عینک ray-ban

عینک ray-ban

عینک ray-ban

ری-بان یک برند عینک آفتابی و امریکایی است که در سال ۱۹۳۶ توسط شرکت امریکایی بوش اند لومب در منچستر، نیویورک تأسیس شد. این برند به دلیل خطوط عینک آفتابی Wayfarer و Aviator شناخته شده و در سال ۱۹۹۹، Bausch & Lomb این مارک را به قیمت ۶۴۰ میلیون دلار به کنگلومرا عینک ایتالیایی ، Luxottica Group فروخت.

در سال ۱۹۲۹، سرهنگ جان ماکوئل سپاه هوایی ارتش امریکا با بوش اند لومب، تولید کننده تجهیزات پزشکی واقع در منچستر، نیویورک، برای ایجاد عینک های آفتابی مخصوص حمل و نقل هوایی فعالیت کرد که باعث شد خلبانان در رنگ های آبی و سفید اشتباه کنند. به طور خاص، مک کریت نگران چگونگی مه زدن وسایل نقلیه خلبانان بود و باعث کاهش دید در ارتفاعات می شد.

نمونه اولیه ساخته شده در سال ۱۹۳۶ که معروف به آنتی خیره کننده بود، دارای قاب های پلاستیکی و لنزهای سبز بودند که می تواند بدون چشم انداز دید شفاف خود را از بین ببرد. عینک آفتابی سال بعد مجددا با قاب فلزی ساخته شد و به عنوان ری-بان آویاتور ثبت و اختراع شد.

امروزه، ری-بان از درون کنگره بین المللی عینک Luxottica در میلان، ایتالیا فعالیت می کند. Luxottica همچنین صاحب چندین مارک مشهور دیگر مانند ، Persol ،Oliver People ،Arnette و Prada Eyewear و همچنین خرده فروشان LensCrafters ،Sunglass Hut و Pearl Vision در میان دیگران است. با لطف چنین پشتوانه محکم، Ray-Ban قادر است انواع گسترده ای از عینک آفتابی شیک را نسبت به گذشته ارائه دهد، از جمله ده ها مدل برای آقایان و خانم ها و گزینه های رنگ و مواد کافی برای ایجاد جذابیت شما.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *