سارا نصری 23 بهمن ماه 1398 560

عینک نور آبی برای محافظ چشم

این که آیا شما برای کار یا وقت آزاد وقت زیادی را صرف استفاده از تلفن یا رایانه خود می کنید، همه ما زمان بیشتری را صرف دیدن یک صفحه می کنیم. تمام این مدت زمان صرف شده در مقابل وسایل دیجیتالی باعث می شود چشمانمان دچار فشار و خستگی شود.

علت این امر ممکن است اشعه ماوراء بنفش باشد که توسط برخی از فناوری صفحه نمایش قدیمی تر یا پرتوهای ساده آبی رنگ، که بخشی از اکثر صفحه نمایش ها هستند، تولید می شود.

امروزه بسیاری از رایانه ها، تلفن ها به عنوان بخشی از نرم افزار یا نوعی از پوشش ضد انعکاس دهنده روی صفحه، از مسدود کننده های نور آبی استفاده می کنند.

علائم استرس دیجیتال چشم معمولاً به عنوان تاری دید، کرنش چشم یا احساس خشکی، درد جزئی چشم شناخته می شود. چنین تأثیراتی که ناشی از استفاده طولانی مدت از صفحه نمایش های دیجیتالی است، می توان با استفاده از عینک مسدود کننده نور آبی، که به عنوان عینک رایانه یا مسدود کننده های آبی، لنزهای ضد نور آبی نیز شناخته می شود، کاهش یا جلوگیری کرد.

اگرچه بسیاری می توانند بگویند اثبات علمی در مورد اثربخشی آنها وجود ندارد، اما پزشکان چشم و کاربران در سطح جهانی می توانند اثربخشی فیلترهای نور آبی را که روزانه مورد استفاده قرار می گیرد، تأیید کنند.

در صورت تعجب از اینکه نور آبی چیست، اجازه دهید کمی آن را توضیح دهم.

می بینید، نوری که چشمان ما آن را درک می کنند، از نوع پرتوهای نوری، تابش متفاوتی تشکیل شده است (برخی مضر هستند و بعضی دیگر مضر نیستند). طیف نور آبی، می تواند یک بار برای مدت طولانی در معرض دید ما باشد. از آنجا که ما از الکترونیک بیشتری استفاده می کنیم که از ۳ طیف اصلی نور برای ایجاد رنگ استفاده می کند، میزان نوردهی ما نسبت به دهه های قبل، قابل توجه است.

نور آبی، نور مرئی نیست، بنابراین شما از حضور مداوم آن آگاه نیستید. برخی موارد استفاده طولانی از صفحه نمایش بدون محافظت از چشم، مشخص شده است که علت از بین رفتن موقت بینایی یا کاهش دائمی بینایی است.

ما در شرایطی زندگی می کنیم که اقداماتی مانند گزینه فیلتر چراغ آبی برای تلفن ها و رایانه ها از طریق نرم افزار در دسترس باشد. اما همه دستگاه ها این عملکرد را در دسترس و صادقانه نشان نمی دهند، بلکه رنگ زندگی واقعی تصویری را که ما به آن نگاه می کنیم، تغییر می دهد.

چگونه می توان از چشم خود در برابر نور آبی محافظت کرد؟

بنابراین، چه کاری می توان انجام داد تا تمام آسیب های چشمی که در اثر قرار گرفتن مداوم و طولانی تر در معرض صفحه نمایش ایجاد می شود، کاهش یابد؟

ممکن است برخی بگویند زمان استفاده از الکترونیک را کاهش دهید، که این ایده بدی نیست. اما همه ما فرصتی برای انجام این کار نداریم زیرا کار ما مستلزم استفاده بیشتر از رایانه ها، تبلت ها و تلفن های هوشمند است.

نور های آبی را روی شیشه های نسخه ای مسدود کنید

عینک های تجویز شده با پوشش ضد انعکاس یک راه حل ساده است که همچنین باعث تغییر کیفیت تصویر در الکترونیک شما نمی شود و فراتر از محافظت در برابر نور آبی است که توسط صفحه نمایش ساطع می شود. خود خورشید منبع ثابت قرار گرفتن در معرض خطر است، که می تواند بر ریتم شبانه روزی ما، مانند صفحه نمایش های الکترونیکی تأثیر بگذارد.

یک عینک با روکش آبی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و قیمت مناسبی داشته باشد.

نتیجه این مقاله چه خواهد بود؟

چنین گزینه حیاتی برای عینک ها نباید بسیار گران قیمت باشد و همیشه باید علاوه بر زیبایی عینک از اشعه ماوراء بنفش در برابر چشم، نورهای نئون و بسیاری دیگر از پرتوهای UV در اطراف ما محافظت کند.

این که مردم آن را فیلتر نور آبی، مسدود کننده های نور آبی، پوشش ضد انعکاس AR یا عینک های رایانه ای بنامند، این نام ها به همان محصول گفته می شود. این پوشش به معنای محافظت از چشم در برابر قرار گرفتن در معرض ثابت در معرض اشعه UV نور آبی است.

برای خرید لنز طبی کلیک کنید

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- حقایقی جالب در مورد چشم قهوه ای ها

افرادی که چشمان قهوه ای دارند ، خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند که کمتر کسی از آن ها با خبرند . در این مقاله خصوصیات ، ویژگی ها و راز و رمزهای...ادامه مطلب

- لنزهای داخل چشمی(لنزهای ایمپلنت)

این لنزها در واقع لنزهای قابل کاشت می باشند که با عمل جراحی در داخل چشم کار گذاشته می شوند. در افرادی که نمره چشم آنها بیشتر از 12- دیوپتر (نزدیک بینی...ادامه مطلب

- استفاده سلبریتی ها از لنزهای رنگی

امروزه استفاده از لنزها، بخصوص لنزهای رنگی (این لنزها هم بصورت شماره دار و هم بی شماره موجود می باشند) در میان مردم طرفداران زیادی دارد. 95 درصد مخاطب...ادامه مطلب

- علل تاری دید و تحریک چشم

تاری دید و چشم تحریک شده دو مورد رایج است که پزشکان چشم می شنوند. از آنجا که ممکن است چشمان تحریک شده خشک باشد، سوزش چشم و تاری دید اغلب به صورت دستی ...ادامه مطلب

- لنزهای تماسی رنگی Desio

شرکت سازنده Qualimed تولید کننده لنزهای رنگی ایتالیایی است. Qualimed با داشتن تجربه طولانی در صنعت پزشکی بین المللی، طیف گسترده ای از لنزهای تماسی ...ادامه مطلب