سارا نصری 19 آبان ماه 1398 197

4دلیل استفاده فوتبالیست ها از لنز

در اینجا بدون شک ذهن ما این است که لنزهای تماسی یک مزیت بزرگ محسوب می شوند. در حوزه ورزشی، این امر بسیار بیشتر مورد تأکید است. لنزهای تماسی می توانند توانایی لازم را داشته و افراد را در انجام سطح بسیار بالاتری یاری نمایند.
دلیلش این است که برای بسیاری از فوتبالیست ها، لنزها کاملاً روی چشم می نشینند. در نتیجه نمای کاملی از این زمینه را به کاربر می دهد.

همانطور که می دانید تعداد زیادی فوتبالیست وجود دارند که از عینک های ورزشی استفاده می کنند، وقتی بحث لنزهای تماسی به میان می آیند، دو ماده مجزا برای انتخاب وجود دارد: در وهله اول، لنزهای سیلیکونی نرم و در وهله دوم، لنزهای تماسی سخت می باشند.

البته در مورد هر دو نوع لنز جوانب مثبت و منفی وجود دارد. از یک طرف، لنزهای نرم یک راه حل عالی مقرون به صرفه به حساب می آیند. مهمتر از این، آنها درجه راحتی بیشتری را برای بازیکنان فراهم می کنند.

بسیاری از آنها تمایل دارند گزینه لنزهای نرم را انتخاب کنند زیرا بسیار مناسب فوتبال هستند. لنزهای سفت و سخت گاهی اوقات مستعد ماندن در محل، مخصوصاً در طول ۹۰ دقیقه نیستند. لنزهای نرم نه تنها نازک هستند بلکه در مقایسه با لنزهای سخت، کاربرد بیشتری دارند.

دلایل اعتماد بازیکنان به لنزهای تماسی هنگام بازی

۱- ایمنی

در هنگام بازی، بازیکنان بایستی برای محافظت از دید خود ابزاری داشته باشد، زیرا ایمن بودن در دستور کار قرار دارد. اگر فوتبالیست ها عینک های خود را بردارند دیگر قادر به واضح دیدن نیستند پس انتخاب یک جفت لنز تماسی می تواند از خطرات احتمالی جلوگیری کند.

۲- وضوح دید

هنگام بازی در شب وقتی نورهای پرتو در زمین بازی روشن میشوند، بازیکن احساس دید خوبی ندارد و نور چشمانشان را ناراحت می کند. این تأثیر منفی بر روی برخی فوتبالیست ها که قادر به تمرکز در چنین شرایط روشن نیستند، بسیاری از آنها را به سمت استفاده از لنزهای تماسی سوق داده است.

۳- مراقبت

آن دسته از فوتبالیست ها هستند که برای مراقبت بیشتر از چشمانشان از لنزهای تماسی استفاده می کنند. از این گذشته، وقتی یک فوتبالیست درگیر یک بازی پر سرعت است، باید در صدر استفاده از لنز قرار داشته باشد. اگر کسی نتواند به درستی ببیند، باعث کاهش توانایی ها در سرعت و حرکت خود می شود.

۴- آستیگماتیسم

این وضعیت خاص کاملاً شایع است و اغلب مستقیماً با قرنیه مرتبط است. بسته به نوع لنزهایی که شخص استفاده می کند، واقعاً به بهبود بینایی آنها کمک می کند. بنابراین ما در مورد این بیماری جزیی چشم چه می دانیم؟ این بیماری می تواند بسیاری از انسدادها مانند تاری دید را ایجاد کند و اغلب هنگامی اتفاق می افتد که قرنیه شکل نامنظم داشته باشد.

آستیگماتیسم جای خود را در گروه خطاهای انکسار گرفته است. این می تواند شامل سایر موارد جزئی مانند دوربینی یا نزدیک بینی باشد. اگر فوتبالیست ها با این بیماری مقابله نکنند، می تواند منجر به مشکلات مختلفی شود. آستیگماتیسم می تواند باعث خستگی و حتی کرنش شدید چشم شود. بینش تاری ایده آل نیست، زیرا بازیکن قادر به عبور، شلیک یا مقابله بدون دید مناسب، نخواهد بود. در نتیجه، یک لنز نرم باعث می شود که آستیگماتیسم درمان شود.

در نهایت، هنگامی که یک بازیکن لنزهای تماسی را استفاده می کند، خطر انجام هرگونه خسارت کاهش پیدا می کند. آنها از استفاده ایمن برخوردار هستند و برای بسیاری از بازیکنان امروز در بازی ترجیح داده می شوند.

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- حقایقی جالب در مورد چشم قهوه ای ها

افرادی که چشمان قهوه ای دارند ، خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند که کمتر کسی از آن ها با خبرند . در این مقاله خصوصیات ، ویژگی ها و راز و رمزهای...ادامه مطلب

- لنزهای داخل چشمی(لنزهای ایمپلنت)

این لنزها در واقع لنزهای قابل کاشت می باشند که با عمل جراحی در داخل چشم کار گذاشته می شوند. در افرادی که نمره چشم آنها بیشتر از 12- دیوپتر (نزدیک بینی...ادامه مطلب

- استفاده سلبریتی ها از لنزهای رنگی

امروزه استفاده از لنزها، بخصوص لنزهای رنگی (این لنزها هم بصورت شماره دار و هم بی شماره موجود می باشند) در میان مردم طرفداران زیادی دارد. 95 درصد مخاطب...ادامه مطلب

- علل تاری دید و تحریک چشم

تاری دید و چشم تحریک شده دو مورد رایج است که پزشکان چشم می شنوند. از آنجا که ممکن است چشمان تحریک شده خشک باشد، سوزش چشم و تاری دید اغلب به صورت دستی ...ادامه مطلب

- لنزهای تماسی رنگی Desio

شرکت سازنده Qualimed تولید کننده لنزهای رنگی ایتالیایی است. Qualimed با داشتن تجربه طولانی در صنعت پزشکی بین المللی، طیف گسترده ای از لنزهای تماسی ...ادامه مطلب