مراقبت از لنزهای تماسی بدون نسخه

مراقبت از لنزهای تماسی بدون نسخه

مراقبت از لنزهای تماسی بدون نسخه

لنزهای تماسی شکننده هستند و باید با احتیاط کار کرد. کمی سهل انگاری می تواند آنها را از بین ببرد. هنگامی که یک لنز تماسی تعبیه شده است، پزشک بینایی سنجی جنبه هایی از قبیل سلامت عمومی و چشمی بیمار، وضعیت چشم، اندازه گیری قرنیه و از همه مهم تر روند سازگاری را بطور دوره ای کنترل می کند.

متخصص بینایی سنج، روش های دستیابی، تمیز کردن و ضد عفونی کردن را نیز به حداقل می رساند تا خطرات احتمالی را به کاهش دهد. آنها همچنین ساعت استفاده و دفعات تعویض لنزها را توصیه می کنند.

در اینجا چند نکته مهم را برای شما بازگو میکنیم، حتی اگر از لنزهای بدون نسخه استفاده می کنید:

۱- اقتباس سفارشی:

مراجعه به پزشک بینایی سنج برای ایجاد اقتباس شخصی از لنزهای تماسی ضروری است. از آنجا که همه چشمها یکسان نیستند و همه لنزها اندازه گیری یکسانی ندارند.

۲- استفاده و مدت زمان استفاده:

شما نباید از لنزهای تماسی، طولانی تر از مقدار توصیه شده یا فراتر از تاریخی که مجبور به برداشتن آنها هستید، استفاده کنید. شما نباید با آنها بخوابید.

۳- حفاظت:

برای نگهداری صحیح از لنزها، همیشه باید در یك محفظه لنز نگه داشته شوند و فقط از محلولهای نگهدارنده تجویز شده توسط بینایی سنج استفاده كنید. دستورالعمل کاربر را دنبال کنید و در صورت توصیه، مایع را تغییر دهید، مهم نیست که مرتباً از آنها استفاده کنید.

۴- بهداشت:

توصیه می شود دست های خود را به درستی بشویید. شما باید بعد از خشک شدن کامل دستها به لنزها رسیدگی کنید. با رعایت دستورالعمل های خاص بینایی سنج، آنها را با دقت در فواصل زمانی مرتب تمیز کنید. لنزهای تماسی را باید با انگشتان کاملاً مالش دهید و سپس قبل از غوطه ور شدن آنها در محلول، به درستی شستشو دهید.

۵- نسخه:

شما حق دارید در پایان جلسات کپی یک نسخه از نسخه لنز تماسی خود را دریافت کنید.

۶- به روز:

نسخه را به همراه سایر مدارک پزشکی خود پرونده سازی کرده و در صورت نیاز آن را به روز کنید.

۷- ارسال نسخه لنزهای تماسی خود:

شما می توانید لنزهای تماسی خود را در جای دیگر و لزوماً در استقرار حرفه ای که از مشکلات بینایی شما مراقبت می کند، خریداری کنید. آن فروشنده باید نسخه را با شخصی که آن را صادر کرده است تأیید کند، مگر اینکه کپی نسخه ای از نسخه را به شما ارائه داده باشید. می توانید فرآیند تأیید را با دادن اطلاعات مشخصی شروع کنید، به عنوان مثال نوع لنزها، نام سازنده، سال عبور، انحنای و قطر

کلام آخر

در نهایت، همه این موارد هم جهت خریداری لنزهای بدون نسخه هم نقش دارند و شما باید آنها را رعایت کنید و سپس با اطمینان خاطر لنزهای خود را خریداری نمایید. در غیر این صورت عدم توجه به نکات بالا می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای چشمان شما داشته باشد.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *