سارا نصری 21 بهمن ماه 1398 58

۱۰عنصر لنز برای مصرف کنندگان جدید

وقتی افراد به تصحیح بینایی نیاز دارند، معمولاً با عینک شروع می کنند. بیشتر افراد معمولاً در بعضی از نقاط زندگی، لنزهای تماسی را امتحان می کنند و برخی از افراد از برخی علائم رایج عادت به لنزهای تماسی دلسرد می شوند. در اینجا ۱۰ علامت طبیعی برای استفاده کننده های جدید در لنزهای تماسی آورده شده است.

جنبش لنز

اگر احساس کردید لنزها در حال حرکت هستند، این چیزی است که قرار است اتفاق بیفتد. یک جریان طبیعی مایعات در چشم وجود دارد و لنزها باید به آن اجازه دهند.

تحریک جزئی

اولین باری که یک کاربر جدید لنزهای تماسی را داخل چشم می گذارد، می گویند می توانند لنزها را “احساس” کنند. کمی طول می کشد تا چشم بتواند لنز را بپذیرد زیرا این یک وسیله پزشکی است. هرگونه احساس ناراحتی باید طی ۱۵ دقیقه از بین برود.

پاره شدن لنز

هنگامی که لنز را در چشم خود میگذارید، لنزهای تماسی هنگام تماس به طور اتفاقی با ناخن های شما احتمال پارگی زیادی دارد و این کاملاً طبیعی است.

حساسیت به نور

مصرف کنندگان جدید گاهی اوقات حساسیت به چراغهای روشن را نشان می دهند. مانند سایر علائم موجود خیابان ها، این باید با سازگاری لنز از بین برود.

سوزش چشم

این علائم باعث نگرانی بسیاری از افراد جدید در استفاده از لنزهای تماسی می شود. به درستی، احساس سوزش در چشم شما نگران کننده است. آنچه نشان می دهد این است که چشم ها خشک هستند و به رطوبت احتیاج دارند. قطره های چشمی این ترفند را انجام داده و چشم ها را دوباره روان می کنند.

تار شدن بینایی

لنزهای تماسی قرار است بینایی واضح کنند. اگر لنز باعث تاری دید شود است، به طور معمول بدین معنی است که اشک زیادی ایجاد می شود یا روغن روی لنز وجود دارد. استفاده از محلول مخصوص لنز تماسی برای تمیز کردن لنزها و دوباره گذاشتن لنزهای تماسی باعث کاهش مشکل بینایی می شود. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، با پزشک چشم یا کارشناسان دیالنز تماس بگیرید.

لنزهای جدا شده

لنزها به ندرت یا “خارج از مرکز” می روند یا از قرنیه بلند می شوند. اگر این اتفاق نادر رخ دهد، یک پلک زدن ساده باعث تغییر مکان لنز می شود.

پلک زدن بیش از حد

این علائم در واقع برای استفاده کنندگان لنزهای تماسی جدید مفید است. پلک زدن های کامل هینگام استفاده اولیه از لنزها، لنز را راحت نگه می دارد.

چشم های قرمز

این علائم با سوزش نسبتاً شایع است. اصولاً اگر این مورد خفیف باشد، چشم خشک است. برخی از قطره های چشم محلول شور میتوانند این کار را انجام دهند.

چشم های خارش دار

این علائم معمولاً با چشم قرمز همراه می شود. قطرات چشم می توانند چشم را تسکین دهند.

در نهایت، لازم به ذکر است که اینها برای لنزهای نرم متداول است. در صورت ادامه مشکلات، فوراً با پزشک چشم خود یا کارشناسان لنز تماسی دیالنز تماس بگیرید. لنزهای سخت کاملاً متفاوت هستند و یک سری دیگر از علائم طبیعی برای سازگاری لنزها را دارد. لنزهای نرم با پیشرفت های علمی بیشتر پیشرفت می کند، بنابراین علائم سازگاری ممکن است برای مصرف کنندگان جدید مانند گذشته نباشد. همه اینها بستگی به نوع لنز دارد و اینکه چقدر برای مصرف کننده مناسب است.

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- حقایقی جالب در مورد چشم قهوه ای ها

افرادی که چشمان قهوه ای دارند ، خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند که کمتر کسی از آن ها با خبرند . در این مقاله خصوصیات ، ویژگی ها و راز و رمزهای...ادامه مطلب

- لنزهای داخل چشمی(لنزهای ایمپلنت)

این لنزها در واقع لنزهای قابل کاشت می باشند که با عمل جراحی در داخل چشم کار گذاشته می شوند. در افرادی که نمره چشم آنها بیشتر از 12- دیوپتر (نزدیک بینی...ادامه مطلب

- استفاده سلبریتی ها از لنزهای رنگی

امروزه استفاده از لنزها، بخصوص لنزهای رنگی (این لنزها هم بصورت شماره دار و هم بی شماره موجود می باشند) در میان مردم طرفداران زیادی دارد. 95 درصد مخاطب...ادامه مطلب

- علل تاری دید و تحریک چشم

تاری دید و چشم تحریک شده دو مورد رایج است که پزشکان چشم می شنوند. از آنجا که ممکن است چشمان تحریک شده خشک باشد، سوزش چشم و تاری دید اغلب به صورت دستی ...ادامه مطلب

- لنزهای تماسی رنگی Desio

شرکت سازنده Qualimed تولید کننده لنزهای رنگی ایتالیایی است. Qualimed با داشتن تجربه طولانی در صنعت پزشکی بین المللی، طیف گسترده ای از لنزهای تماسی ...ادامه مطلب