سارا نصری 13 خرداد ماه 1399 10,418

چه لنز رنگی به من میاد؟

در ابتدا شما را با لنزهای تماسی رنگی آشنا می کنیم:

لنزهای تماسی رنگی به شما امکان می دهند رنگ چشم خود را تغییر داده و ظاهری ظریف، جسورانه برای شما ایجاد می کنند، خواه بخواهید ظاهر روزمره خود را ارتقا دهید یا ظاهری دیوانه کننده ای را برای مناسبت های خاص مانند مهمانی ها، جشن ها، یا حتی هالووین و سایر موارد خاص دیگر ایجاد کنید.
لنزهای تماسی رنگی، دارای نسخه دار و هم بدون نسخه در دسترس هستند.

لنزهای رنگی نسخه دار، دارای تصحیح بیماری های نزدیک بینی، دوربینی یا آستیگماتیسم و همچنین برای تقویت یا تغییر رنگ چشم می باشند.

لنزهای رنگی پلانو (Plano)، هیچ نسخه ای برای تصحیح بینایی ندارند و صرفا جنبه زیبایی و آرایشی دارند تا رنگ چشم را تغییر دهند. قابل ذکر است، هزینه لنزهای تماسی رنگی، به طور قابل توجهی بیشتر از لنزهای تماسی معمولی است. اما برای بسیاری از مصرف کنندگان، امکان تغییر رنگ چشم، ارزش هزینه بالا را دارد.

لنزهای رنگی شامل رنگ های روشن و تیره هستند که برای چشم های تیره و روشن مناسب و کاربردی است. از جمله این رنگ ها: رنگ آبی، طوسی، سبز، قهوه ای، عسلی، کاراملی، آبی درخشان، آبی تیره، آبی برلیانی، آبی اقیانوسی، طوسی سبز، طوسی آبی، طوسی عسلی، طوسی روشن، قهوه ای روشن، فندقی، عسلی روشن، زیتونی، آبی عسلی و سایر رنگ های خاص دیگر می باشد.

حال باید این سوال را پرسید که از بین این رنگ ها چه رنگی به من می اید؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال بایستی به موارد خاصی که در زیر شرح داده شده توجه کنیم و هر یک از آنها را در مورد خودمان ارزیابی کنیم

ابتدا شما باید از رنگ زیر پوست خود شروع کنید، به این معنی که بدانید رنگ زیر پوست خود به چه رنگی است و برای شناسایی رنگ زیر پوست خود به نکاتی که در ادامه در اختیارتان گذاشتیم توجه کنید.

رنگ تناژ پوست خود را شناسایی کنید

قدم اول در شناختن رنگ زیر پوست، دانستن گروه رنگی است. این که بدانید در کدام گروه از رنگ های پوست(سرد-خنثی-گرم) قرار دارید، بسیار حائز اهمیت میباشد. ولی اساسی ترین نکته این است که زمینه رنگ پوست شما چیست، امکان دارد در ظاهر رنگ پوست شما با رنگ دیگری یکی باشد اما زمینه های مختلفی وجود داشته باشد. زمینه رنگی پوست به ۳ نوع طبقه بندی شده اند:

رنگ پوست سرد: دارای رنگ صورتی، قرمز و آبی است.

رنگ پوست گرم: دارای رنگ زرد، هلویی و طلایی است.

رنگ پوست خنثی : دارای ترکیب رنگ های پوست سرد و گرم می باشد

اشتباهاتی که ممکن است برخی افراد مرتکب شوند این است که برخی تصور می کنند چون رنگ پوست روشنی دارند پس ممکن نیست زیر پوست گرمی داشته باشند، در حقیقت بسیاری از خانم ها با پوست روشن و سفید دارای زمینه رنگی گرمی هستند و بسیاری دیگر دارای پوست سبزه اما زمینه رنگی سردی دارند.

حال چطور بدانیم که در کدام دسته از زمینه های پوستی قرار داریم؟ ۵ اصل مهم را در ادامه برای شما توضیح دادیم تا بتوانید رنگ زیر پوست خود را تشخیص دهید و اینکه دارای زیرپوست سرد هستید یا گرم!

اصل اول) شناسایی رنگ پوست توسط رگ هاست

به رگ های روی دستتان دقت کنید، آیا آنها آبی هستند یا سبز؟

چنان چه رگ های روی دست شما آبی باشند، پس شما دارای رنگ زیر پوست سرد هستید.

چنان چه رگ های شما به رنگ سبز باشند، شما دارای زیر پوست گرمی هستید. در حقیقت، رگ ها عامل تناژ رنگی پوست گرم نیستند که در خانم ها سبز می شوند. این عامل، هاله زرد پوست است، که روی رگ آبی باعث می شوند رنگ رگ ها به رنگ سبز پدید آیند.

اصل دوم) شناسایی رنگ پوست توسط زیورآلات

تصور کنید که آیا جواهرات نقره ای به شما می آید یا طلایی رنگ؟، این مهم نیست که شما کدام را ترجیح می دهید و به کدام علاقه دارید، این مهم است که بهتر دیده شوید و چهره ای شاداب و پوستی بازتر داشته باشید.

چنان چه زیر پوست شما سرد باشد، جواهرات نقره ای برای شما انتخابی ایده آل است.

چنان چه زیر پوست شما گرم باشد، جواهرات طلایی، برای شما مناسب و شاداب تر است.

اصل سوم) شناسایی رنگ پوست توسط رنگ مو رنگ کرده

کدام رنگ های مو برای صورت شما مناسب است، پوست، چشم ها و صورت شما با رنگ های روشن یا مشکی زیباتر دیده می شوند یا کرم و قهوه ای؟ اگر با رنگ های سفید و مشکی زیباتر دیده می شوید پس باید بدانید که پوست شما سرد است ولی اگر با کرم و قهوه ای زیباتر می شوید، پس بنابراین پوست شما گرم است.

اصل چهارم) شناسایی رنگ پوست توسط رنگ مو و چشم ها

به طور کلی، رنگ مو و رنگ طبیعی چشم های شما می تواند نشانه این باشد که شما پوست سرد دارید یا گرم و یا حتی خنثی

چنان چه چشمانی آبی، طوسی یا سبز دارید، و رنگ مویتان به طور طبیعی بلوند، قهوه ای، مشکی است، می توانیم بگوییم که شما رنگ پوست سردی دارید. ولی اگر رنگ چشم های شما قهوه ای یا عسلی است و رنگ موهایتان بلوند، مشکی و یا طلایی است، بنابراین شما رنگ پوست گرمی دارید.

اصل پنجم) شناسایی رنگ پوست توسط آفتاب گرفتن و برنزه شدن

هنگامی که شما آفتاب میگیرید، پوست شما آیا به رنگ طلایی قهوه ای می شود یا می سوزد و قرمز می شود؟ افرادی که پوست آنها زمینه رنگی خنکی دارد ابتدا معمولا می سوزند و افرادی که پوست رنگی گرمی دارند از همان اول برنزه می شوند.

این ۵ اصل مهم، برای شناسایی رنگ زیر پوستتان بود و شما می توانید توسط این ۵ مورد رنگ زیر پوست خود را بشناسید و لنزهای تماسی رنگی که به رنگ زیر پوستتان می آید را تهیه کنید.

با تمام توضیحاتی که در فوق درباره انواع رنگ های زیر پوست و شناسایی آنها برای شما بازگو کردیم حالا می خواهیم کمکتان کنیم تا شما بتوانید رنگ لنز خود را با وجود رنگ پوست های بالا، انتخاب کنید و تصمیم درست بگیرید.

چه لنز رنگی به رنگ پوست من میاد؟

خیلی ها از پیش لنز رنگی خود را انتخاب کردند و چون اعتقاد دارند که برایشان ایده آل است دیگر به رنگ پوست خود توجهی نمی کنند. این درست نیست، زیرا هر پوستی با رنگ های خاصی تناسب دارند که می توانند جذابیت فرد را چند برابر کنند، پس با ما همراه باشید.

چه لنز رنگی به پوست سبزه میاد؟

اکثرا اعتقاد دارند، که رنگ های روشن برای پوست های سبزه ایده آل نیست، در حالی که این بینش اشتباه است. رنگ های عسلی یا قهوه ای روشن، رنگ های عالی و بی نظیری در لنزهای تماسی رنگی هستند. چنان چه می خواهید ظاهری دلنشین و جذابی داشته باشید و متفاوت بودن را تجربه کنید، از رنگ های خاکستری نسبتا تیره استفاده کنید تا ظاهری سرد و جذاب داشته باشید.

برخی از رنگ های آبی و سبز برای پوست های رنگی سبزه ایده آل است ولی سعی کنید رنگ های روشن این تناژ، انتخاب شما نباشد.

چه لنز رنگی به پوست متوسط یا گندمی میاد؟

برای این رنگ پوست، لنزهای رنگی با رنگ روشن ایده خوبی است. رنگ سبز از رنگ هایی است که برای شما ایده آل و بی نظیر است ولی در این صورت سعی کنید در آرایش خود از رنگ سبز استفاده نکنید، زیرا روی ظاهرتان تاثیر منفی میگذارد. از لنزهای رنگی آبی دوری کنید. از لنزهای رنگی عسلی، فندقی، خاکستری و زیتونی استفاده کنید تا ظاهرتان را متفاوت سازد.

اگر می خواهید رنگی ملایمی انتخاب کنید لنز سرمه ای هم انتخابی بی نظیر است.

چه لنز رنگی به پوست روشن یا سفید میاد؟

لنزهای آبی و طوسی با همه تناژ رنگیشان برای شما ایده آل است. رنگ های فیروزه ای و اقیانوسی اگر لباس های سفید استفاده می کنید، انتخابی مناسب است زیرا رنگ های فوق العاده ای هستند. لنزهای رنگی ارغوانی و بنفش رنگ های بسیار بی نظیری هستند، ولی تا حدودی جلب توجه می کنند و برای تمامی مناسبت ها، ایده خوبی نیستند.

تنها کسانی که رنگ پوست روشن دارند می توانند از لنز رنگی ارغوانی استفاده کنند، مزیت این رنگ لنز این است که بدون آرایش هم می توان با این لنز خیره کننده دیده شد.

بهترین رنگ لنزهای رنگی برای تمامی رنگ پوست ها

لنزهای رنگی که ۳ درجه از یک نوع رنگ را به طور ترکیبی در خود دارند، برای تمام رنگ پوست ها مناسب است. در خاطر داشته باشید که، از گزینه ها و تست های رنگ های جدید ترسی نداشته باشید.

حالا که رنگ پوست خود را شناسایی کردید برایتان سوال می شود که چه لنز رنگی به رنگ موی من می آید؟ در ادامه برای شما انواع رنگ های مو و لنزهای رنگی مناسب رنگ موی شما را در اختیارتان قرار داده ایم.

چه لنز رنگی به رنگ موی من می آید؟

انتخاب لنزهای رنگی خود با توجه به رنگ موی شما نیز آسان است، اما گزینه های بیشتری وجود دارد، زیرا هر رنگ مو، دارای خانواده زیادی است که هرکدام متفاوت دیده می شوند.

موهای مشکی

رنگ های زیادی را می توان با رنگ موهای تیره و مشکی ست کرد. زیرا با وجود تیرگی و کنتراست در رنگ موها می تواند رنگ لنز ایجاد هماهنگی کند و یک ساختار متفاوتی برای شما ایجاد کند. لنز رنگی آبی و طوسی، یک رنگ بسیار جذاب و ایده آل برای موهای تیره و مشکی است، این دو رنگ، یک انتخاب فوق العاده است که چهره ای بسیار جذاب و خیره کننده به شما می بخشد.

افرادی که موهای سیاه دارند می توانند لنزهای تماسی سبک تری را انتخاب کنند. لنزهای رنگی آبی روشن و سبز همراه با طوسی معمولاً با موهای سیاه خوب نشان می دهند. همچنین می توانید رنگ خاکستری انتخاب کنید، که ممکن است کمی متفاوت به نظر برسید اما مطمئناً چشمانی برجسته خواهید داشت. همچنین خوب است بدانید ترکیب رنگ های لنزهای تیره با رنگ مشکی مو، جذابیت عمیق و شگفت انگیزی را به وجود می آورد.

موهای قهوه ای

برای شما که موهای قهوه ای دارید، انواع مختلفی از رنگ طبیعی چشم دارید، اما رایج ترین رنگ آن ها قهوه ای، آبی یا چشم فندقی است. اگر دارای موی قهوه ای طبیعی هستید، لنز تماسی رنگی با رنگ آبی را امتحان کنید. آبی معمولاً با موهای قهوه ای خیلی خوب می شود. تضاد موهای تیره تر با چشمان روشن، باعث می شود چشم شما از حالت جسورانه خارج شود.

اگر موهای قهوه ای شما، قرمز رنگ است، لنز رنگی فندقی می تواند ظاهر شما را متفاوت جلوه دهد. اما خوب است بدانید که لنزهای تماسی قهوه ای با موهای قهوه ای می تواند تناسب بسیار زیادی را ایجاد کند و صورتی دلنشین و جذاب به شما ببخشد.

موهای روشن و بلوند

معمولاً افرادی که موهای بلوند دارند، چشم های آبی دارند اما می توانند چشمان قهوه ای و سبز نیز داشته باشند. کسانی که چشمان آبی یا قهوه ای دارند ممکن است بخواهند به دنبال رنگ سبز باشند که با موهای بلوند آنها بسیار زیبا خواهد شد. اما اگر موی بلوند طبیعی ندارید، می توانید با لنزهای تماسی رنگی آبی یا سبز امتحان کنید. باید بدانید که لنزهای تماسی رنگی سبز روشن، با موهای بلوند بسیار بی نظیر به نظر میرسند و ظاهری خیره کننده برای شما ایجاد می کنند.

انتخاب لنز رنگی بعدی با موهای بلوند، لنزهای رنگی بنفش تیره است که موجب ظاهری جسورانه و متفاوتی برای شما می شود. درنهایت می توانید رنگ های عسلی، قهوه ای روشن و یا فندقی را برای موهای بلوند و یا روشن خود انتخاب کنید. موهای بلوند می توانند به رنگ های زیادی در میان لنزها بیاید و تفاوت بی شماری برای شما ایجاد کند.

موهای قرمز

افرادی که دارای موهای قرمز هستند، چشمانی آبی یا سبز دارند اما در واقع می توان با استفاده از رنگ های تقویت کننده مانند لنز رنگی سبز تیره بر قدرت چشمان افزود. با این حال، برخی موافقند که موهای قرمز با چشم های سبز، طوسی، عسلی ترکیبی عالی و خاص ایجاد می کند. اما یک انتخاب دیگر که می تواند در ظاهر اثر بخشی مثبتی داشته باشد، لنزهای تماسی رنگی آبی است که می تواند مانند لنز سبز ترکیبی عالی و بی نظیر را ایجاد کند.

حالا با وجود دانستن لنزهای رنگی مختلف متناسب با انواع رنگ موهای شما، می توانید تشخیص دهید که چه رنگ لنزی با رنگ موهای شما مطابقت دارد و می تواند چهره شما را برجسته تر نشان دهد. اما، صبر کنید، فراموش نکنید که در این بین، رنگ چشم های شما هم مهمترین اصل در انتخاب لنز تماسی رنگی است که می تواند بیشترین تاثیر را روی چهره و ظاهر شما داشته باشد.

چه لنز رنگی به چشم های من می آید؟

اغلب ما دارای چشم های قهوه ای تیره و یا روشن هستیم، اما این را هم بگویم که چشمانی به رنگ آبی و سبز هم در اکثر افراد وجود دارد. ما دوست داریم که چشمانمان گاهی به رنگ های دیگر تغییر کند تا بتوانیم برای مدتی کوتاه و یا چند ساعت متفاوت دیده شویم و این هم مستلزم نیاز به لنزهای تماسی رنگی می باشد. اما این لنزهای رنگی خود دارای چند رنگ متفاوت هستند که در ابتدای مقاله رنگ ها برایتان نام برده شده است.

رنگ لنزهای رنگی از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند که باید دقت کرد و تمام جوانب از لحاظ رنگ پوست، رنگ مو و رنگ چشم را در نظر داشت. شما هم اگر می خواهید برای فقط چند ساعت و یا چند مدت چشمانی متفاوت و ظاهری جذاب داشته باشید در ابتدا باید به نکاتی که گفته شد توجه کنید و سپس رنگ لنزتان را با وجود این نکات انتخاب کنید. حال وقت آن است که بگوییم، چه رنگ هایی به رنگ طبیعی چشم شما می آید تا بتوانید رنگی را با چشم باز انتخاب کنید که از جذابیت چهره شما کاسته نشود.

۴ نوع رنگ چشم طبیعی داریم که در ادامه به شما معرفی می کنیم تا بتوانید توسط شناسایی رنگ چشمتان لنز رنگی دلخواهتان را انتخاب کنید. ابتدا بدانید که رنگ چشم در انتخاب رنگ لنز نقش پر رنگی ندارند و فقط می توانند به ایجاد زیبایی ظاهری فرد کمک کند.

رنگ چشم قهوه ای روشن

افرادی که چشمانی قهوه ای دارند، افرادی قابل اعتماد، صبور و مهربان هستند.
این رنگ چشم به گونه ای است که هر گونه لنزی روی آن قرار بگیرد رنگ اصلی لنز نمایش داده می شود. زیرا با وجود روشنی که در قهوه ای چشم است، می تواند لنزهای رنگی را با همان رنگی که انتخاب کرده اید نشان دهد. به طور مثال اگر چشمانی به رنگ قهوهای روشن دارید می توانید از لنزهای تماسی رنگی آبی استفاده کنید، بنابراین شما چشمانی به رنگ آبی روشن خواهید داشت.

رنگ چشم های قهوه ای تیره

رنگ چشم قهوه ای تیره، باعث می شود که روشنی رنگ لنزهای رنگی تا حدودی گرفته شود و لنز را کمی تیره تر نشان دهد. رنگ چشم قهوه ای تیره ، با رنگ های بنفش، آبی و سبز زیبا دیده می شود. همچنین به دلیل اینکه چشمان شما به رنگ تیره است، میتوانید از رنگ های مات استفاده کنید که یک جلوه ای ویژه و خاص برای شما ایجاد می کند.

لنزهای رنگی که می توانید با آن متفاوت به نظر برسید عبارتند از: آبی نقره ای، آبی الماسی، سبز زمردی و بسیاری تن رنگی دیگر هستند که می توانند ظاهر شما را متفاوت و جذاب نشان دهند.

یکی دیگر از پرطرفدار ترین لنزهایی که چشم های قهوه ای خواستار آن هستند، لنز رنگی سبز است. این رنگ روی چشمان قهوه ای شما، به نحوی نمایش داده می شود که ظاهری فریبنده و جذاب داشته باشید. بهترین و بیشترین لنز سبزی که از طرفداران زیادی برخوردار است لنز سبزی است که دارای رنگ عسلی و فندقی است مخصوصا هنگامی که این رنگ ها در نزدیکی مردمک چشم قرار میگیرند باعث برجستگی چشم می شوند.

رنگ چشم های سبز

کسانی که چشمان سبزی دارند، بسیار التیام دهنده هستند و قبل از کمک به دیگران فکر نمی کنند و شنوندگان خوبی هستند. این رنگ مظهر طبیعت و نشاط و آرامش بخش است.

اگر شما دارای چشمانی سبز طبیعی هستید و می خواهید رنگ چشمانتان پررنگ تر دیده شود می توانید از لنزهای تماسی رنگی سبز تقویت شده استفاده کنید تا رنگ سبز چشمان شما را برجسته تر و خاص تر نشان دهد. اما اگر قصد دارید رنگ سبز چشمانتان به سمت رنگ زیتونی برود، می توانید از رنگ های عسلی استفاده کنید و همچنین اگر می خواهید رنگ چشمتان، رنگی قهوه ای بگیرد، لنزهای تماسی رنگی قهوه ای می تواند ظاهری زیبا و دلنشین برایتان ایجاد کند تا تفاوت را احساس کنید.

رنگ چشم های آبی

افرادی که دارای چشمان آبی هستند بسیار جذاب و دارای حس اعتماد به نفس خوبی می باشند. اغلب این افراد احساساتی و رویاپرداز بوده و در یک دنیای خیالی زندگی می کنند. همچنین بدون عشق و دوست داشته شدن نمی توانند زندگی کنند. اگر شما هم به دنبال داشتن نگاهی جذاب و گیرا هستید بدون شک لنز آبی می تواند خواسته شما را برآورده کند.

اگر شما چشمانی به رنگ آبی دارید و می خواهید رنگ چشمانتان آبی بیشتری به خود بگیرد، میتوانید از لنزهای رنگی آبی تقویت شده استفاده کنید و چشمانتان را خاص تر و جسورانه تر نشان دهید. اما چنان چه قصد دارید چشمان آبی شما به رنگ زیتونی تغییر کند، می توانید از لنزهای رنگی سبز همراه با زرد استفاده کنید یا اگر دوست دارید چشمی به رنگ قهوه ای داشته باشید می توانید لنزهای رنگی قهوه ای را انتخاب کنید و ظاهری متفاوت و برجسته ای را برای خود ایجاد کنید.

رنگ لباس براساس رنگ چشم یا لنز رنگی

اگر رنگ چشم شما قهوه ای روشن و تیره است، لباس هایی با رنگ سبز خاکی، صورتی ملایم، طیف های آبی تیره مانند سورمه ای و رنگ طلایی می توانند شگفت انگیز باشند. اما در نظر بگیرید که لنزهای تماسی رنگی قهوه ای در کدام طیف رنگی قرار گرفته اند.

اگر رنگ چشمان شما سبز است، بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که رنگ های آن از جمله، بنفش، سبز تیره و زرد روشن باشد، همچنین باید این را هم در نظر داشته باشید که لنز رنگ سبز در کدام طیف رنگی قرار دارد و لباسی انتخاب کنید که هارمونی زیبایی را به وجود بیاورد.

اگر رنگ چشمانتان آبی است، بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که رنگ آن‌ها خنثی است مثل رنگ‌های سرمه‌ای، زیتونی، کرم و خاکستری سفید و مشکی
همچنین باید این موضوع را درنظر بگیرید که لنز آبی شما در کدام طیف از رنگ آبی قرار گرفته است.

رنگ سایه چشم بر اساس رنگ چشم و لنز رنگی

ابتدا خوب است بدانید که سایه های روشن باعث بزرگنمایی چشم می شود اما سایه های تیره تنها می توانند به چشم فرم و خوش حالتی ارائه دهند.

چشمان آبی

اگر چشمانی به رنگ آبی دارید و دوست دارید که چشمانتان درشت تر به نظر برسد، باید رنگ سایه چشم خود را مناسب با رنگ چشمتان انتخاب کنید. برای سایه چشم های آبی می توانید از دو رنگ سبز و آبی استفاده کنید. باز هم از بین رنگ های سایه چشم می توانید از سایه های دودی رنگ نزدیک به سیاه بین مژه ها خط بکشید و فقط با سایه های کمرنگ تر از رنگ چشم ها پشت چشم سایه بزنید.

چشمان سبز

اگر چشمان سبز دارید و می خواهید چشمانتان جلوه و جذابیت بیشتری پیدا کند، می توانید از سایه های نارنجی ملایم استفاده کنید تا چشم را برجسته نشان دهید. سعی بر این داشته باشید که کمی سایه را به بیرون پخش کنید تا آرایشی اسموکی ایجادکنید. همچنین می توانید از سایه های کرمی مسی در روی تمام پلک و در گوشه های چشم استفاده کنید و با یک سایه پودری فشرده زیبایی خود را تکمیل کنید.

چشمان قهوه ای روشن

اگر چشمانی قهوه ای روشن دارید بسیار خوش شانس هستید زیرا می توانید با اعتماد به نفس بالا از هر سایه ای استفاده کنید. این رنگ چشم، نه قهوه ای است نه سبز بنابراین حالتی عسلی دارد، برای این چشم های دو رنگ از سایه های قهوه ای و سبز که تقلیدی از رنگ چشمانتان است استفاده کنید.

چشمان قهوه ای تیره

اگر چشمانی قهوه ای تیره دارید، به عنوان سایه پایه رنگ قهوه ای خنثی و روی آن سایه نقره ای استفاده کنید. ترکیب این سایه رنگ چشم ها را زیبا تر و جذابیت بیشتری ایجاد می کند. همچنین می توانید از سایه های طلایی دودی هم استفاده کنید اما اگر از رنگ طلایی خوشتان نمی آید برای جذابیت بخشیدن به سایه طلایی می توانید از سایه های مانند قهوه ای روشن یا مسی استفاده کنید تا یک سایه مدل شامپاینی بتواند زیبایی شما را تکمیل کند.

خوب دوستان عزیزم، تمامی راه کارهایی که شما توسط آنها می توانید لنز مد نظرتان را انتخاب کنید، در اختیارتان قرار دادیم. شما توسط نکات فوق که از جمله رنگ پوست، رنگ مو و رنگ چشم است، می توانید لنزی را که دوست دارید انتخاب کنید. حالا ما از شما یک سوال داریم تا بتوانیم باز هم کمکی در انتخاب رنگ لنزتان به شما بکنیم، پس با ما انتها همراه باشید.

لنزهای رنگی را برای چه مکان و محیط هایی می خواهید استفاده کنید؟

لنزهای تماسی رنگی با وجود تنوع رنگی بالایی که دارند، اغلب برخی از رنگ هایشان برای برخی مکان ها مناسب و ایده آل نیستند. در ابتدا باید بدانید لنزهای رنگی خود را برای چه منظور میخواهید. به عنوان مثال برای استفاده روزمره مانند دانشگاه یا محیط کار، و یا برای مهمانی ها و مناسبت های خاص و جشن ها می خواهید از لنز رنگی استفاده کنید.

لنزهای رنگی که می توانند در اماکنی مانند دانشگاه ها یا محیط کار و یا حتی استفاده روزمره مناسب باشند دارای تم رنگ هایی مانند: لنز رنگی سبز تیره، آبی تیره، انواع تناژ قهوه ای، عسلی، خاکستری، سورمه ای، مشکی و کاراملی می باشد. خوب است بدانید و به این نکته توجه داشته باشید که، معمولا برای انتخاب این رنگ ها از تناژهای متوسط و تیره استفاده کنید.

لنزهای رنگی که می توانند در اماکنی مانند مهمانی ها، مناسبت های خاص و یا حتی جشن ها استفاده شوند دارای تم رنگ هایی مانند: لنزهای رنگی سبز روشن، آبی روشن، طوسی و طوسی یخی، کاراملی، طوسی سبز، طوسی آبی، سبز آبی می باشند. قابل ذکر است، طیف این رنگ ها متوسط و روشن هستند که می توانند شما را متفاوت نشان دهد.

طرح های مختلف لنزهای رنگی

با وجود شناسایی رنگ هایی که می خواهید در مکان های مختلف استفاده کنید، حالا می خواهیم بگوییم که لنزهای رنگی دارای طراحی های مختلفی از جمله (دوردار و بدون دور) هستند که در ادامه تفاوت این دو طرح و کارایی هر کدام توضیح داده شده است.

لنزهای رنگی که دارای دور خط مشکی هستند، به آنها لنزهای دوردار گفته می شوند، این لنزهای رنگی، باعث می شود که چشم درشت تر دیده شود و چشم را طبیعی تر جلوه دهد و به بزرگنمایی آن کمک کند. خوب است بدانید لنزهای رنگی دوردار چشم را خوش حالت می کند و به چشم فرم بسیار زیبایی می دهد.

لنز رنگی بدون دور، تنها رنگ چشم شما را تغییر می دهد یا با رنگ طبیعی چشم همرنگ شده و ترکیب رنگ بسیار جذابی را به وجود می آورد. این گونه لنزها، اندازه قطر چشم های شماست و ممکن است مقدار خیلی کمی بزرگنمایی ایجاد کند.

کلام آخر

خوب دوستان عزیزم به آخر این مقاله رسیدیم و در نهایت باید به شما بگوییم، اگر می خواهید لنز رنگی را انتخاب کنید، حتما به نوع رنگ زیر پوست، رنگ پوست، رنگ مو و رنگ چشم خود توجه کنید. زیرا این ویژگی ها به شما کمک می کند که لنز مورد نظرتان را به بهترین شکل انتخاب کنید.

هر رنگ لنزی به رنگ پوست، مو و چشم شما بستگی دارد و افرادی که به این نکات توجهی ندارند در اشتباه هستند، این نکات معرفی شده، در انتخاب لنز رنگی شما بیش از حد موثر و تاثیر مثبت بالایی دارد. حال چنان چه قصد دارید لنز رنگی را با توجه به نتیجه گیری خودتان توسط نکات بالا تهیه نمایید ولی همچنان به راهنمایی بیشتری نیاز دارید می توانید با کارشناسان لنز تماسی دیالنز تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری کسب کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

اما تیم دیالنز می داند که با وجود در اختیار گذاشتن این مقاله برای شما، هیچ جای سوالی باقی نمی ماند و تنها به انتخاب شما بستگی دارد تا لنز رنگی مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و از دید متفاوت و چشمگیر خود لذت ببرید. شما با در نظر گرفتن اطلاعات موجود در این مقاله می توانید بهترین باشید.

***برای تهیه انواع لنز طبی یا رنگی می تونید با کارشناسان دیالنز مشورت کنید

 

 

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- دلیل خشکی چشم، هنگام استفاده از لنزهای چشم

اگر شما هم مانند بسیاری از مردم به طور منظم از لنزهای چشم استفاده می کنند ممکن است خشکی چشم را تجربه کنید، پس بهتر است دلایل این مشکل را درک کرده و بد...ادامه مطلب

- آیا با چشم آستیگمات میشه لنز رنگی زد؟

خیلی از دوستان می پرسن که آیا با چشم آستیگمات امکان استفاده از لنز رنگی هست یا نه ؟ اگر آستیگمات چشم بیشتر از 0.75 باشد نمی توان از لنز آستیگمات اس...ادامه مطلب

- گشادی مردمک چشم ناشی از چه عواملی است؟

اگر در آینه به چشم‌هایتان نگاه کنید، متوجه تنگ و گشاد شدن مردمک چشم‌هایتان می‌شوید. گشادی مردمک چشم واکنشی طبیعی به کم یا زیادشدن نور ا...ادامه مطلب

- انواع بیماری های ژنتیکی چشم

عوامل ژنتیکی نقش مهمی را در بروز بعضی اختلالات بینایی و بیماری های ژنتیکی چشم در مقاطع سنی مختلف ایفا می‌کنند مانند شب کوری، کور ر...ادامه مطلب

- علائم پارگی شبکیه چیست و راه های درمان آن کدامند

جداشدگی شبکیه یکی از بیماریهای جدی چشم است. شبکیه بافتی در پشت چشم است. در این بیماری شبکیه از بافتهایی که آن را حمایت میکنند دور میشود. تغییرات ناگها...ادامه مطلب