. وی توصیه می کند که قبل از ترک منزل، لنز پک های خود را به همراه داشته باشید تا اگر لنزهایتان ناراحت کننده یا تحریک شدند بتوانید آنها را تمیز کرده و با رطوبت بیشتری در چشمتان بگذارید.

در آخر، او توصیه می کند از وسوسه مالیدن چشمان خود خودداری کنید زیرا این امر می تواند شرایط را بدتر کند. اگر زمان سایش لنزهای تماسی به طرز چشمگیری کاهش یافته یا خارش آنها قابل قبول نیست، از پزشک چشم خود در مورد قطره های چشمی سوال کنید تا مستقیماً علائم آلرژی خود را درمان کنید.

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- حقایقی جالب در مورد چشم قهوه ای ها

افرادی که چشمان قهوه ای دارند ، خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند که کمتر کسی از آن ها با خبرند . در این مقاله خصوصیات ، ویژگی ها و راز و رمزهای...ادامه مطلب

- لنزهای داخل چشمی(لنزهای ایمپلنت)

این لنزها در واقع لنزهای قابل کاشت می باشند که با عمل جراحی در داخل چشم کار گذاشته می شوند. در افرادی که نمره چشم آنها بیشتر از 12- دیوپتر (نزدیک بینی...ادامه مطلب

- استفاده سلبریتی ها از لنزهای رنگی

امروزه استفاده از لنزها، بخصوص لنزهای رنگی (این لنزها هم بصورت شماره دار و هم بی شماره موجود می باشند) در میان مردم طرفداران زیادی دارد. 95 درصد مخاطب...ادامه مطلب

- علل تاری دید و تحریک چشم

تاری دید و چشم تحریک شده دو مورد رایج است که پزشکان چشم می شنوند. از آنجا که ممکن است چشمان تحریک شده خشک باشد، سوزش چشم و تاری دید اغلب به صورت دستی ...ادامه مطلب

- لنزهای تماسی رنگی Desio

شرکت سازنده Qualimed تولید کننده لنزهای رنگی ایتالیایی است. Qualimed با داشتن تجربه طولانی در صنعت پزشکی بین المللی، طیف گسترده ای از لنزهای تماسی ...ادامه مطلب