لنزها در اتاق سونا و بخار

لنزها در اتاق سونا و بخار

لنزها در اتاق سونا و بخار

سونا و اتاق بخار باعث آرامش و فواید بیشماری برای سلامتی می شوند، چه بخشی از زندگی شما باشند و چه احساس تفریحی گاه و بیگاه. اما اگر به تصحیح بینایی نیاز دارید، ممکن است تعجب کنید که آیا استفاده از لنزهای تماسی خود در سونا یا اتاق بخار ایمن است یا خیر.

پاسخ کوتاه تولید کنندگان لنزهای تماسی و بینایی این است که بدون آنها امن تر است. گرمای شدید سونا و اتاق بخار می تواند باعث خشک شدن لنزهای شما شود در حالی که رطوبت ناشی از رطوبت می تواند باکتری ها را به چشم شما وارد کند.

چرا نباید در سونا یا اتاق بخار از لنز تماسی استفاده کنم؟

لنزهای تماسی نرم از یک ماده هایدروژل یا سیلیکون هایدروژل ساخته می شوند. بیشتر لنزها حاوی حدود ۵۰٪ آب هستند و باعث می شوند مقادیر قابل توجهی از اکسیژن نفوذ کند. این دو ویژگی، میزان آب و نفوذ پذیری اکسیژن، از ویژگی های مهمی است که راحتی و ایمنی را تضمین می کند، اما گرمای بیش از حد سونا و اتاق های بخار می تواند باعث خشک شدن لنزها و تحریک شود. علاوه بر این، دوش و تعریق می تواند چشم شما را در مقابل باکتری های موجود در آب و عرق قرار دهد.

استفاده از لنزهای تماسی در سونا

سونا ها به طور سنتی محیط های خشک و با رطوبت کم تولید شده توسط آب ریخته شده بر روی سنگ های گرم هستند. با توجه به دمای گرمای خشک که اغلب از ۱۰۰ درجه سانتیگراد بالاتر است، بزرگترین نگرانی خشک شدن لنزها و تحریک شدن است.

لنزها در اتاق سونا و بخار

یادت باشه:

• لنزهای خشک اکسیژن کمتری را به داخل قرنیه منتقل می کنند

• لنزهای خشک شکل خود را از دست می دهند و ناراحت کننده می شوند

• خشکی چشم در برابر باکتری ها و عفونت ها آسیب پذیرتر است

استفاده از لنزهای تماسی در اتاق های بخار

تصور غلط این است که اتاق بخار با رطوبت زیاد خود باعث خشک شدن لنزهای تماسی نمی شود. در حقیقت، گرمای شدید باعث خشکی می شود و رطوبت موجود در هوا می تواند باکتری هایی را تحریک کند که ممکن است چشم شما را تحریک کند یا منجر به عفونت شود.

یادت باشه:

• اتاق های بخار به صورت مستحکم هستند و هوا پخش نمی شوند و باعث خشکی بیشتر می شوند

• برداشتن لنزهای خشک سخت تر می شود و خطر آسیب دیدگی به قرنیه را نشان می دهد

• عرق سر و ابرو می تواند در چشم فرو رود و باعث لک و عفونت احتمالی شود

محلول لنز تماسی در اینجا چه نقشی دارد؟

اگر نمی توانید بدون عینک یا لنز تماسی خود باشید، ایده خوبی است که لنزهای روزانه را استفاده کنید، که می توانید بلافاصله پس از استفاده از سونا یا اتاق بخار آنها را دور بیاندازید. اگر لنزهای ماهانه دارید، پس از تجربه آبگرم خود، آنها را به طور کامل با محلول تمیز کنید.

قطره های چشمی می توانند هنگام بازدید از سونا یا بخار اتاق، باعث راحتی چشم شما شوند. در نهایت بهترین توصیه ممکن است محدود کردن زمان صرف شده در این امکانات باشد تا احتمال بروز ناراحتی چشم و عفونت را کاهش دهید. در صورت مشاهده هرگونه تغییر در بینایی یا ناراحتی ، توصیه می کنیم با پزشک سنج خود مشورت کنید.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *