جلوگیری از مشکلات چشم در تابستان

جلوگیری از مشکلات چشم در تابستان

جلوگیری از مشکلات چشم در تابستان

گرمای سوزان تابستان، کم آبی بدن، پوست چرب، پوست تیره اینها از مشکلات عمده هستند که بر بسیاری از افراد در فصل تابستان تاثیر می گذارد. با این حال، آلرژی چشم، ورم ملتحمه و خشکی چشم نیز مشکلاتی است که مردم در تابستان بیشتر به آن دچار می شوند. بنابراین، این اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از مشکلات چشمی در تابستان انجام دهید.

چگونه از گل مژه جلوگیری کنیم

یکی از عوامل اصلی به وجود آمدن گل مژه، تجمع سلول های مرده و میکروب هاست که باعث به وجود آمدن باکتری می شود. با حفظ بهداشت پلک از گل مژه می توان جلوگیری کرد. به آرامی پوسته پوسته های پلک را مالش داده تا از سلول های مرده خلاص شوید. اجتناب از لوازم آرایشی منقضی شده، حوله کثیف و دست آلوده از مهم ترین عوامل در به وجود آمردن گل مژه است.

چگونه از ورم ملتحمه جلوگیری کنیم

امتناع از دست زدن به درب دستگیره و سپس زدن دست ها به چشم

امتناع از حوله، بالش، ملافه و لوازم آرایش مشترک

استفاده نکردن از لوازم آرایش چشم مشترک

اجتناب از عواملی که باعث عفونت چشم می شود

اگر چشمتان آغشته به میکروب شده، فعلا از لنز تماسی استفاده نکنید و به استخر هم نروید.

جلوگیری از خشکی چشم

خارش از مهم ترین علائم خشکی چشم است. عینک آفتابی برای افرادی که مستعد ابتلا به خشکی چشم هستند توصیه میشود، چرا که از ورود گرد و غبار و باد به چشم جلوگیری می کند. عینک آفتابی با کیفیت خوب، که از UV محافظت می کند را انتخاب کنید.

کارشناسان پزشکی توصیه می کنند که افراد مبتلا به درد چشم باید یک رژیم غذایی غنی از اسید های چرب امگا۳ را برای جلوگیری از خشکی چشم استفاده کنند.

مصرف ویتامین A، که عمدتا در شیر، بادام،سبزیجات برگ سبز و شیر یافت می شود. برای جلوگیری از خشکی چشم مفید است.

جلوگیری از آلرژی های چشم

علائم آلرژی چشم، قرمزی چشم، خارش، سوزش و چشمان پف کرده است، آلرژی چشم می تواند به علت گرد و غبار، محصولات آرایش، دود و گرده چمن، درختان و… به وجود آید.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *