سارا نصری 10 بهمن ماه 1398 1,419

دستگاه تنومتر

دستگاه تنومتر (تن سنج) یک ابزار تشخیصی است که توسط متخصصین مراقبت از چشم برای اندازه گیری فشار داخل چشم (IOP) در داخل چشم بیمار استفاده می شود. IOP بیمار می تواند به چشم پزشک یا اپتومتریست کمک کند تا خطر بیمار را برای ابتلا به گلوکوم مشخص کند. بیماری که به عصب بینایی چشم آسیب می رساند، معمولاً منجر به از بین رفتن یا حتی کوری می شود.

یک تن سنج غیر تماسی از اندازه گیری فشار هوا (پف هوا) استفاده می کند (به همین دلیل است که بسیاری از اوقات برای اندازه گیری فشار چشم، به عنوان “تست پف” گفته می شود). پف هوا که به عنوان پنوموتونومتری شناخته می شود، قرنیه بیمار را به روشی غیر تهاجمی می کند، به این معنی که قبل از انجام آزمایش نیازی به چشمان شما نیست.

سیستم کنترل پفینگ هوشمند تازه توسعه یافته (S.P.C)

سیستم S.P.C که شامل موتور اندازه گیری الگوریتم تازه توسعه یافته می باشد، می تواند فشار هوا را فوراً و دقیقاً مطابق با فشار داخل چشم بیمار تنظیم کند. همچنین نویز را به حداقل می رساند و فشار هوای نرم را تضمین می کند.

تراز هوشمند و عملکرد عکسبرداری خودکار جدید طراحی شده است

عملکرد تراز صاف و دقیق. پس از تراز کردن، نبض هوا و اندازه گیری به طور خودکار شروع می شود.
با نگه داشتن حداقل زمان اندازه گیری، استرس بیمار کاهش می یابد.

صفحه نمایش هشدار قابلیت اطمینان

مکانیسم هشدار هنگامی که قابلیت اطمینان اندازه گیری کم است، ستاره را روی صفحه، نمایش می دهد.

ستاره در صفحه نمایش در سمت چپ

“آیا نقطه اندازه گیری به درستی تراز شده است؟”

ستاره در صفحه نمایش در سمت راست

“آیا چشم بیمار باز است؟”

عملکرد مناسب برای اصلاح IOP

مقدار IOP با وارد کردن ضخامت مرکزی قرنیه به طور خودکار اصلاح می شود. این کار به راحتی قبل یا بعد از اندازه گیری قابل انجام است.

سه عملکرد برای ایمنی برتر

وقتی نازل به چشم بیمار نزدیک باشد، زنگ خطر ایجاد می شود و کلمات “خیلی نزدیک” روی مانیتور ظاهر می شوند. علاوه بر این، عملکرد نگهدارنده ایمنی از تماس با چشم بیمار جلوگیری می کند.

دکمه حسگر لمسی پر

دکمه حسگر لمسی پر، برای سازگاری و رابط کاربری با صفحه نمایش، باعث می شود که تنومتر سنج غیر تماسی ما کارایی آسان و قابل اطمینان داشته باشد.

مانیتور LCD بی نظیر

یک عملکرد چرخش به سمت چپ (۳۰ درجه) و یک عملکرد شیب عمودی (۴۰ درجه) به واحد مانیتور اضافه شده است. این عملکرد چرخش اجازه می دهد تا در حین پشتیبانی از مانیتور LCD اندازه گیری شود.

پیشانی و چانه بهبود یافته است

فلپ های جانبی سوار شده به هر طرف پنجره اندازه گیری امکان ایجاد انسداد از نور را با دقت بالایی می دانند. شکل های اصلاح شده از استراحت پیشانی و استراحت چانه به حداقل رساندن استرس بیمار کمک می کند.

دستگیره اندازه گیری

دستگیره اندازه گیری طراحی شده، با شکل و دکمه بالا به اپراتور امکان می دهد واحد را با حرکت دقیق تر و غریزی کنترل کند.

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- دلیل خشکی چشم، هنگام استفاده از لنزهای چشم

اگر شما هم مانند بسیاری از مردم به طور منظم از لنزهای چشم استفاده می کنند ممکن است خشکی چشم را تجربه کنید، پس بهتر است دلایل این مشکل را درک کرده و بد...ادامه مطلب

- آیا با چشم آستیگمات میشه لنز رنگی زد؟

خیلی از دوستان می پرسن که آیا با چشم آستیگمات امکان استفاده از لنز رنگی هست یا نه ؟ اگر آستیگمات چشم بیشتر از 0.75 باشد نمی توان از لنز آستیگمات اس...ادامه مطلب

- گشادی مردمک چشم ناشی از چه عواملی است؟

اگر در آینه به چشم‌هایتان نگاه کنید، متوجه تنگ و گشاد شدن مردمک چشم‌هایتان می‌شوید. گشادی مردمک چشم واکنشی طبیعی به کم یا زیادشدن نور ا...ادامه مطلب

- انواع بیماری های ژنتیکی چشم

عوامل ژنتیکی نقش مهمی را در بروز بعضی اختلالات بینایی و بیماری های ژنتیکی چشم در مقاطع سنی مختلف ایفا می‌کنند مانند شب کوری، کور ر...ادامه مطلب

- علائم پارگی شبکیه چیست و راه های درمان آن کدامند

جداشدگی شبکیه یکی از بیماریهای جدی چشم است. شبکیه بافتی در پشت چشم است. در این بیماری شبکیه از بافتهایی که آن را حمایت میکنند دور میشود. تغییرات ناگها...ادامه مطلب