میتونم با نسخه قبلی، عینک بخرم؟

میتونم با نسخه قبلی، عینک بخرم؟

میتونم با نسخه قبلی، عینک بخرم؟

نه، شما نمی توانید از نسخه عینک منقضی شده برای خرید عینک جدید استفاده کنید. دلیل این امر ساده است: چشمان ما هرچه پیر می شویم تغییر می کند، و نسخه ای از چند سال پیش ممکن است دیگر تضمین کننده دید روشنی نباشد.

شما ممکن است متوجه نباشید که از آخرین آزمایش چشم شما بینایی چقدر بدتر شده است. افراد معمولاً وقتی با عینک جدید و با نسخه ای دقیق و به روز که کیفیت چشم را بهبود می بخشد، خوشحال می شوند.

مقررات هر ایالت چگونه است؟

به گفته کمیسیون تجارت فدرال، تاریخ انقضا در نسخه های عینک، توسط ایالت ها متفاوت است. خرده فروشان و وب سایت های مشهور عینک، نسخه های منقضی شده را رد می کنند. شما باید نسبت به هرکسی که مایل به فروش لنزهای تماسی بدون نسخه معتبر است، احتیاط کنید.

چگونه متوجه شوم نمره چشم من تغییر پیدا کرده؟

ممکن است تغییرات تدریجی در دید شما آشکار نباشد، اما در اینجا نشانه های متداولی برای مراقبت از آنها وجود دارد:

  • سردرد
  • بینایی دوگانه
  • لوچ شدن چشم
  • فشار چشم یا احساس چشمان “خسته”

اگر هر یک از موارد فوق را تجربه کردید، ممکن است زمان نسخه جدید عینک باشد.

آیا می توانم از نسخه لنزهای تماسی برای عینک هم استفاده کنم؟

خیر، تجویز لنزهای تماسی با نسخه های عینک متفاوت است. دلیل این امر این است که لنزهای تماسی مستقیما بر روی چشمان شما می نشینند، در حالی که عینک فاصله کمی با چشمان شما دارد.

اگر نیاز به یک نسخه جدید داشته باشم چه کاری باید انجام دهم؟

برای شما خوشبختانه، آسان است که یک پزشک چشم را برای انجام یک معاینه جامع چشم و پیدا کردن نسخه جدید عینک برای خود پیدا کنید. در طول امتحان، اپتومتریست یا چشم پزشک تست های متنوعی را برای سنجش سلامت چشم و کیفیت بینایی انجام می دهد. پزشکان چشم از نظر قانونی موظف هستند که نسخه شما را ارائه دهند، خواه قصد خرید عینک جدید از طرف آنها یا شخص دیگری باشید.

در نهایت، چنان چه در صورت استفاده از عینک بعد از سالها، احساس کردید که دچار سردرد، و خستگی چشم می شوید و یا حتی با عینک هم تار میبینید بایستی، دوباره به چشم پزشک خود مراجعه نموده و یک نسخه جدید با نمره چشم جدید دریافت کنید، زیرا ممکن است نمره چشم شما بالا رفته باشد و عینک فعلی شما دیگر کارایی نداشته و باعث خستگی چشم و تاری دید شما شود. در نتیجه معاینات چشم را جدی گرفته و به چشمان خود اهمیت دهید تا از دید روشن خود همیشه لذت ببرید.

administrator

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *