سارا نصری 23 شهریور ماه 1398 100

لنزهای تماسی رنگی

امروزه جوانان آرزو دارند که چشمانی پر جنب و جوش و همچنین زیبایی داشته باشند. هر چه که باشد، لنزهای رنگی می توانند روشی مناسب و موقتی برای تقویت یا تغییر رنگ چشم شما باشند. هیچ اطلاعی از لنزهای تماسی ندارید؟ آیا می خواهید هنگام سفر و تفریح از لنزهای رنگی استفاده کنید، پس این مقاله جامع می تواند در انتخاب لنزهای تماسی به شما کمک کند.

درباره لنزهای تماسی رنگی

لنزهای رنگی با نسخه، بینایی شما را درست مانند لنزهای طبی درمان می کنند، اما از افزایش رنگ چشم موجود یا تغییر کامل آن، برخوردار خواهند بود. همچنین لنزهای پلانو وجود دارند که هیچ قدرت نسخه ای ندارد اما فقط به منظور اهداف آرایشی استفاده می شوند. در حالی که برخی از لنزها بی رنگ هستند، باعث می شود آنها راحت تر به نظر برسند، این لنز در رنگ چشم شما تاثیر نمی گذارد.
لنزهای تماسی رنگی دارای شکاف واضحی در مردمک است، بنابراین می توانید رنگ و لایه هایی را که از بالای عنبیه و یا بعضی اوقات فقط در لبه بیرونی عنبیه است، ببینید.

تقویت رنگ چشم

این لنز رنگی، رنگی است اما مات نیست. آنها رنگ طبیعی چشم شما را تقویت می کنند، از این رو رنگ طبیعی چشم بیشتر به نظر می رسد. مارک هایی مانند FreshLook Dimensions باعث تقویت رنگ می شوند و به خوبی روی چشم های روشن تر رنگی قرار می گیرند. سعی کنید چیزی مانند مارک Acuvue DEFINE انتخاب کنید، تا چشمان شما پررنگ تر به نظر برسد.
اگر به دنبال تغییر اساسی در چشمان خود هستید می توانید لنزهایی با مارک Air Optix Colors و FreshLook Colors انتخاب کنید زیرا نمونه های بسیار خوبی از لنزهای رنگی هستند.

لنزهای تئاتری

این لنزها که گاه لنزهای تماسی هالووین، لنزهای آرایشی یا لنزهای تزئینی نامیده می شوند، نه تنها می توانند رنگ چشم شما را تغییر دهند بلکه جلوه های مختلفی مانند تغییر شکل مردمک خود به شما ارائه می دهند.

چگونگی نگهداری از لنزهای تماسی رنگی

نحوه نگهداری از لنز رنگی چندان تفاوتی با نگهداری لنز معمولی ندارند. در ایالات متحده امریکا، لنزهای تماسی دستگاهی پزشکی محسوب می شوند و طبق قانون آنها، لنزهای بدون نسخه معتبر از یک متخصص چشم، قابل فروش نیستند. این مهم است که در ابتدا معاینه چشم انجام شود. گاهی اوقات افراد نگران لنزهای تماسی هالووینی هستند. این موارد باید توسط FDA (سازمان غذا و داروی امریکا) تایید شده باشد و با نسخه خریداری شوند. اگر لنزهای تماسی رنگی خود را با مسئولیت پذیری خریداری کرده و طبق دستورالعمل های متخصص مراقبت از چشم خود استفاده می کنید، آنها راحت و بی خطر خواهند بود.

چگونه می توانیم از لنزهای تماسی رنگی مراقبت کنیم؟

شما به همان روشی که از لنزهای طبی مراقبت میکنید، از لنزهای رنگی هم به همان مراتب باید نگهداری کنید. شما باید به طور مرتب پس از استفاده، آنها را تمیز و ضدعفونی کنید. آنها را فقط در مدت زمان توصیه شده توسط متخصص چشم خود استفاده کنید و در صورت پایان تاریخ انقضا، آنها را دور بریزید.

در آخر اگر تازه می خواهید از لنزهای رنگی استفاده کنید، حتما لنزهای نسخه دار تهیه کنید تا هنگام استفاده دید واضح و شفافی به شما ارائه دهد و طبق دستور پزشک از آن مراقبت و نگهداری کنید.

 

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- اختلال های چشمی که ممکنست خطرناک باشد!

اختلال چشم عموما نشانه ای از بیماری های خطرناک دیگر است. در این مقاله با ۱۰ اختلال چشم آشنا خواهید شد که هر یک بر بیماری خطرناکی دلالت دارد. شاید ا...ادامه مطلب

- خشکی چشم ، علل و درمان آن

خشکی چشم چیست؟ خشکی چشم یکی از شایع ترین علت های مراجعه افراد به درمانگاه چشم پزشکی است . این بیماری ناشی از تغییر در کیفیت و یا کمیت اشک چشم م...ادامه مطلب

- چگونه بینایی چشم را به طور طبیعی تقویت کنیم؟

چشم حساس ترین عضو بدن است و در عین حساسیت زیاد در معرض تهدیدات محیطی فراوانی است . این در حالی است که بیش از 70 درصد اطلاعات زندگی ما از طریق چشم دریا...ادامه مطلب

- شخصیت شناسی بر اساس رنگ چشم

معمولا انسان ها برای بدست آوردن شناخت بیشتر از دوستان و اطرافیان خود و یا شناخت سطحی از کسانی که برای اولین بار با آن ها رو برو می شوند ، به گزینه های...ادامه مطلب

- حقایقی جالب در مورد چشم قهوه ای ها

افرادی که چشمان قهوه ای دارند ، خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند که کمتر کسی از آن ها با خبرند . در این مقاله خصوصیات ، ویژگی ها و راز و رمزهای...ادامه مطلب