آیا محلول لنزهای تماسی یکسان است؟

آیا محلول لنزهای تماسی یکسان است؟

آیا محلول لنزهای تماسی یکسان است؟

خیر. به عنوان مثال، شما وارد یک فروشگاه می شوید و یک محلول معمولی در کنار محلول برند می بینید. هر دو جعبه مشابه هم طراحی شده اند. بنابراین، نام تجاری یکی از ترکیبات به روز شده در مقابل محلول معمولی که ترکیبات قدیمی دارد را انتخاب می کنید.

چرا محلول با نام تجاری معتبر مهم است؟

از آنجا که مواد و فناوری لنزهای تماسی در حال به روزرسانی و نوسازی هستند، به مواد خاصی در محلول های لنز تماسی نیاز دارید که به حفظ ویژگی های اصلی لنز تماسی کمک می کند. محلول های حاوی مواد قدیمی تر ممکن است به پیشرفت فناوری جدیدتر لنزهای تماسی کمک نکند. بدتر این که ممکن است حتی آن را معکوس کرده و باعث عواقب ناخواسته ای از قبیل خشکی چشم، بی ثباتی لنز، کاهش انتقال اکسیژن و غیره شود، ممکن است پزشک چشم شما به دلیل اینکه خشکی و ناراحتی را گزارش کرده اید لنز تماسی عالی به شما داده باشد، اما شما آن را با یک محلول قدیمی تر خراب کرده اید.

همچنین مواردی که با محلول های مربوط به نام تجاری همراه هستند نیز باید در کنار هم جفت شوند. برخی از محلول ها با مارک های خاص دارای فناوری های اختصاصی هستند که در دیوار محفظه لنز قرار گرفته اند. بنابراین، هنگامی که محلول با جالنزی در تماس است، نیروهای آن برای کمک به تمیز کردن و آبرسانی لنزهای تماسی ترکیب می شوند.

بعضی از بیماران با تکنیک خوب عمل می کنند. برخی از آنها به دلیل داشتن عناصر اصلی کلیدی به نام های تجاری نیاز دارند. برخی می توانند هر دو را انجام دهند. اگر متوجه شدید لنزهای شما در حال پوسیدگی و خشک شدن است و شما همان مارک را استفاده کرده اید، ممکن است محلول جدید لنز تماسی شما مقصر باشد. پس در نتیجه لنزها و محلول خود را به پزشک خود نشان داده تا توصیه جدیدی به شما بکند.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *