مجله الکترونیکی دیالنز 25 بهمن ماه 1399 120

لنزهای درشت کننده چشم

لنزهایی که کمپانی‌های کره‌ای، چینی و ژاپنی تولید می‌کنند عموما دارای قطر بزرگ‌تری هستند و دور لنز هم یک نوار مشکی کار شده است. این دو عامل سبب بزرگ‌تر دیده شدن سایز لنز و در نتیجه، درشت‌تر دیده شدن چشم‌ها می‌شود. به این لنزها Circle contact  lens  می‌گویند. یعنی لنز تماسی دور دار.

کسی که قصد خرید لنز زیبایی دارد باید به ریز و درشت بودن چشمانش توجه کند و با توجه به نیازش اقدام به خرید نماید .

معمولا روی بسته هر لنز چشمی هم عدد base curve و diametr آن درج شده است.

لنز‌ها دارای سه مشخصه هستند که هر سه مورد در افراد مختلف متغیر است:

احتمالا برای بعضی از مصرف کنندگان این اتفاق افتاده است که لنزی را خریداری کرده اند اما بعد متوجه شده اند که لنز به خوبی روی قرنیه چشمشان نمی خوابد و یا حرکت می کند و یا دور قرنیه چشم خودشان بزرگتر از لبه های لنزی است که گذاشته اند.

در حالت عادی لنز نباید به قرنیه بچسبد و  باید یک حرکت خیلی ملایم روی سطح قرنیه داشته باشد.

اما اگر لنز متناسب با اندازه عنبیه انتخاب نشده باشد ممکن است حرکت بیش از اندازه در چشم داشته باشد.

لنزهای نرم قطرشان بیشتر از قطر عنبیه و لنزهای سخت کوچکتر از قطر عنبیه هستند.

شما می توانید با مراجعه به اپتومتریست از عدد دیامتر( diameter) و بیس کرو (شعاع انحناbase curve  ) چشم خود به طوردقیق مطلع شوید تا در زمان خرید لنز مشکلی نداشته باشید .

لنز چشم Circle چیست؟

لنزهای دور دار که قطر بزرگ دارند و باعث درشت دیده شدن چشم‌ها می‌شوند را Circle یا همان «دور دار» می‌نامند. این لنزها اولین بار در سال ۲۰۰۴ میلادی طراحی و عرضه شد و خیلی زود توانست در میان مردم کشورهای کره‌ی جنوبی، ژاپن، تایوان و چین محبوبیت پیدا کند.

لنزهای مناسب برای چشمان ریز (لنزهای درشت کننده چشم) معمولا بین ۱۶ تا ۱۸ میلی‌متر است. این بزرگی باعث می‌شود تا لنز اطراف عنبیه را هم بپوشاند و در نتیجه چشم، بزرگ‌تر و درشت‌تر از حالت معمولی دیده شود.

 

قطر لنز رنگی درشت کننده چشم

قطر لنزهای معمولی یا زیر ۱۴ میلی‌متر است یا حداکثر بین ۱۴ تا ۱۶ میلی‌متر است. رایج‌ترین قطر لنز، مدل‌های ۱۵ میلی‌متری است.

اگر قصد دارید چشم‌های خود را درشت و بزرگ نشان دهید، باید لنزی بخرید که قطر آن بیشتر از ۱۵ یا ۱۶ میلی‌متر باشد. همین یک میلی‌متر می‌تواند چشم‌های شما را چند برابر درشت‌تر نشان دهد.

برای انتخاب رنگ لنز مناسب یا توجه به رنگ مو و پوستتان می توانید در بخش لنزیاب دیالنز به راحتی با طی چند مرحله لنز مناسب چهره تان را نتخاب کنید و از خریدتان اطمینان حاصل نمایید .

 

# برچسب ها :

تازه ترین مطالب

- اختلال های چشمی که ممکنست خطرناک باشد!

اختلال چشم عموما نشانه ای از بیماری های خطرناک دیگر است. در این مقاله با ۱۰ اختلال چشم آشنا خواهید شد که هر یک بر بیماری خطرناکی دلالت دارد. شاید ا...ادامه مطلب

- خشکی چشم ، علل و درمان آن

خشکی چشم چیست؟ خشکی چشم یکی از شایع ترین علت های مراجعه افراد به درمانگاه چشم پزشکی است . این بیماری ناشی از تغییر در کیفیت و یا کمیت اشک چشم م...ادامه مطلب

- چگونه بینایی چشم را به طور طبیعی تقویت کنیم؟

چشم حساس ترین عضو بدن است و در عین حساسیت زیاد در معرض تهدیدات محیطی فراوانی است . این در حالی است که بیش از 70 درصد اطلاعات زندگی ما از طریق چشم دریا...ادامه مطلب

- شخصیت شناسی بر اساس رنگ چشم

معمولا انسان ها برای بدست آوردن شناخت بیشتر از دوستان و اطرافیان خود و یا شناخت سطحی از کسانی که برای اولین بار با آن ها رو برو می شوند ، به گزینه های...ادامه مطلب

- حقایقی جالب در مورد چشم قهوه ای ها

افرادی که چشمان قهوه ای دارند ، خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند که کمتر کسی از آن ها با خبرند . در این مقاله خصوصیات ، ویژگی ها و راز و رمزهای...ادامه مطلب