لنز تماسی طبی

لنز تماسی طبی

لنز تماسی طبی

لنز تماسی، عدسی نازکی است که به طور مستقیم روی سطح چشم قرار می گیرد. لنزهای تماسی دستگاه پروتز چشم هستند که بیش از ۱۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند و برای درمان بینایی، به دلایل زیبایی یا درمانی قابل استفاده است.

در سال ۲۰۰۴، ۱۲۵ نفر در سراسر جهان از جمله ۲۸ تا ۳۸ میلیون نفر در ایالات متحده امریکا از لنز تماسی استفاده می کردند. در سال ۲۰۱۰، بازار جهانی لنزهای تماسی ۶٫۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است، در حالی که بازار لنزهای نرم ایالات متحده ۲٫۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

افراد به دلایل زیادی استفاده از لنزهای تماسی را انتخاب می کنند. زیبایی شناسی و مواد آرایشی اصلی ترین عوامل ایجاد انگیزه برای افرادی است که می خواهند از استفاده عینک خودداری کنند یا ظاهر چشم خود را تغییر دهند. برخی دیگر به دلایل کاربردی یا نوری لنزهای تماسی را استفاده می کنند.

در مقایسه با عینک، لنزهای تماسی معمولا دید محیطی بهتری دارند و رطوبت یا تعریق، جمع نمی کنند. این می تواند آنها را برای ورزش و سایر فعالیت ها در فضای باز ترجیح دهد. مصرف کنندگان لنزهای تماسی همچنین می توانند عینک آفتابی، یا سایر عینک های مورد نظر خود را انتخاب کنند بدون اینکه نگران سازگاری عینک باشند. علاوه بر این، شرایطی مانند قوز قرنیه و… وجود دارد که به طور معمول با لنزهای تماسی بهتر از عینک درمان می شوند.

شرایط استفاده از لنز تماسی طبی

  • دوربینی
  • نزدیک بینی
  • پیر چشمی
  • آستیگماتیسم

سلامتی چشم شما باید اصلی ترین دغدغه شما باشد پس اپتومتریستی انتخاب کنید که از لنزهای تماسی آگاه و با تجربه باشد.هنگام خرید لنز های تماسی حتما از پزشک چشم خود درباره نحوه نگهداری و چگونگی ضدعفونی کردن آنها سوال کنید تا هنگام استفاده از لنزها دچار مشکل و عفونت چشمی نشوید زیرا ممکن است گاهی، متخصصان در ارتباط با روش های نگهداری لنزها به شما توضیحاتی ارائه ندهند، پس شما حتما سوال کنید.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *