بهترین لنزهای رنگی برای خشکی چشم

بهترین لنزهای رنگی برای خشکی چشم

بهترین لنزهای رنگی برای خشکی چشم

لنزهای تماسی معمولاً باعث می شوند که چشم شما خشک نشود زیرا چشم ها را از اکسیژن خود محروم می کند. افرادی که مبتلا به سندرم خشکی چشم هستند، لنزهای تماسی را تشدید کننده خشکی می دانند. این ناراحتی معمولاً با خشکی، مشکل در پلک زدن، خارش، التهاب و ناتوانی قرنیه در نگه داشتن لنزهای تماسی مشخص می شود. در نتیجه ممکن است ساییدگی و زخم قرنیه ایجاد شود. خوشبختانه گزینه های مختلفی با لنزهای تماسی برای خشکی چشم وجود دارد. امروز، لنزهای تماسی راحت تر از همیشه هستند و پیشرفت آن همچنان ادامه دارد.

امروزه، لنزهای تماسی رنگی با مواد پلی تقریباً آبگریز سازگار با زیست محیط ساخته شده اند که چشم را هیدراته نگه می دارد. این لنزهای تماسی دایره ای نرم، بهتر از لنزهای تماسی سفت و سخت است، با این حال آنها اکسیژن را تا حدی انسداد می دهند که ممکن است تحمل لنزها را برای بیماران دارای خشکی شدید چشم دردناک کند.

از طرف دیگر لنزهای رنگی هایدروژل سیلیکون برای افرادی که با چشمان خشک می جنگند بهترین لنزهای تماسی رنگی محسوب می شوند. آنها برای ساعات طولانی سایش، عالی هستند و می توانند به مدت ۳۰ روز مستقیم در چشم ها باقی بمانند. لنزهای هایدروژل سیلیکون اجازه می دهند اکسیژن بیشتری وارد قرنیه شما شود که آنها را به بهترین شرط بندی برای افرادی که دارای خشکی چشم هستند، تبدیل می کند.

بهترین لنزهای رنگی برای خشکی چشم

مزایای لنزهای تماسی رنگی سیلیکون هایدروژل

تجمع پروتئین را محدود می کند و باعث می شود آنها برای سایش طولانی مدت ایمن نباشند.

قابلیت مرطوب شدن ۲ برابر بیشتر از لنزهای تماسی نرم است

انتقال اکسیژن زیاد، احتمال کمتری دارد باعث ساییدگی قرنیه شود

محتوای آب چه نقشی دارد؟

لنزهای تماسی نرم از پلاستیک محتوای آب ساخته شده اند که مقداری آب را در خود نگه می دارند تا مرطوب و انعطاف پذیر باقی بمانند. اگرچه لنزهای تماسی با درصد بالایی آب، نرم تر و راحت برای استفاده هستند، اما سریعتر خشک می شوند. لنزهای تماسی نرم در سطح مختلف درصد آب از ۳۸٪ تا ۷۵٪ در دسترس هستند. آنها اکسیژن را تا ۵ برابر بیشتر از اکسیژن نسبت به لنزهای چند لایه معمولی منتقل می کنند.

در نهایت، لنزهای رنگی هایدروژل سیلیکون یا لنزهای تماسی سیلیکون نرم، نفوذپذیری اکسیژن بالاتری را نسبت به لنزهای تماسی رنگی معمولی که از ماده پلی مایعون ساخته شده است، ارائه می دهند. با استفاده از لنزهای هایدروژل سیلیکون، می توانید اطمینان داشته باشید که چشمان شما آنها را احساس نخواهد کرد و در طول روز چشم های شما احساس راحتی می کند.

administrator

مقالات مرتبط

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *