سارا نصری 23 شهریور ماه 1398 323

لنزهای تماسی تزئینی

اگر بخواهید شبیه به ستاره یا خواننده و یا بازیگر مورد علاقه خود باشید، یا ظاهری متفاوت برای هالووین داشته باشید، انتخاب تغییر نگاه چشمانتان با لنزهای رنگی تزئینی می تواند مناسب باشد اما آنها بدون نسخه و تجویز دکتر ممکن است صدماتی به چشمان شما وارد کند.

انواع مختلف لنزهای تماسی تزئینی:

لنز تماسی تزئینی فقط ظاهر چشم شما را تغییر می دهند. آنها دید شما را درمان نمی کنند. این لنزها می توانند به طور موقت چشم های قهوه ای شما را به رنگ آبی تبدیل کند یا باعث شود چشمان شما مانند چشم گربه یا چشم خون آشام برای مراسم هلووین نمایش داده شود.

آیا می دانید این لنزهای رنگی تزئینی در واقع دستگاه پزشکی هستند؟ سازمان غذا و داروی امریکا بر ایمنی و اثربخشی آنها نظارت دارد. دقیقا مانند لنزهای تماسی که بینایی شما را درمان می کنند.

دقیقا مانند لنزهای درمانی، هرگز نباید لنزهای تماسی را از یک فروشگاه نامعتبر یا دستفروش ها خریداری کنید زیرا ممکن است تاریخ آنها گذشته باشد و پس از استفاده باعث عفونت چشم شما شود.

قبل از اینکه در ظاهر جدید خود گام بردارید، آنچه را که باید درباره لنزهای تزئینی بدانید در اینجا آورده شده است.

خطرات را بدانید و پیشگیری کنید

استفاده از لنز تزئینی، دقیقا مانند لنزهای تماسی که دید را درمان می کند، می تواند خطرناک باشد این خطرات شامل موارد زیر است:

اگر شما هر یک از این علائم را دارید، لازم است سریعا به پزشک متخصص چشم مراجعه کنید. در صورت عدم درمان عفونت چشم، می تواند باعث نابینایی کامل شما شود. با دریافت هر نوع لنز تماسی از پزشک می توانید از برخی خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

برای تمیز کردن، ضدعفونی کردن و استفاده درست از لنزهایی که پزشک به شما می دهد حتما به توصیه او توجه کنید. اگر دیدید پزشک شما نکات بهداشتی را برای شما توضیح نداد، از او بخواهید.

خرید لنزهای تماسی تزئینی

شما می توانید لنزهای تماسی، از جمله لنزهای تزئینی را از طریق پزشک چشم خود، از طریق اینترنت یا از طریق یک شرکت سفارش پستی خریداری کنید.

بسیار مهم است که شما فقط از شرکتی که لنزهای تماسی با تایید FDA (سازمان غذا و داروی امریکا) می فروشد تهیه کنید. هر کسی که لنزهای تماسی را به شما میفروشد، باید نسخه شما را دریافت کرده و آن را با پزشک خود تایید کند.

آنها باید نه تنها نسخه، بلکه نام پزشک و شماره تلفن آنها را درخواست کنند. اگر آنها این اطلاعات را نپرسیدند، آنها قانون را نقص کرده و می توانند لنزهای تماسی غیر قانونی را به شما بفروشند.

قابل ذکر است که خرید لنزهای تماسی بدون نسخه بسیار خطرناک است.

هرگز لنزهای تماسی خود را از یک فروشنده خیابانی، یک فروشگاه عرضه لوازم زیبایی و فروشگاه های غیر معتبر خریداری نکنید.

این وظیفه شماست که با انجام معاینه چشم، گرفتن نسخه و خرید لنزهای تماسی از یک منبع قانونی، از چشم خود محافظت کنید.

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- اختلال های چشمی که ممکنست خطرناک باشد!

اختلال چشم عموما نشانه ای از بیماری های خطرناک دیگر است. در این مقاله با ۱۰ اختلال چشم آشنا خواهید شد که هر یک بر بیماری خطرناکی دلالت دارد. شاید ا...ادامه مطلب

- خشکی چشم ، علل و درمان آن

خشکی چشم چیست؟ خشکی چشم یکی از شایع ترین علت های مراجعه افراد به درمانگاه چشم پزشکی است . این بیماری ناشی از تغییر در کیفیت و یا کمیت اشک چشم م...ادامه مطلب

- چگونه بینایی چشم را به طور طبیعی تقویت کنیم؟

چشم حساس ترین عضو بدن است و در عین حساسیت زیاد در معرض تهدیدات محیطی فراوانی است . این در حالی است که بیش از 70 درصد اطلاعات زندگی ما از طریق چشم دریا...ادامه مطلب

- شخصیت شناسی بر اساس رنگ چشم

معمولا انسان ها برای بدست آوردن شناخت بیشتر از دوستان و اطرافیان خود و یا شناخت سطحی از کسانی که برای اولین بار با آن ها رو برو می شوند ، به گزینه های...ادامه مطلب

- حقایقی جالب در مورد چشم قهوه ای ها

افرادی که چشمان قهوه ای دارند ، خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند که کمتر کسی از آن ها با خبرند . در این مقاله خصوصیات ، ویژگی ها و راز و رمزهای...ادامه مطلب