سارا نصری 16 بهمن ماه 1398 120

عینک محافظ چشم

طبق یک نظرسنجی ملی که توسط آکادمی چشم پزشکی آمریکا (AAO) و انجمن آمریکایی تروما چشمی انجام شده است، فقط ۳۵ درصد از مردم، همیشه هنگام ساخت تعمیرات منزل، استفاده از مواد تمیز کننده با مواد شیمیایی یا انجام کارهای معمولی، کارهای مربوط به نگهداری منازل مانند کاشت چمن، عینک محافظ استفاده می کنند. .

نگرانی بیشتر AAO این است که کمتر کسی هنوز عینک محافظ خود را استفاده می کند یا فرزندان خود را هنگام انجام ورزش تشویق به این کار می کند.

چشمگیرترین مورد در مطالعه AAO این است که ۴۵ درصد از کلیه آسیب های چشمی در خانه ها اتفاق می افتد، نه در محل کار، که اعتقاد غالب در بین مردم برای جایی است که بیشتر آسیب های چشمی رخ می دهد.

مردان بیشتر از زنان احتمال آسیب دیدگی چشم را دارند.

اکثر مردم معتقدند که صدمات چشم بیشتر در کار است، خصوصاً در دوره کار در کارخانه ها و اماکن ساختمانی.

بیش از ۴۰ درصد از آسیب های چشمی گزارش شده در عکس فوری آسیب دیدگی چشم، ناشی از پروژه ها و فعالیت هایی از قبیل تعمیر خانه، کارهای حیاط، تمیز کردن و آشپزی بوده است.

بیش از یک سوم (۳۴٫۲ درصد) صدمات در خانه در مناطق نشیمن مانند آشپزخانه، اتاق خواب، حمام، اتاق نشیمن یا اتاق خانواده رخ داده است.

هر ساله بیش از ۴۰ درصد از آسیب های چشمی مربوط به ورزش یا فعالیت های تفریحی است.
چشمها در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب، نه فقط مواد شیمیایی، گرد و غبار یا اشیاء می توانند آسیب ببینند.

از بین تمام آسیب های چشمی که در عکس فوری آسیب دیدگی چشم گزارش شده است، بیش از ۷۸ درصد از افراد در زمان آسیب دیدگی، عینک نداشتند. از بین افرادی که در هنگام آسیب دیدگی (از جمله عینک یا لنزهای تماسی) عینک خاصی استفاده می کنند، تنها ۵٫۳ درصد عینک ورزشی یا ایمنی داشتند.

اگر دچار آسیب دیدگی چشم شده اید، این توصیه های مراقبت و درمانی را مرور کنید. اما مهم تر از همه، یک چشم پزشک یا اپتومتریست است که در اسرع وقت چشم را بررسی کنید، حتی اگر آسیب، جزئی به نظر برسد.

چشم و جراحات چشم

نزدیک به ۱۰ سازمان چشم پزشکی با هم کار می کنند تا با تشویق مردم به استفاده از عینک محافظ، به کاهش میزان صدمات چشم کمک کنند.

همچنین این عوامل خطر آسیب دیدگی چشم را در محل های کار در نظر بگیرید:

در نهایت، هشدار رایج مبنی بر این که در صورت عدم دقت “چشم خود را از بین می برید” می تواند صحیح باشد، به خصوص هنگامی که در انواع خاصی از کار، خانه و ورزش فعالیت می کنید. بر خلاف سایر قسمت های بدن که می تواند پس از یک آسیب جدی بهبود یابد، ممکن است چشم غیر محافظت شده شما و بینایی شما هرگز به طور کامل از زخم های خاصی بهبود نیابد.

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- حقایقی جالب در مورد چشم قهوه ای ها

افرادی که چشمان قهوه ای دارند ، خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند که کمتر کسی از آن ها با خبرند . در این مقاله خصوصیات ، ویژگی ها و راز و رمزهای...ادامه مطلب

- لنزهای داخل چشمی(لنزهای ایمپلنت)

این لنزها در واقع لنزهای قابل کاشت می باشند که با عمل جراحی در داخل چشم کار گذاشته می شوند. در افرادی که نمره چشم آنها بیشتر از 12- دیوپتر (نزدیک بینی...ادامه مطلب

- استفاده سلبریتی ها از لنزهای رنگی

امروزه استفاده از لنزها، بخصوص لنزهای رنگی (این لنزها هم بصورت شماره دار و هم بی شماره موجود می باشند) در میان مردم طرفداران زیادی دارد. 95 درصد مخاطب...ادامه مطلب

- علل تاری دید و تحریک چشم

تاری دید و چشم تحریک شده دو مورد رایج است که پزشکان چشم می شنوند. از آنجا که ممکن است چشمان تحریک شده خشک باشد، سوزش چشم و تاری دید اغلب به صورت دستی ...ادامه مطلب

- لنزهای تماسی رنگی Desio

شرکت سازنده Qualimed تولید کننده لنزهای رنگی ایتالیایی است. Qualimed با داشتن تجربه طولانی در صنعت پزشکی بین المللی، طیف گسترده ای از لنزهای تماسی ...ادامه مطلب