سارا نصری 14 شهریور ماه 1398 114

مفهوم عینک آفتابی و عینک تجویز

آیا قصد دارید یک جفت عینک آفتابی یا عینک ارزان قیمت خریداری کنید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ در اینجا راهنمایی برای همه چیزهایی که باید در مورد عینک آفتابی و عینک های ارزان قیمت نسخه دار بدانید وجود دراد.

انواع عینک آفتابی و عینک تجویز

خلبانان

خلبانان یک نوع عینک با قاب فلزی ضخیم دارند، بیشتر در رنگ های تیره به همراه لنزهای دودی یا بازتابنده استفاده می کنند. این عینک دارای لنزهای بزرگی است که می تواند خورشید را از هر طرف دور کند.

خط ابرو

قاب بالای عینک های خط ابرو ضخیم است و در امتداد ابرو قرار دارد در حالی که نیمه پایینی لنز، دارای رینگ فوق العاده نازک است.

کواتر رترو

این عینک دارای یک شکل جعبه ای با قاب های بسیار ضخیم است و رنگبندی های متفاوتی دارد. این قاب ها توسط زنان و مردان قابل استفاده می باشد.

عینک آفتابی گرد

لنزهای این عینک همیشه به یک شکل هستند، اما قاب ها می توانند بزرگ یا کوچک از پلاستیک یا فلز ضخیم یا نازک باشند.

عینک آفتابی ورزشی

عینک های ورزشی لنزهای نازکی دارند که در معابد کاهش میابد. آنها با لنزهای قطبی ساخته می شوند تا بتوانند با تابش خیره کننده خورشید مبارزه کنند و دید شما را در حین حضور در میدان، افزایش دهند.

عینک چشم گربه ای

این عینک ها دارای زاویه بالایی هستند تا از نظر ظاهری شبیه به گربه باشند. قاب های یکپارچه سازی با سیستم عامل، به عینک آفتابی چشم گربه ای جلوه می بخشد. این عینک ها بیشتر مناسب خانم ها می باشد.

انواع عینک های نسخه دار

عینک زنانه

عینک های ارزان قیمت نسخه دار زنانه در شکل ها و اندازه های مختلفی موجود هستند اما بیشترین فرایند این روزها، شکل گربه ای چشم است. سایر گزینه های محبوب شامل الگوهای زاویه ای و اشکال چرخشی است. طبق آخرین فرایند، فریم های زنانه عمدتا ضخیم و تند است.

عینک های مردانه

آخرین سبک های موجود در عینک های ارزان قیمت نسخه دار، شامل الگویی در زمینه های شفاف و قاب هایی با آرم های خاص طراحی شده است. این روزها بیشتر فریم ها، برای آقایان خیلی ضخیم نیست و کمی در قسمت فریم ها ظرافت به کار گرفته شده است.

عینک های یونیسکس

این عینک ها برای مردان و زنان در نظر گرفته شده و بیشتر شامل مجموعه ای از قاب های بی سیم است که به همان اندازه برای هر دو جنس مناسب می باشد. فریم های Half Rim ظاهری بسیار درجه یک و ظریف دارند.

عینک بچگانه

این عینک ها کاملا شبیه عینک هایی هستند که توسط بزرگسالان استفاده می شود اما در رنگ ها و طرح های بیشتری موجود است. علاوه بر این، عینک کودکان از دوام بیشتری برخوردار است به گونه ای که والدین پس از شکستن مجبور به تعویض مکرر آنها نیستند. قاب های کودک دارای رنگ های شاد و طراحی سرگرم کننده هستند.

 

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- اختلال های چشمی که ممکنست خطرناک باشد!

اختلال چشم عموما نشانه ای از بیماری های خطرناک دیگر است. در این مقاله با ۱۰ اختلال چشم آشنا خواهید شد که هر یک بر بیماری خطرناکی دلالت دارد. شاید ا...ادامه مطلب

- خشکی چشم ، علل و درمان آن

خشکی چشم چیست؟ خشکی چشم یکی از شایع ترین علت های مراجعه افراد به درمانگاه چشم پزشکی است . این بیماری ناشی از تغییر در کیفیت و یا کمیت اشک چشم م...ادامه مطلب

- چگونه بینایی چشم را به طور طبیعی تقویت کنیم؟

چشم حساس ترین عضو بدن است و در عین حساسیت زیاد در معرض تهدیدات محیطی فراوانی است . این در حالی است که بیش از 70 درصد اطلاعات زندگی ما از طریق چشم دریا...ادامه مطلب

- شخصیت شناسی بر اساس رنگ چشم

معمولا انسان ها برای بدست آوردن شناخت بیشتر از دوستان و اطرافیان خود و یا شناخت سطحی از کسانی که برای اولین بار با آن ها رو برو می شوند ، به گزینه های...ادامه مطلب

- حقایقی جالب در مورد چشم قهوه ای ها

افرادی که چشمان قهوه ای دارند ، خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند که کمتر کسی از آن ها با خبرند . در این مقاله خصوصیات ، ویژگی ها و راز و رمزهای...ادامه مطلب