دیالنز
مرجع تخصصی فروش لنز طبی و لنز رنگی

راهنمای خرید و مراقبت های لنز چشم

خرید لنز طبی

لنزهای تماسی طبی

لنزهای تماسی طبی برای درمان بسیاری از بیماری های چشمی تعبیه شده است و برای رفع نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم همانند عینک ساخته شده است، تنها با این تفاوت که عینک مستقیم درون چشم قرار نمیگیرد اما لنزهای تماسی دقیقا روی قرنیه می نشینند. لنزهای تماسی طبی به ۳ دسته تقسیم می شوند که شامل: طبی ، آستیگمات و هارد می باشد که هر کدام دارای مدت زمان استفاده، روزانه، فصلی و سالانه می باشند.

لنزهای تماسی طبی روزانه

لنزهای یکبار مصرف روزانه هستند و همانطور که از نامش پیداست، برای یک بار استفاده می شوند و در نهایت دور ریخته می شوند. به این منظور که شما در ابتدای روز آنها را در چشم قرار داده و در پایان شب آنها را از چشم برمیدارید و دور میریزید. این لنزها نیازی به تمیز کردن و ضدعفونی شدن ندارند و بسیار گران تر از لنزهای فصلی و سالانه هستند.

لنزهای تماسی طبی فصلی

لنزهای ۳ ماهه هستند به این منظور که شما می توانید تا ۹۰ روز متوالی از آنها با رعایت نکات نگهداری و بهداشتی، استفاده کنید و از دید واضح خود لذت ببرید. لنزهای تماسی طبی فصلی، دارای اصول نگهداری از لنز هستند که شما بایستی با این اصول آشنا شوید، در غیر این صورت می توانید به چشمان خود آسیب وارد نمایید.

لنزهای تماسی طبی سالانه و یا دائم

لنزهای ۱۲ ماهه و یا ۱ ساله هستند، و شما می توانید ۱۲ ماه متوالی بر اساس اصول نگهداری، از آنها استفاده کنید. این لنزها مانند لنزهای تماسی فصلی به مراقبت و تمیز کردن نیاز دارند ولی تفاوتی که در آنهاست این است که لنزهای سالانه را باید ۶ ماه پس از استفاده با قرص لنز شستشو داده تا تمامی میکروب های موجود در لنزهای سالانه از بین بروند تا شما بتوانید ۱ سال کامل از این لنزها استفاده کنید.

خرید لنز رنگی

لنزهای تماسی رنگی

لنزهای رنگی معمولی، لنزهایی هستند که هیچ نمره چشمی ندارند و تنها جنبه آرایشی و زیبایی دارند و فقط می توانند رنگ چشمان شما را به هر رنگی که می خواهید تغییر دهند، به این نوع لنزها، لنزهای رنگی Plano گفته می شوند.این لنزها دارای مدت مصرف روزانه ، فصلی و دائم (سالیانه) هستند و شما بایستی طبق اصول بهداشتی از آنها نگهداری کنید تا بتوانید دید کاملا واضح با رنگ چشم متفاوتی داشته باشید.

استفاده از لنز رنگی

دلیل اصلی این است که همه افراد دوست دارند لنزهای رنگی را تجربه کنند به این خاطر که باعث می شود چشمان شما به زیبایی، جلوه کند. با توجه به اینکه می توانید رنگ مو، رنگ ناخن و رنگ لب خود را متناسب با سبک و سلیقه خود تغییر دهید، چرا رنگ چشم خود را تغییر ندهید، به خصوص وقتی که انجام این کار کاملا بی خطر است. فقط لنزهای تماسی رنگی با تایید FDA (سازمان غذا و داروی امریکا) برای استفاده بی خطر هستند. متاسفانه بسیاری از ارائه دهندگان لنزهای تماسی رنگی وجود دارند که این مقررات ایمنی دقیق را رعایت نمی کنند و شما هرگز نباید از منبعی که به آن اعتماد ندارید خریداری کنید.

لنزهای تماسی تزئینی

اگر بخواهید شبیه به ستاره یا خواننده و یا بازیگر مورد علاقه خود باشید، یا ظاهری متفاوت برای هالووین داشته باشید، انتخاب تغییر نگاه چشمانتان با لنزهای رنگی تزئینی می تواند مناسب باشد.لنز تماسی تزئینی فقط ظاهر چشم شما را تغییر می دهند. آنها دید شما را درمان نمی کنند. این لنزها می توانند به طور موقت چشم های قهوه ای شما را به رنگ آبی تبدیل کند یا باعث شود چشمان شما مانند چشم گربه یا چشم خون آشام برای مراسم هلووین نمایش داده شود.

انواع مختلف لنزهای تماسی تزئینی:
 • لنزهای تماسی رنگی
 • لنزهای تماسی تئاتری
 • لنزهای تماسی هالووینی
 • لنزهای تماسی آرایشی

مراحل قراردادن لنزهای تماسی در چشم

مرحله 1 : دستان خود را با آب و صابون خوب بشویید، و با حوله بدون پرز خشک کنید.

مرحله 2 : اگر از لنز ۳۰ یا ۹۰ روزه استفاده می کنید، آن را با محلول لنز تماسی بشویید تا اثری از گرد و غبار یا خاک روی آن باقی نماند. اگر لنز یکبار مصرف استفاده می کنید، آن را پس از استفاده دور بیندازید.

مرحله 3 : لنز را بر روی نوک انگشت سبابه خود قرار دهید

مرحله 4 : پلک فوقانی را با دست دیگر خود نگه دارید تا دچار چشم پوشی نشوید.

مرحله 5 : با استفاده از انگشتان دست دیگر که لنز تماسی را روی آن قرار داده اید، پلک تحتانی را پایین بکشید.

مرحله 6 : پلک خود را به آرامی ببندید و یک لحظه چشمان خود را بسته نگه دارید.

مرحله 7 : چندین بار پلک بزنید تا لنز در مرکز چشم قرار بگیرد و سپس این روند را برای چشم دیگر تکرار کنید. اگر از لنز خود احساس ناراحتی می کنید، آن را بردارید و بررسی کنید که لنز صدمه ای ندیده باشد. اگر لنز آسیب دیده است، فورا آن را دور بیندازید، در غیر این صورت، با محلول بیشتری بشویید و دوباره استفاده کنید.

نکته مهم

رای جلوگیری از مخلوط نشدن لنزهای تماسی، توصیه می کنیم ابتدا از لنزهای مربوط به سمت راست چشم خود شروع کرده و یا خارج کنید.

نکات مهم در مورد خرید لنز چشم

همراهان عزیز دیالنزی، امروز می خوایم راجع به خرید لنزهای تماسی باهاتون صحبت کنیم، اینکه به چه نکته هایی باید توجه کنین و چطور بدونین که لنزی که خریدین مناسب شما هستش.

در درجه اولدر درجه اول ، برای اینکه بتونین لنزهای تماسی مناسب خودتون رو تهیه کنین بایستی پیش پزشک چشم برین و درخواست یک نسخه لنز تماسی کنین. اما به غیر از نسخه ای که برای لنزهای تماسیتون میگیرین باید لنز مناسب رو هم از پزشکتون بپرسین و سوال کنین چه لنزی با چه مشخصاتی، با چه برندی، با چه محتوای آبی و با چه متریالی برای من مناسبه؟! پزشک میتونه به شما بگه لنز مورد مناسب شما چیه که یک دید بسیار عالی و روشن رو بهتون میده.

لنزهای تماسی کلا، از چند مشخصات فنی و مشخصات کلی تشکیل شده اعم از، مشخصات فنی: مواد سازنده، فناوری به کار رفته، محتوای آب، رطوبت رسانی، قطر ضخامت، انحنا و… و مشخصات کلی از جمله کشور سازنده لنز، برند لنز و کمپانی لنز هستش که شما در خرید لنز باید به این نکته ها توجه داشته باشین تا لنزها براتون راحت تر باشن.

توصیه دوستانهما یه توصیه دوستانه براتون دارم اونم اینکه، دوستان عزیزم برای خرید لنزهای تماسی حتما حتما از فروشگاه و مجموعه های معتبر و بورس خرید کنین لذا ممکنه خرید لنز تو جاهای متفرقه مشکلاتی از جمله صدمات چشمی و عفونت چشمی براتون ایجاد کنه. پس حتما در ابتدا پیش پزشک برین و بعد از تهیه نسخه لنزهای تماسی مناسب چشمتون، به فروشگاه ها و مراکز معتبر لنز تماسی مراجعه کنین تا بتونین خرید مطمئن تری داشته باشین و از خطرات احتمالی جلوگیری کنین.

قیمت لنز طبی و قیمت لنز رنگی

قیمت لنزهای تماسی روزانه

لنزهای یکبار مصرف روزانه هستند و همانطور که از نامش پیداست، برای یک بار استفاده می شوند و در نهایت دور ریخته می شوند. این لنزها نیازی به تمیز کردن و ضدعفونی شدن ندارند و بسیار گران تر از لنزهای فصلی و سالانه بوده و دارای بازه قیمت از 250 هزار تومان تا 800 هزار تومان می باشد.

قیمت لنزهای تماسی فصلی

لنزهای ۳ ماهه هستند به این منظور که شما می توانید تا ۹۰ روز متوالی از آنها با رعایت نکات نگهداری و بهداشتی، استفاده کنید . لنزهای تماسی فصلی، دارای بازه قیمت از 100 هزار تومان تا 500 هزار تومان بوده و قیمتی بسیار مناسب برای مصرف کنندگان است.

قیمت لنزهای تماسی سالانه

لنزهای ۱۲ ماهه و یا ۱ ساله هستند، و شما می توانید ۱۲ ماه متوالی بر اساس اصول نگهداری، از آنها استفاده کنید.لنزهای دائم، دارای بازه قیمت از ۱۴۰ هزار تومان تا 650 هزار تومان می باشد.

قیمت لنزهای تماسی آستیگمات

لنزهای طبی آستیگماتیسم، جهت درمان بیماری های آستیگمات استفاده می شود و می تواند دید بسیار روشنی را به شما ارائه دهد. لنزهای آستیگماتیسم دارای مدت استفاده فصلی و سالانه هستند که شما می توانید ۳ ماه یا ۱۲ ماه کامل از آنها با رعایت اصول نگهداری، استفاده کنید. لنزهای آستیگمات فصلی دارای بازه قیمت از ۱۲۰ هزار تومان تا 500 هزار تومان است و لنزهای سالانه توریک از 120 هزار تومان تا 500 هزار تومان در بازار عرضه می شوند.

قیمت لنزهای تماسی هارد

لنزهای هارد، لنزهای سخت و سفت هستند که شامل لنزهای GP، هیبریدی یا ترکیبی و اسکلرال می شوند. این لنزها برای درمان بیماری های چشمی مانند، کراتوکونوس یا قوز قرنیه و بیماری هایی مشابه مناسب و ایده آل است. لنزهای تماسی هارد با این که لنزهای سختی هستند اما اکسیژن کافی را به چشم انتقال می دهند و می توانند برای چشمان خشک و حساس مناسب باشند.

لنزهای تماسی سخت دید واضح تری با شرایط خاص چشم ارائه می دهند. همچنین لنزهای تماسی سخت دو کانونی هم وجود دارند که برای بیماری های پیرچشمی مناسب است. در مورد لنزهای هارد باید بگوییم که ممکن است سازگاری با این لنزها نسبت به لنزهای تماسی نرم، طولانی تر شود. لنزهای تماس سخت ممکن است هنگام انجام فعالیت های بدنی شدید یا ورزش راحت تر از جای خود خارج شوند، اما برای حل این مشکل پیشنهاد ما به شما، استفاده از لنزهای تماسی هیبریدی یا ترکیبی است.

لنزهای هارد به دلیل کیفیت بالایی که دارد، از بازه قیمت 500 هزار تومان تا 1 میلیون و 150 هزار تومان بوده و مناسب برای کسانی است که از بیماری چشمی شدید رنج می برند. اغلب برای نمره های خاص لازم است که لنزهای متناسب با چشم شما ساخته شوند، در این صورت شما باید لنزهای خود را سفارش دهید که به این نوع عمل، لنزهای سفارشی گفته می شود و از قیمت های متغیری برخوردار می باشد.

قیمت لنزهای تماسی طبی رنگی

لنزهای تماسی طبی رنگی، علاوه بر ایجاد زیبایی و تغییر رنگ چشم می توانند در درمان بیماری چشمان شما، مانند نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم نقش بسزایی داشته باشند. لنزها طبی رنگی دارای نمره بندی متنوع هستند و شما می توانید علاوه بر زیبایی از جنبه درمانی آن هم استفاده کنید.لنزهای تماسی طبی رنگی دارای مدت زمان استفاده روزانه، فصلی و سالانه هستند. این لنزها دارای بازه قیمت از 200 هزار تومان تا 8۰۰ هزار تومان است.

پیشنهادهای ویژه دیالنز

فروش لنزهای طبی و رنگی با تخفیف ویژه

فروشگاه اینترنتی دیالنز

دیالنز بعنوان معتبرترین و تخصصی ترین فروشگاه اینترنتی در زمینه آموزش و فروش محصولات لنز چشمی ، از قبیل : لنز طبی ، لنز رنگی ، محلول لنز ( مایع لنز ) ، لنز پک و سایر لوازم جانبی لنز چشم ، 24 ساعته در 7 روز هفته آماده پاسخگویی به درخواست مشتریان میباشد

فروشگاه لنز طبی فروشگاه لنز رنگی

جدیدترین خواندنی های لنز چشم

علائم و درمان سکته چشمی

سکته چشمی یک وضعیت اورژانسی پزشکی است. این وضعیت زمانی رخ می دهد که خون رسانی به چشم دچار اختلال شود و سبب آسیب یا مرگ بافت آسیب دیده شود. اختلال در خونرسانی معمولا به دلیل ... ادامه

چگونه بینایی چشم خود را در خانه تست کنیم؟

تست های بینایی در منزل می توانند راه حل ساده و کاربردی برای معاینه چشم در منزل باشند. انجام تست های بینایی در منزل می تواند مزایای متعددی نسبت به معاینات معمول در مراکز پزش ... ادامه

چگونه حساسیت چشم به لنز رفع می شود؟

امروزه نیمی از افراد برای اصلاح بینایی به استفاده از لنز و عینک نیاز دارند. استفاده از لنز به جای عینک می تواند ظاهر معمولی را حفظ کند و راحتی را افزایش دهد. با این حال برخ ... ادامه

راز داشتن مژه های بلند

افراد معمولا سعی می کنند برای بلند تر نشان دادن مژه ها از چندین لایه ریمل یا مژه های مصنوعی استفاده کنند که می تواند به مژه ها آسیب بزند. با این حال مراقبت از مژه می تواند ... ادامه

فروشگاه لنزهای چشمی

فروشگاه دیالنز ، با بیش از 15 سال تجربه در امر آموزش و فروش لنزهای تماسی ( بصورت عمده ، تک ) بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد

1- هر چندوقت یکبار بایستی مایع لنز را تعویض نمود؟

پیشنهاد می کنیم مایع لنز خود را هر شب تعویض نمایید اما اگر برایتان مقدور نبود حتما هر 3 شب یکبار مایع لنز جالنزی را تعویض کنید.

2- آیا با وجود خشکی چشم می توان از لنز تماسی استفاده نمود؟

بله. به طور کلی خشکی چشم در نتیجه کمبود لایه آب بوجود می آید. لنزهای تماسی که دارای آبرسانی بالا هستند به دلیل آبدوست بودن مایع مخاط اشکی چشم را به مانند اسفنج می گیرند تا میزان آب موجود در آنها کم نشود، بنابراین استفاه از لنزهای سیلیکون هایدروژل که دارای آبرسانی پایین(زیر40%) و خاصیت آب گریز بودن (نیازی به تامین آب از مخاط اشکی چشم ندارند)، می توانند براحتی بروی چشم های خشک قرار بگیرند و گاها تسلی بخش چشمان خشک نیز خواهند بود

3- در چه صورت به چشم پزشک مراجعه کنیم؟

هنگامی که قصد تهیه لنز تماسی داریم می بایست برای گرفتن نمره چشم نزد چشم پزشک برویم. همچنین هر ساله بدلیل تغییرات نمره چشم و یا در مواقعی خاص که واکنش های غیر طبیعی مانند سوزش، خارش، تورم قرنیه ویا عفونت(درد یا قرمزی غیر طبیعی) رخ داد، سریعا به چشم پزشک مراجعه نمایید

4- دلیل قرمزی چشم ها بعد از استفاده از لنز چیست؟

معمولا این عارضه در اثر عدم رعایت موارد بهداشتی لنز و یا مایع لنز نامناسب رخ می دهد. همچنین استفاده از لنز برای مدت طولانی(حدود 12 ساعت) می تواند عامل دیگری در قرمزی چشم باشد.

5- مدتی ایست با لنز خود تار میبینم ، مشکل چیست؟

مهم ترین دلیل تاری دید با لنز، ایجاد رسوب بروی سطح لنز است. وجود پروتئین و چربی های موجود در مایع مخاط اشکی چشم و همچنین رسوبات ناشی از گذاشتن و برداشتن لنز با دست های آلوده مهم ترین علل ایجاد رسوبات بروی سطح لنز می باشند.

6- چه کسانی نمی تواند از لنز تماسی استفاده کنند؟

افرادی که دچار بیماری های چشمی مانند بلفاریت، گل مژه و آب سیاه و یا خشکی چشم شدید، عفونت های شدید، قرمزی ، چسبندگی پلک ها و درد و تورم هستند، به هیچ عنوان نباید از لنزهای تماسی حتی با بهترین کیفیت استفاده کنند. همچنین کسانی که توانایی نگهداری و یا استفاده از ابزار های لازم در جهت مراقبت و سلامت چشم را ندارند و یا در محیط های کاری بسیار آلوده و غبار آلود هستند، نیز نمیتوانند از لنز های تماسی استفاده کنند.

7- آیا در استخر و حمام می توان از لنز اسنفاده کرد؟

خیر. چون احتمال وجود عوامل میکروبی در آب وجود دارد بایستی از انجام این عمل حتی برای مدت کوتاه خودداری نمایید.

8- آیا می توان از لنز شخص دیگری استفاده کرد؟

هرگز حتی در مواقع خاص و در هر زمان، از لنزهاي ديگران استفاده نکنيد و حتی لنزهاي خود را به کسي قرض ندهيد. زیرا لنز هر شخص فقط به چشمان او عادت کرده و در صورت استفاده شخص دیگری از لنز امکان بروز عفونت های شدید چشمی ایجاد خواهد شد.

9- چگونه پشت و رو بودن لنز را تشخیص دهیم؟

کسانی که استفاده از لنزهای تماسی را به تازگی شروع کرده اند ممکن آن را پشت و رو در چشم بزارند و تشخیص صحیح بودن لنز برایشان کمی دشوار است. در این صورت این افراد پس از گذشت چند دقیقه دچار چشم درد شدید خواهند شد.
بهترین راهکار جهت تشخیص صحیح قرار دادن لنز در چشم این است که لنز را روی نوک انگشتان خود بگذارید و سپس به شکل آن نگاه کنید اگر مطابق شکل به مانند یک نیم کره بود، درست است، اما اگر لبه های آن ناصاف بود، یعنی لنز شما پشت و رو است.

10- آیا از روی نمره عینک می توان لنز سفارش داد؟

بله. با استفاده از دستگاه تشخیص نمره عینک می توان نمره چشم را درآورد و با کمک جدول تبدیل نمره عینک به لنز، این کار را انجام داد

11- در چه سنی می توان از لنز استفاده نمود؟

اگر قصد خرید لنز طبی دارید باید بدانید حداقل سن استفاده از لنزهای طبی 13 سال می باشد. اما اگر خواهان استفاده از لنزهای رنگی هستید باید بدانید که این لنزها بدلیل وجود یک لایه رنگی برروی لنز، اکسیژن رسانی پایین تری را دارا هستند و حداقل سنی که می توان از این دسته از لنزها استفاده کرد 18 سال می باشد.

12- لنز رنگی طبی معمولا تا چه شماره ای موجود میباشد؟

اکثر لنزهای رنگی که در ایران با مجوز رسمی وارد می شوند دارای نوع طبی هم هستند.اکثر این لنزها تا شماره منفی 6 و گاهی تا شماره منفی 10 در ایران موجود است.برای شماره های بالاتر نیز بعضی از شرکتها سفارش قبول می کنند.
*نکته: در مورد لنز های طبی ساده و بی رنگ برای افراد نزدیک بین تا شماره 25- و برای افراد دوربین تا شماره 25+ میباشد
همچنین در مورد لنز های آستیگمات نیز نمرات به صورت خاص معرفی میشوند و بازه های مختلفی دارند.

13- تفاوت لنز هایدروژل با سیلیکون هایدروژل در چیست؟

در لنزهای هایدروژل مشکل اصلی آبدوست بودن لنز می باشد و فردی که از این دسته لنزها استفاده می کند گاها دچار خشکی می شود. اما لنز سیلیکون هایدروژل دارای محیطی کاملا آب گریز می باشد و به هیچ عنوان فرد دچار خشکی چشم نمی شود، همچنین درصد عبور اکسیژن در این لنزها بسیار بالاست و کاملا نرم می باشد و در نتیجه فرد احساس کاملا راحتی خواهد داشت.

14- لنز رنگی مارک خوب کدام است؟

بسیاری از عزیزان از ما می پرسند که لنز رنگی مارک خوب کدام است،برای کسانی که به دنبال لنز رنگی خوب هستند پیشنهاد میکنم به برند لنز و کمپانی سازنده لنز بسیار دقت کنند. لنزهای رنگی اروپایی و لنزهای رنگی امریکایی به دلیل نظارت شدید سازمان FDA در اروپا امریکا برای ساخت لنز استاندارد های بالایی را رعایت می کنند.
همچنین یک لنز رنگی مناسب میبایست شرایط زیر را ذاشته باشد

 1. رنگ بندی متنوع
 2. پوشش دهی بالا
 3. کیفیت مناسب و آبرسانی خوب
 4. ضخامت و نازکی لنز

*با توجه به شرایط فوق ، لنزهایی رنگی که کیفیت متناسب را دارا میباشند ، میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
 1. لنز رنگی و طبی رنگی ایراپتیکس کالر
 2. لنز رنگی و طبی رنگی فرشلوک
 3. لنز رنگی و طبی رنگی سولکو
 4. لنز رنگی و طبی رنگی آیسکالر
 5. لنز رنگی و طبی رنگی سافلنز

15- درصد آب لنز چه تاثیری بروی خشکی چشم دارد؟

لنزهای تماسی بر اساس برندهای مختلف دارای مقداری آب متفاوتی در خود می باشند و اگر سطح آب آنها از میزان مشخصی کمتر شود از اطراف خود آب از دست رفته را تامین می کنند. کسانی که خشکی چشم دارند بایستی از لنزهایی با آبرسانی کمتر از 40 درصد استفده کنند زیرا اگر این مقدار بالاتر باشد(به عنوان مثال 55%) هنگامی که لنز را در چشم خود می گذارند سریع تر سطح آب آنها تبخیر شده و به مانند اسفنج شروع به تامین آب از دست رفته از مایع اشکی چشم می کنند و در نتیجه فرد دچار خشکی چشم شدیدتری می شود

16- علت چسبندگی لنزهای طبی و رنگی به چشم چیست؟

عامل بسیار مهم در چسبندگی لنز، فاسد شدن محلول شستشوی آن است. اغلب استفاده کنندگان لنز و حتی فروشندگان به این نکته توجه ندارند که از زمان باز شدن هر نوع محلول شستشوی لنز، تنها شش ماه می توان از آن محلول استفاده نمود. این موضوع به سایز محلول خریداری شده بستگی نداشته و در مورد تمامی محلول های شستشوی لنز صادق است.لازم به ذکر است خیس بودن دست ها نیز موجب چسبندگی لنزها میشوند