تاثیر سیگار بر روی لنزهای تماسی

تاثیر سیگار بر روی لنزهای تماسی

تاثیر سیگار بر روی لنزهای تماسی

بیشتر افرادی که سیگار می کشند با درک تأثیرات منفی آن بر سلامتی آنها این کار را می کنند. با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند که سیگار کشیدن چه میزان آسیب می تواند به چشم آنها وارد کند. دکتر جان لاهر، مدیر پزشکی مراقبت از بینایی می گوید: استعمال سیگار به روش های مختلفی می تواند به چشم فرد آسیب برساند.

چگونه دود روی چشم تأثیر می گذارد؟

لاهر گفت: سیگار کشیدن در بسیاری از سطوح ناسالم و سلامت شخص را به خطر می اندازد. با این وجود، افراد نمی دانند که چقدر می تواند به چشمانشان آسیب برساند و چشم های خود را تحریک کنند.

فردی که سیگار می کشد در مقایسه با افراد غیر سیگاری احتمال ابتلا به آب مروارید را دو برابر می کند. آب مروارید، علت اصلی نابینایی است. طبق بررسی های صورت گرفته، بیش از ۵۰ درصد از افراد مبتلا به آب مروارید هستند و تا سن ۸۰ سالگی آب مروارید را درمان می کنند.

سیگار کشیدن و کاهش بینایی

دژنراسیون ماکولا وابسته به سن، شکسته شدن مرکز شبکیه، علت اصلی کاهش بینایی در افراد ۶۵ ساله و مسن تر است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که افراد سیگاری احتمال ابتلا به بیماری چشمی خود را به سه برابر افزایش می دهند. مرکز شبکیه مسئول بینایی شدید و دیدنی یک فرد است که برای دیدن در حین کارهای روزمره مانند رانندگی و خواندن بسیار مهم است.

سیگار کشیدن و لنزهای تماسی شما

اگرچه استعمال سیگار برای هر کسی مضر است، در صورت استفاده از لنزهای تماسی و سیگار کشیدن، خطرات خاصی افزایش می یابد. هنگامی که فرد سیگاری می کشد، اشک طبیعی، دیگر نمی تواند از دود و تماس هایی که چشم را پوشانده است مرتفع شود. چشم ها به سرعت قرمز، خشک و خراشیده می شوند. افراد سیگاری دو برابر بیشتر از خشکی چشم رنج می برند و خشکی چشم می تواند منجر به زخم قرنیه شود که در نهایت منجر به کوری می شود.

در نهایت، افراد سیگاری بیشتر در معرض بیماری های چشمی قرار می گیرند. پیشنهاد ما این است که اگر سیگار می کشید حتما هر چندوقت یکبار به پزشک چشم خود مراجعه کرده و به توصیه های او توجه کنید تا بتوانید از آسیب های چشمی جلوگیری کنید.

administrator

مقالات مرتبط

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *