تفاوت لنزهای تماسی روزانه و ماهانه

تفاوت لنزهای تماسی روزانه و ماهانه

تفاوت لنزهای تماسی روزانه و ماهانه

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در بهداشت لنزهایتان کوتاهی می کنید و به بزاق یا آب متوسل می شوید، لنزهای تماسی روزانه ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد.

لنزهای تماسی روزانه

اگر نمیتوانید در مورد لنزهای تماسی نکات نگهداری و مراقبت از لنز را رعایت کنید، لنزهای تماسی روزانه برای شما بهتر است. زیرا لنزهای تماسی روزانه یک انتخاب راحت است، به دلیل اینکه به ضدعفونی کردن نیاز ندارد. وقتی روزانه از آن استفاده می کنید می توانید در پایان روز آن را دور بریزید.

تفاوت لنزهای تماسی روزانه و ماهانه

لنزهای تماسی ماهانه

با توجه به گران بودن لنزهای تماسی روزانه، اگر در پایان روز آنها را به بیرون می اندازید و یک جفت لنز جدید را باز می کنید، ممکن است لنزهای تماسی ماهانه انتخاب بهتری برای شما باشد. می توانید از لنزهای تماسی ماهانه بر خلاف لنزهای روزانه، به مدت یک ماه یا ۳۰ روز استفاده کنید. قابل ذکر است که قبل از خواب حتما لنزهای خود را از چشمتان بردارید و آنها را در محلول مخصوص لنز در جا لنزی قرار دهید. بنابراین تمیز کردن روزانه لنزهای تماسی ماهانه بسیار ضروری است.

تفاوت لنزهای تماسی روزانه و ماهانه

عوامل زیر نقش مهمی در بحث لنزهای تماسی روزانه دارند. این موضوعی است که می توانید با پزشک چشم خود درمیان بگذارید، زیرا می تواند شما را در تصمیم گیری بهتر راهنمایی کند.

لنزهای تماسی روزانه بهتر است یا ماهانه؟ جواب هم می تواند مثبت باشد هم منفی

جواب مثبت به دلیل این که حتی اگر به طور مرتب لنزهای خود را ضدعفونی کنید، باز هم ۱۰۰درصد باکتری ها و میکروب های آن از بین نمی رود. از آنجا که لنز تماسی روزانه هر روز دور ریخته می شوند، دیگر نیازی به نگرانی در مورد ایجاد عفونت در چشم نخواهید داشت. بیشترین میزان رطوبت در آب و هوا باعث می شود که لنزهای روزانه برای افرادی که دارای چشم های حساس هستند، ایده آل باشد. رطوبت اضافی باعث می شود که لنزها در طول روز راحت روی چشم شما باقی بمانند.

جواب منفی به این دلیل که لنزهای تماسی روزانه می توانند گران تر باشند، اما برای استریل کردن و نگهداری از آنها دیگر نیازی به خرید محلول تمیزکننده نیست. بایستی بدانید که لنزهای تماسی روزانه به طور معمول بسیار نازک هستند، مواد ساخته شده در آنها بسیار نرم بوده و احتمال پارگی این لنزها بسیار زیاد است و باید در هنگام برداشتن و گذاشتن آنها چه در چشم و چه در جا لنزی توجه داشته باشید که آسیب نبیند.

در نهایت چنان چه تصمیم گرفتید از لنزهای تماسی ماهانه استفاده کنید بایستی حتما در پایان روز آنها را از چشم خود بردارید و با محلول مخصوص لنز تماسی آنها را ضدعفونی کرده و در جالنزی مخصوص لنز نگهداری کنید. اگر شما به نکات بهداشتی لنزهای تماسیتان توجهی نکنید باعث می شود در هنگام استفاده مجدد از لنز چشمانتان موجب عفونت چشم شود.

administrator

مقالات مرتبط

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *