سوالات متداول لنزهای تماسی رنگی

سوالات متداول لنزهای تماسی رنگی

سوالات متداول لنزهای تماسی رنگی

چیزهایی که باید در مورد لنزهای تماسی رنگی بدانید

به لنزهای تماسی رنگی علاقه دارید؟ شما چه آنها را برای یک مناسبت خاص در ذهن داشته باشید و چه برای استفاده روزانه، ابتدا برای معاینه چشم باید به یک کلینیک چشم مراجعه کنید.
حتی اگر بینایی شما ۲۰/۲۰ باشد، هنوز هم برای خرید لنزهای تماسی به نسخه نیاز دارید. از آنجا که لنزهای تماسی یک وسیله پزشکی محسوب می شوند و در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، خطرات احتمالی برای سلامتی را به همراه دارد، براساس قانون، فروشندگان می توانند لنزها را فقط به آنهایی که نسخه معتبر از اپتومتریست دارند، بفروشند.

چه مشکلی در معاینه چشم برای لنزهای تماسی رنگی وجود دارد؟

اولین قدم در هر معاینه چشم، بررسی بینایی و سلامت کلی چشم است. در صورت لزوم، یک نسخه برای درمان هرگونه مشکلی که در دیدن دارید تعیین می شود. اگر به نظر می رسد چشمان شما به طور کلی سالم است، مرحله بعدی، امتحان ارزیابی دقیق اندازه گیری لنزهای تماسی برای چشم شما خواهد بود. مرحله آخر، امتحان ارزیابی اینکه چه نوع مارکی برای شما بهتر خواهد بود و سپس آنها را امتحان کنید. اپتومتریست به شما اطمینان خواهد داد که شما می دانید چگونه لنزهای تماسی خود را بگذارید، بردارید و از آن مراقبت کنید تا به خود آسیب نرسانید.

انواع لنزهای تماسی رنگی

لنزهای تماسی رنگی در مجموعه متنوعی از رنگ ها قرار دارند که برخی از آنها رنگ های مات و برخی دیگر با ظرافت تر و باریک تر و شفاف تر طراحی شده اند و شبیه به رنگدانه های طبیعی چشم هستند. سایه های خاکستری، آبی، سبز، قهوه ای و حتی بنفش از جمله لنزهای تماسی رنگی است. می توانید فقط یک رنگ را انتخاب کنید یا بسته ای را انتخاب کنید که طیف کاملی را شامل شود.

سوالات متداول لنزهای تماسی رنگی

از کجا می توان لنزهای تماسی رنگی خریداری کرد؟

همیشه فروشندگان لنز تماسی را انتخاب کنید که نیاز به نسخه دارند و از گرفتن لنزهای تماسی رنگی از فروشگاه های جدید، بازارهای کک، سالن ها و فروشگاه های لباس خودداری کنید. مراجعه به این مکان ها اشتباه بوده و به طور بالقوه می تواند به چشم شما آسیب برساند. علاوه بر این، لنزهای دایره ای، که به عنوان لنزهای تزئینی شناخته می شوند، برای استفاده ایمن در نظر گرفته نمی شوند و باید از استفاده آن خودداری کرد.

در آخر، چنان چه قصد دارید از لنزهای تماسی رنگی برای مراسم های خاص یا به طور روزمره استفاده کنید، بایستی ابتدا یا به پزشک چشم یا از کارشناسان مجرب ما مشورت بگیرید تا در هنگام استفاده از لنز تماسی دچار مشکل و عفونت های چشمی نشوید و از استفاده لنز تماسی رنگی خود لذت ببرید.

administrator

مقالات مرتبط

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *