راهنمایی رانندگی و بینایی

راهنمایی رانندگی و بینایی

راهنمایی رانندگی و بینایی

غالباً، ما این اشتباه را مرتکب می شویم که مرتباً باید چشمان خود را بررسی کنیم و میزان اهمیت آن را دست کم نگیریم، تا اطمینان حاصل کنیم که دید ما برای رانندگی ایمن کافی است. ما یک راهنمای مفید ایجاد کرده ایم و به انواع سؤالات مربوط به استاندارد بینایی مورد نیاز برای رانندگی پاسخ داده ایم.

چه استاندارد بینایی برای رانندگی لازم است؟

برای برآورده کردن حداقل نیاز قانونی بینایی، رانندگان می توانند پلاک شماره خودرو را از ۲۰ متر دورتر (با عینک یا لنزهای تماسی در صورت لزوم) بخوانند.
پیش بینی می شود که رانندگان خودرو از دید کافی برخوردار باشند، در حالی که کامیون ها و رانندگان اتوبوس برای رعایت چگونگی دید خوب، نیازهای دید دقیق تری را برآورده می کنند.

تست بینایی برای رانندگی چیست؟

در طول تست رانندگی عملی، از شما خواسته می شود که به درستی یک صفحه شماره را در وسیله نقلیه پارک شده بخوانید. اگر در هنگام تست رانندگی تست بینایی را شکست دهید، به DVLA اطلاع داده می شود و مجوز شما لغو می شود.

رانندگان کامیون و اتوبوس هنگام درخواست ابتدا باید از نظر پزشکی و بینایی استفاده کنند. سپس هر پنج سال از سن ۴۵ سالگی و هر سال از ۶۰ سالگی.

کدام شرایط پزشکی را باید برای DVLA اعلام کنید؟

اگر نیاز به عینک یا لنزهای تماسی دارید باید هر بار که رانندگی می کنید آنها را بگذارید. در صورت نزدیک بینی، دوربینی یا کور رنگی نیازی به اطلاع DVLA نیست.

شرایط پزشکی که باید به DVLA اعلام کنید، شامل مشکلی است که بر بینایی شما تأثیر می گذارد، مانند دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD)، آب مروارید، گلوکوم و رتینوپاتی دیابتی.

این شرایط معمول باعث کاهش بینایی، شب کوری، بینایی تحریف شده و تاری می شود که تأثیر منفی بر رانندگی شما خواهد گذاشت.

لطفاً توجه داشته باشید: اگر بدون رعایت استانداردهای بینایی برای رانندگی، رانندگی کنید، می توانید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرید.

چگونه دید خود را بررسی کنیم؟

می توانید با خواندن یک صفحه شماره ای از ۲۰ متر فاصله یا با انجام آزمایش چشم خود را بررسی کنید.

به طور کلی، توصیه می شود در صورت توصیه پزشک معالج، هر دو سال یکبار و بیشتر، تست شود. اپتومتریست شما می تواند در صورت داشتن دید کافی از بینایی به شما بگوید و بینایی خود را روی نمودار اسنلن آزمایش کنید. این از حروف بزرگ در ردیف ها تشکیل شده است، که به اندازه خود نزولی و برای اندازه گیری میزان دید تیز شما استفاده می شود.

اگر احساس کنم دید من برای رانندگی بدتر می شود چه کاری باید انجام دهم؟

اگر احساس می کنید بینایی شما رو به وخامت است، باید به پزشک معالج خود مراجعه کرده و در اسرع وقت آزمایش چشم انجام دهید، که به شما خواهد گفت که آیا نیاز به تجویز نسخه جدید دارید، به یک متخصص چشم مراجعه کرده یا اگر شرایط بد شدید دارید، باید به DVLA اعلام شود.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *