سارا نصری 13 شهریور ماه 1398 75

راهنمای استفاده لنزهای تماسی یکبار مصرف

لنزهای تماسی یکبار مصرف جزء محبوب ترین های لنزهای تماسی هستند، بر خلاف لنزهای که برای دو هفته یا هر ماه ساخته می شوند، یکبار، مصرف می شوند. این لنزها را می توانید صبح در چشم خود قرار دهید و در طول روز استفاده کنید و در پایان روز از چشم خود خارج کنید و دور بیندازید.

مزایا لنزهای تماسی روزانه یکبار مصرف

محبوبیت روزافزون لنزهای یکبار مصرف روزانه به دلیل مزایای بسیار جذابی که دارد شامل موارد زیر می شود:

آسایش

مواد لنزهای یکبار مصرف روزانه به گونه ای طراحی شده اند که راحتی را به چشمان شما در طول روز القا می کند. استفاده از لنزهای جدید هر روز به این معنی است که کمتر امکان تحریک پذیری بر روی لنزهای تماسی به وجود می آورد.

ایمنی

هنگامی که از یک لنز تمیز و جدید، هر روز استفاده کنید، عفونت چشم خود را کاهش داده اید و بهداشت مناسب لنز باعث می شود که میکروب های خطرناک وارد چشم شما نشده و از آسیب چشمی جلوگیری کنید.

تسکین آلرژی

مدت کوتاهی که لنزهای تماسی یکبار مصرف روزانه را استفاده می کنید، فرصت کمی را برای آلرژن ها فراهم می کنید تا با لنزها هماهنگ و خیس شوند. این باعث می شود لنزهای یکبار مصرف گزینه ای عالی برای مبتلایان به آلرژی مزمن یا فصلی باشند.

راحتی استفاده از لنزهای یکبار مصرف

از آنجایی که مواد لنزهای یکبار مصرف روزانه به سادگی دور ریخته می شود، به هیچ نوع ذخیره سازی خاصی احتیاج ندارند. به همین دلیل نیازی نیست که آنها را هر روز تمیز کنید یا هنگام تمام کردن محلول، تمیز کننده جدیدی تهیه کنید.

آیا می توانم لنزهای یکبار مصرف روزانه را بیش از یک روز استفاده کنم؟

لنزهای تماسی یکبار مصرف روزانه بیش از یک روز ساخته نمی شوند. از آنجا که آنها برای راحتی بهینه شده و فقط برای یکبار می توان استفاده کرد، لنزها نازک بوده و برای مقاومت در برابر میکروب ها طراحی نشده اند. استفاده از این لنزها به مدت طولانی می تواند خطر عفونت را داشته باشد، حتی اگر سعی داشته باشید آنها را با محلول تمیز کننده بشویید.

آیا لنزهای تماسی یکبار مصرف به عنوان چند کانونی هم استفاده می شود؟

مبتلایان به پیر چشمی، معمولا از عینک های اصلاحی یا لنزهای چند کانونی استفاده می کنند که انتقال بینایی نزدیک و دور را ارائه می دهد. خبر خوب این است که لنزهای تماسی یکبار مصرف روزانه به صورت چند کاناله در دسترس هستند.

در پایان، چنان چه به لنزهای یکبار مصرف روزانه علاقه دارید و آنها گزینه مناسبی برای شما به نظر می رسند، به سایت دیالنز مراجعه کنید. اپتومتریست های مجرب ما متعهد هستند که در مورد جدیدترین فناوری لنزهای تماسی، مانند لنزهای چند روزه، یکبار مصرف روزانه، آگاه هستند، فقط کافی است به وب سایت ما مراجعه نمایید و لنزهای مورد علاقه خود را تهیه کنید.

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- حقایقی جالب در مورد چشم قهوه ای ها

افرادی که چشمان قهوه ای دارند ، خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند که کمتر کسی از آن ها با خبرند . در این مقاله خصوصیات ، ویژگی ها و راز و رمزهای...ادامه مطلب

- لنزهای داخل چشمی(لنزهای ایمپلنت)

این لنزها در واقع لنزهای قابل کاشت می باشند که با عمل جراحی در داخل چشم کار گذاشته می شوند. در افرادی که نمره چشم آنها بیشتر از 12- دیوپتر (نزدیک بینی...ادامه مطلب

- استفاده سلبریتی ها از لنزهای رنگی

امروزه استفاده از لنزها، بخصوص لنزهای رنگی (این لنزها هم بصورت شماره دار و هم بی شماره موجود می باشند) در میان مردم طرفداران زیادی دارد. 95 درصد مخاطب...ادامه مطلب

- علل تاری دید و تحریک چشم

تاری دید و چشم تحریک شده دو مورد رایج است که پزشکان چشم می شنوند. از آنجا که ممکن است چشمان تحریک شده خشک باشد، سوزش چشم و تاری دید اغلب به صورت دستی ...ادامه مطلب

- لنزهای تماسی رنگی Desio

شرکت سازنده Qualimed تولید کننده لنزهای رنگی ایتالیایی است. Qualimed با داشتن تجربه طولانی در صنعت پزشکی بین المللی، طیف گسترده ای از لنزهای تماسی ...ادامه مطلب