مزایای لنزهای تماسی اسکلرال

مزایای لنزهای تماسی اسکلرال

مزایای لنزهای تماسی اسکلرال

افراد زیادی از ما سؤال می کنند، تفاوت بین لنزهای تماسی اسکلر در مقایسه با یک لنز تماسی معمولی نرم یا سفت و سخت RGP چیست؟

لنزهای تماسی نرم و لنزهای تماسی اسکلرال

مانند بیشتر لنزها، از لنزهای تماسی اسکلر و لنزهای مینی اسکالر برای اصلاح نقص دید استفاده می شود. اما بر خلاف سایر لنزهای تماسی، از لنزهای اسکلر نیز برای محافظت از قرنیه برای یک اثر درمانی استفاده می شود. از آنجا که لنزهای اسکلر روی طاق قرنیه حساس قرار میگیرند و روی قسمت سفیدی حساس چشم (اسکلرا) قرار دارند، در شرایطی که قرنیه ممکن است به خطر بیفتد، مفید هستند.

قرنیه های نامنظم، قرنیه های آسیب دیده و خشکی شدید چشم ممکن است توسط لنزهای اسکلرال درمان شوند. لنز اسکلر خود یک لایه ثابت از مایع تسکین دهنده را در مقابل قرنیه نگه می دارد و می تواند عملکردی درمانی یا ترمیمی داشته باشد.

سایر بیمارانی که ممکن است از لنزهای اسکلر استفاده کنند

بیمارانی که چشم آنها نسبت به سایر لنزها، کوچکتر از قرنیه است، اما آستیگماتیسم یا شرایط دیگری دارند، لنزهای اسکلرال برای درمان بینایی مفید هستند.

مزایای لنزهای تماسی اسکلرال

مزایای لنزهای اسکلر

دید ارائه شده توسط لنزهای اسکلر معادل سایر لنزهای سفت و سخت است، در حالی که راحتی بسیار الویت دارد. می توان انتظار داشت که لنزهای اسکلر در شرایط گرد و غبار و باد و همچنین در محیط هایی با رطوبت کم عملکرد بهتری داشته باشند.

ورزشکاران و دیگر علاقه مندان در فضای باز از این خصوصیات قدردانی می کنند. از آنجا که لنزهای اسکلرال به صورت منحصر به فرد طراحی شده اند تا از طریق یک فرآیند اسکن اختراع شده، شکل طبیعی چشم را دنبال کنند، لنزها روی چشم نمی چرخند. این خاصیت باعث می شود حتی کوچکترین میزان آستیگماتیسم را به راحتی و مؤثر درمان کنید.

مزایای آن عبارتند از:

بسیار راحت است

در ذرات باد یا گرد و غبار تأثیر منفی نمی گذارد

در طول فعالیت های ورزشی در فضای باز، چشم را اذیت نمیکند

دید مداوم، به دلیل طراحی بدون چرخش لنزهای اسکلرال

بینایی عالی حتی با مسائل چالش برانگیز قرنیه

بادوام بوده و می تواند ۲ تا ۵ سال یا بیشتر دوام داشته باشد

لنزهای اسکلرال راحت گذاشته و برداشته می شوند

مزایای لنزهای تماسی اسکلرال

با وجود بسیاری از ویژگی های مفید آنها، لنزهای اسکلرال ممکن است برخی از بیماران را به چالش بکشد. یکی از مشکلات لنزهای اسکلر می تواند مه شکن داخلی باشد. این می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که آلودگی ها در داخل لنز و قرنیه جمع شوند. تجربه ما این است که می توان از طریق طراحی های مختلف این مشکل را تا حدی بیشتر یا کمتر برطرف کرد. به دلیل اندازه آنها، لنزهای اسکلر در ابتدا می توانند وحشت آور به نظر برسند. تکنیک های مناسب برداشتن و گذاشتن لنزهای اسکلر نسبت به سایر انواع لنزها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در نهایت، هزینه لنزهای اسکلرال از سایر لنزها بیشتر است. این هزینه با ماندگاری آنها تا حدودی از ۲ تا ۵ سال یا بیشتر با مراقبت مناسب جبران می شود. به خاطر داشته باشید قبل از هر اقدام به پزشک چشم خود مراجعه کنید تا از خطرات احتمالی و صدمات چشمی جلوگیری کنید.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *