عینک جایگزین لنز در افراد مسن

عینک جایگزین لنز در افراد مسن

عینک جایگزین لنز در افراد مسن

طبق روزهای گذشته هنگام پیاده روی، یک روز به یک خانم دوست داشتنی برخورد کردم که از یک عینک عجیب و باور نکردنی استفاده میکرد. به نظر می رسید او برای اوایل دهه ۵۰ یا اواسط دهه ۵۰ باشد. من درباره اینکه چقدر عاشق عینک او هستم، اظهار داشت که این عینک ها جدید هستند. او همچنین به من گفت که عادت داشت از لنزهای تماسی برای درمان بینایی خود استفاده کند، اما وقتی پا به سن ۵۰ سالگی گذاشته است تصمیم گرفته از عینک به جای لنز استفاده کند. من فکر کردم این یک ایده جالب است و برخی تحقیقات را در مورد تصمیم خود انجام داده است، فهمیدم که او در این تصمیم تنها نبوده و بسیاری از افراد بالای ۴۵ سال به جای لنزهای تماسی از عینک استفاده می کنند.

طبق بررسی ها، هنوز هم تعداد زیادی از افراد بالای ۴۵ سال هر روز صبح لنزهای تماسی را داخل چشمان خود می گذارند. در اینجا چند دلیل وجود دارد که برخی حدس می زنند افراد مسن به عینک باز می گردند:

پیرچشمی

یکی از بزرگترین دلایل ممکن است این باشد که افراد بالای ۴۵ سال مبتلا به پیرچشمی شده باشند. در بسیاری از موارد، پس از این سن، مصرف کنندگان لنزهای تماسی ممکن است هنوز به بعضی عینک های طبی نیاز داشته باشند یا ممکن است نیاز به لنزهای تماسی دو کانونی یا چند کانونی داشته باشند.

عینک راحت تر است

افراد در این گروه سنی معمولاً نگران بینایی خود هستند، این افراد بیشتر نگران مراقبت از لنزهای تماسی می باشند. فکر کردن در مورد سفارش مجدد لنزهای تماسی، نگهداری آنها به طور صحیح، یا حتی صرف وقت برای گذاشتن و برداشتن لنزها از چشم، ممکن است آنها را خسته کنند و تصمیم به استفاده از عینک به جای لنزهای تماسی بگیرند.

خطر عفونت چشم

برخی فکر می کنند افراد مسن به دلیل خطر عفونت، عینک را ترجیح می دهند. با بالا رفتن سن، انجام دادن مسائل بهداشتی لنز تماسی ممکن است گاهی دشوارتر شود. هیچ کس دردسر عفونت چشم را دوست ندارد، اما بسیاری از افراد بیش از ۴۵ سال معتقدند، با مراقبت های درست و به موقع لنزهای تماسی می توانند از خطر عفونت چشم جلوگیری کنند.

عینک ظاهر را برجسته می کند

من متوجه شدم که بعضی اوقات از عمد دوست دارم به جای لنزهای تماسی از عینک استفاده کنم، زیرا باعث می شود احساس برجسته بودن و جوانی کنم. آنها عیب های زیر چشم من را پنهان می کنند و می توانند به من کمک کنند تا ظاهری جوان تر داشته باشم.

در نهایت، من هنوز آماده نیستم که لنزهای تماسی خودم را کنار بگذارم، اما این را می دانم که همیشه با تمیز نگه داشتن عینکم می توانم آنها را در کنار خود داشته باشم تا در مواقعی که لنزهای تماسیم دچار مشکل یا عفونت شد، از عینک استفاده کنم.

administrator

مقالات مرتبط

3 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *